ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Vika6ae
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 02 paź 2017 17:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Vika6ae »

Czy ktoś był w Inowrocławiu sanatorium Modrzew? Jadę 03-01 i byłabym wdzięczna za informację.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7128
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jacky6 »

Vika6ae pisze: 27 gru 2017 11:32 Czy ktoś był w Inowrocławiu sanatorium Modrzew? ... byłabym wdzięczna za informację.
Vika6ae - multum informacji znajdziesz wpisując nazwę sanatorium i miejscowości do białego pola w górnym prawym rogu i klikając na lupkę.

Ponadto - wątek o kolejce w śląskim funduszu służy do innych celów - takich jak jego nazwa.
Chyba, że chcesz się pochwalić jak długo sterczałaś w kolejce i z jakiego kierunku zdrowotnego ...
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

W tym miesiącu na kardiologii spadło 337 numerków. 123 000 : 33 =3727 tyle powinno ubyć żeby zmieścić się w tych 33 miesiącach.Jak do tej pory tendencja raczej na dłuższe oczekiwanie.Mam nadzieję,że w roku wyborczym kolejka przyspieszy,czego sobie i Wszystkim oczekującym życzę.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7128
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka - podsumowanie 2017 - reumatologia

Post autor: jacky6 »

Średnie miesięczne z różnych okresów:
a/ za ostatnie 14 miesięcy - od nadania numerka - 3.879
b/ za ostatnie 10 miesięcy - 3.862
c/ za ostatnie 3 miesiące - 3.836
d/ za ostatni miesiąc - 4.441.

Biorąc pod uwagę średnią z 10 miesięcy teoretycznie powinienem otrzymać skierowanie na przełomie maja - czerwca 2019.
Będzie to oznaczało odstęp czasowy od powrotu z ostatniego sanatorium NFZ w ilości 47 miesięcy.
Na stronie śląskiego NFZ aktualny czas oczekiwania to 33 miesiące.
Podtrzymuję swój cichy patronat nad wątkiem oczekujących na wyjazd w roku 2019.
PS - jeśli okaże się podczas weryfikacji że "balneolog" wyznaczył mi miejsce skazania w tzw. "zdroju" goczałkowickim pozostaną mi tylko dwa klasyczne wyjścia:
1. Zabawić się w podchody o tzw. zwroty - byle nie Gołeczałkowice,
2. Zrezygnować z GZ, tylko nie wiem, czy uda mi się załapać na dokument medyczny uzasadniający podstawę do rezygnacji, tak, aby uniknąć ustawienia "karnego" do nowej kolejki, która już pewnie będzie skazywać na 50 miesięcy oczekiwania.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7128
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka - przewidywalność

Post autor: jacky6 »

chetny pisze: 29 gru 2017 17:51 Ojjjjjjjjj ja bym raczej rezerwował na 2020 :( :( :evil:
Rezerwa jest i tam zaklepana.
W swoim czasie zostanie odświeżona, póki co jest na etapie "półkowania".
Wystarczy przewidywać.
Same chęci nie stykną.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Jacky6,u Ciebie w grudniu zeszło 4441 nr? Ja mam kardiologię i reumatologię i u mnie 337, a na drugim 339.Czy Ci oczekujący dłużej mają większe spadki numerów? Ja wystartowałam w maju 2017r.Teraz proroczo myślę,że tym razem NFZ wyśle Cię nad morze.Świeże powietrze,szum fal,skrzeczące mewy,ciepły piasek, ciepła woda, słoneczko i przy boku ukochana.Rehabilitacja na wysokim poziomie.Tego życzę Ci w 2018r.
Chetny, ja mało interesuję się polityką, ale wiem, że każda opcja polityczna przed wyborami daje kiełbasę wyborczą. Co do stanu naszej służby zdrowia podzielam Twoją opinię:wizyta u endokrynologa w 2019r,rehabilitacja barku listopad 2018r (pilne).
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7817
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: darek »

Podsumowanie roku 2017

W roku 2016 Moja sąsiadka złożyła wniosek;

