ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
skarabeuszka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 19 wrz 2018 13:29
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: skarabeuszka »

Otrzymałam wczoraj przydział koniec listopada początek grudnia
Szczawno-Zdrój .
Makadaro
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 07 kwie 2015 16:27
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Makadaro »

Byłam w Szczawnie w 2015 w Młynarzu. Posiłki w Domu Zdrojowym zabiegi w zakładzie przyrodoleczniczym, ciągłe bieganie :roll:
Awatar użytkownika
seti36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1891
Na forum od: 28 lip 2009 18:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: seti36 »

Witam .
Dawno tu nie zaglądałem ;) Dziś miła niespodzianka po 23 miesiącach wreszcie długo wyczekiwana weryfikacja przy numerze 32000 :D
Wyczekać na powrót do maszyny losującej i dzwonię po zwroty :D
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Ooooo,długo trzeba czekać na weryfikację.U mnie wypadnie marzec albo kwiecień 2019r. Dzisiaj rozdano 298 skierowań. Czekam dalej.Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
himera86
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 96
Na forum od: 29 kwie 2014 12:30
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: himera86 »

Na reumatologii nr spadaja teraz bardzo szybko. Juz tylko 5900. Celuje na styczen w takim tempie. Obecnie 30 mies w kolejce.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jacky6 »


Po dłuższej przerwie spowodowanej ograniczonym dostępem do sieci - wreszcie zajrzałem do okienka.
Wcześniej czytałem sygnały, że ponoć kolejka w śląskim przyspieszyła do tempa od 6 do 7 tysięcy per miesiąc.
Moja dzisiejsza weryfikacja spadku numerów wskazuje na poziom ca 6 tysięcy.
Mam na myśli reumatologię bo u kardiologów jest ponoć inne tempo.
Pytanie zasadnicze, czy jest to jedynie wyjątkowy miesiąc czy też wreszcie ktoś tam w NFZ poczuł nacisk grup właśnie na tym forum i spowodował zwiększenie przydziałów dla naszego regionu.
Najbliższych kilka miesięcy wykaże jaka jest prawda.
Oby było właśnie lepiej.
Dodatkowym potwierdzeniem będzie jęczenie potencjalnych kuracjuszy z innych regionów, że im kolejka się wydłużyła, co my ze śląskiego zrozumiemy, że wreszcie szanse zostały w pewnym sensie wyrównane.
Oby...

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Jacky6, pochwaliłeś i już dzisiaj na kardiologii ubyło tylko 34 nr :( . Nie ma tak dobrze,a już myślałam,że za 10 miesięcy pojadę do sanatorium.Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka na hamulcach...

Post autor: jacky6 »

Ania52 pisze: 04 paź 2018 21:12 Jacky6, pochwaliłeś i już dzisiaj na kardiologii ubyło tylko 34 nr :( . Nie ma tak dobrze,a już myślałam,że za 10 miesięcy pojadę do sanatorium.Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.

Luknąłem do lufcika i też znalazłem u moich reumatyków całodzienny spadek o 32 punkty.
Być może panienka wklepująca numerki załapała się chwilowo na wolny dzionek, nie koniecznie chorobowy.
Osobiście preferuję odliczanie w przedziałach 1 miesiąca.
Zatem - spoko - nie stresujmy się.
Takie przyspieszenie na stałym miesięcznym poziomie 6 tysiączków mogłoby wyekspediować mnie ździebko za wcześnie bo w czasie, gdy przychodzi z wnukami chadzać święcić jajka.
Zatem poczekajmy bo potem kurować się "będziem".

:mrgreen: Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć. Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie.
:ugeek:

Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Dzisiaj też kiepsko, jedynie 54 nr zeszło :twisted: Czekam dalej.Jacky6,dla Ciebie lepiej żeby nr schodziły wolniej, a ja bardzo chciałabym jechać w 2019r sierpień - wrzesień. Chyba jednak trzeba się nastawić na 34 miesiące.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jacky6 »

Ania52 pisze: 05 paź 2018 20:31 Dzisiaj też kiepsko, jedynie 54 nr zeszło, Czekam dalej. Jacky6, dla Ciebie lepiej żeby nr schodziły wolniej.

Dla mnie jest już teraz marginesem, czy pojadę na kurację w kwietniu czy w czerwcu.
Znając kurort - mnie odpowiadający bo w tzw. górach - i to jeszcze mocno znany - zawsze skorzystam z kuracji ...
Jestem już w kontakcie z uzdrowiskiem więc monitorując okienko funduszowe zakładam szybką reakcję i zaklepanie stosownej ( nie tylko dla siebie ) miejscówki pobytowej.
PS - mój dzisiejszy ( dniówkowy ) licznik wykazał tylko 50 oczek ale dla mnie miarodajnym jest opcja miesięczna - po pewnych zawahaniach - muszę jeszcze trochę odczekać aby móc wykazać miesięczny spadek.

:mrgreen: ... :ugeek:

ODPOWIEDZ