ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
beab
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 395
Na forum od: 08 mar 2012 10:23

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: beab »

Super Pietko .. życzę udanego wyjazdu . A u mnie 46462 (reumatologia :)Jeszcze tylko roczek i będę pakowała walizki :)
pozdrowionka :)
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Pietka 50+ »

beab pisze: 07 cze 2018 08:56 Super Pietko .. życzę udanego wyjazdu . A u mnie 46462 (reumatologia :)Jeszcze tylko roczek i będę pakowała walizki :)
pozdrowionka :)
Tak coś czuję po kościach, że będziesz miała przydział w czerwcu :) zobaczymy za rok, czy trafiłam. Dziękuję i pozdrawiam :kwiat:
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

U mnie na dzisiaj nr 74862.Czekam dalej,byle do weryfikacji.Pozdrawiam oczekujących.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jacky6 »



Na stronie śląskiego NFZ nadal czytamy:

"Skierowanie wraz z aktualnymi wynikami badań oraz kartą informacyjną z leczenia szpitalnego, w przypadku gdy leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia szpitalnego, podlega weryfikacji co 18 miesięcy, licząc od dnia jego wystawienia. W celu przeprowadzenia weryfikacji oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przesyła skierowanie świadczeniodawcy, który je wystawił, informując jednocześnie świadczeniobiorcę. Zweryfikowane skierowanie zachowuje swój dotychczasowy numer na liście skierowań."

Z nieopublikowanych informacji wiadomo, że czas weryfikacji został wydłużony do 21 miesięcy.

Pytanie zasadnicze - dlaczego nikt w NFZ w Katowicach nie pofatygował się aby skorygować ten parametr ?
Z lenistwa urzędników ?

To jest właśnie moje datum - czekam na weryfikację jak na Godota.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

jolanta54
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 87
Na forum od: 19 maja 2018 15:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jolanta54 »

witam,ja złożyłam wniosek 7 marzec 2017 ,numer 118923,czas oczekiwania 31 miesięcy,weryfikacja po 18 miesiącach.Dziś mam numer 62262,pozdrawiam
JerzyP
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 15 lut 2017 18:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: JerzyP »

Witam serdecznie :D
Dzisiaj ok. 14, moje miejsce w kolejce znalazło się poniżej 40000. :D Zaczynałem od 24.08.2016 z nr 119 961. 24 czerwca skończy się 22 miesiąc czekania i to Dżeku6 bez weryfikacji, tak że zweryfikuj swoje dane z 21 na co najmniej 22 miesiące do weryfikacji. Zobaczymy kiedy prześlą mój wniosek do lekarza POZ, a na stronie NFZ nadal "wisi", że weryfikacja następuje po 18 miesiącach. :o
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jacky6 »

JerzyP pisze: 13 cze 2018 19:50 Dżeku6 bez weryfikacji, tak że zweryfikuj swoje dane z 21 na co najmniej 22 miesiące do weryfikacji...



Jesteś miesiąc wcześniej zgłoszony do kolejki.
Ciekawość chłopska nurtuje do jakiej wsi nas skierują.
Pozdrawiam.

:mrgreen: ... :ugeek:

Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Pietka 50+ »

Oczekiwanie na weryfikację skoczyło jak widzę w ciągu roku z 20 do 22 miesięcy :o . Pocieszające jest to, że po powrocie do kolejki widzimy, że posunęliśmy się do przodu o kilka tysięcy :roll: Ja zrobiłam tak, że jak tylko zobaczyłam, że jest zwrot, pognałam do przychodni, wniosek już tam był, pani doktor podbiła go, ja wzięłam go w ząbki i pojechałam osobistycznie do Katowic oddać. Tym sposobem pojawiłam się z powrotem w kolejce po trzech tygodniach :D
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jacky6 »

Pietka 50+ pisze: 13 cze 2018 22:26 Oczekiwanie na weryfikację skoczyło jak widzę w ciągu roku z 20 do 22 miesięcy
Ja zrobiłam tak, że jak tylko zobaczyłam, że jest zwrot, pognałam do przychodni, wniosek już tam był, pani doktor podbiła go, ja wzięłam go w ząbki i pojechałam osobistycznie do Katowic oddać. Tym sposobem pojawiłam się z powrotem w kolejce po trzech tygodniach :D


Zastąpiłaś pocztę polską związaną kontraktowo z funduszem zwanym narowodowym.



:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Pietka 50+ »

Ano, zastąpiłam, przyspieszając z letka procedurę :)
ODPOWIEDZ