Data wystawienia przez Lekarza 25-listopad 2016
Data wpływu do NFZ 28-listopad 2016

Informujemy ,że została Pani zarejestrowana po numerem NFZ 12-16-57xxx-7
Numer oczekujący do wyjazdu to ..122700
Czas oczekiwania 32 miesiące

Dzis jako ,że Ja byłem z Moim wnioskiem pozwoliłem sobie bo mam w swym komputerze numer i PEŁNOMOCNICTWO do zapodania na stronę przeglądarki i co tam znalazłem;

Nr skierowania: 12-16-57xxx-7
Data wystawienia przez lekarza: 2016-11-25
Data wpływu do oddziału NFZ: 2016-11-28
Oddział kierujący: ŚLĄSKI
Bieżący status: SKIEROWANIE OCZEKUJĄCE NA WYZNACZENIE MIEJSCA I TERMINU LECZENIA
Ocena lekarza balneologa NFZ:
Rodzaj leczenia: UZDROWISKOWE LECZENIE SANATORYJNE DOROSŁYCH
Profil leczenia: CHOROBY KARDIOLOGICZNE I NADCIŚNIENIE (KARDIOLOGIA)

Numer w kolejce: 75950

Czyli w ciagu całego kalendarzowego roku w śląskim oddziale na kardiologi spadło - 46 750 numerków
Wniosek ,że Oczekiwania pozostało jeszcze na 1 rok i około 4 miesięcy.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7817
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: darek »

chetny pisze: 29 gru 2017 20:55
Ania52 pisze: 29 gru 2017 20:44 Jacky6,u Ciebie w grudniu zeszło 4441 nr? Ja mam kardiologię i reumatologię i u mnie 337, a na drugim 339.Czy Ci oczekujący dłużej mają większe spadki numerów? Ja wystartowałam w maju 2017r.Teraz proroczo myślę,że tym razem NFZ wyśle Cię nad morze.Świeże powietrze,szum fal,skrzeczące mewy,ciepły piasek, ciepła woda, słoneczko i przy boku ukochana.Rehabilitacja na wysokim poziomie.Tego życzę Ci w 2018r.
Chetny, ja mało interesuję się polityką, ale wiem, że każda opcja polityczna przed wyborami daje kiełbasę wyborczą. Co do stanu naszej służby zdrowia podzielam Twoją opinię:wizyta u endokrynologa w 2019r,rehabilitacja barku listopad 2018r (pilne).
Szczerze to lepiej żeby pis niczego już nie dawał zwłaszcza przed wyborami bo już i tak nasze prawnuki się łapią na spłatę tego długu po pisie , znajoma ze Szczecina rejestrowała się bodajże 20 listopada 2017 do rodzinnego usłyszała jest pani zarejestrowana na 19 grudnia 2017 . Takiego cyrku i zniewagi , poniżania od władz nigdy nie było , nawet w rozporządzeniu ministerstwa zdrowia jest załącznik by wezwanie R do zawału nie było traktowane jako priorytet ale jako zwykłe wezwanie .


Tak na marginesie dzis zawiozłem do NFZ skierowanie z czerwona pieczatką CITO z podpisami dwóch profesorów i czekam na efekty.
A może duzo zalezy od schorzenia
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Samosia »

Ciągnąc wątek Darka również zrobiłam małe podsumowanie roczne,więc ....styczeń wystartowałam w raz z córka z numerem 48895 a dziś kończymy z numerkami córka z 6656 a ja 6654 więc przez dwanaście miesięcy przeskoczyłyśmy o ponad 42250 numerków :shock: :shock: :shock: Ciekawe ile jeszcze pojedziemy tym pociągiem aby dotrzeć do stacji końcowej zwanej ,,SANATORIUM '' :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Chmurka07 »

" Ja mam kardiologię i reumatologię i u mnie 337, a na drugim 339" Ania 52 jak to jest możliwe ....dwa profile????dwie kolejki???? jednocześnie????
ODPOWIEDZ