ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: darek »

chetny pisze: 12 sty 2018 18:01
ewasz pisze: 12 sty 2018 17:34 Rehabilitacja to możliwe a reszta na swój koszt ?
Zgadza się

Znajomy postanowił odwieść małżonkę do Biaweny.
Dowiedział sie kilka dni przed Jej wyjazdem o tej możliwości
Na miejscu spytał się Pani w Recepcji i ta Go skierowała do ........gospodarstwa agro-turystcznego w Wysowej
Był cały pobyt małzonki

KOSZT do sprawdzenia za wyżywienie całodzienne plus spanie -czyli wikt i opierunek za 21 dni BYL o .. 150 złotych niższy niż Pobyt malzonki w Biawenie za ZiP-em

A obiektów Sanatoryjnych jest czy są TRZY i pamiętam to gdy Byłem tam prawie 20 lat temu chyba że w ostatnich latach coś zbuzono :)
anusiaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 28 sty 2012 20:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: anusiaa »

Witam .Obecny nr startowy 123312.Czas oczekiwania 33 miesiące. Kardiologia.
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

anusiaa pisze: 18 sty 2018 18:48 Witam .Obecny nr startowy 123312.Czas oczekiwania 33 miesiące. Kardiologia.
Anusiaa,ja też startowałam z takiego nr i też mam czekać 33 miesiące. Czekam już 8 miesiąc,a nr ok. 96 000.Mam nadzieję,że teraz zimową porą trochę przyspieszą.Życzę szybkich spadków nr.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Samosia »

Ania52 pisze: 18 sty 2018 20:56
anusiaa pisze: 18 sty 2018 18:48 Witam .Obecny nr startowy 123312.Czas oczekiwania 33 miesiące. Kardiologia.
Anusiaa,ja też startowałam z takiego nr i też mam czekać 33 miesiące. Czekam już 8 miesiąc,a nr ok. 96 000.Mam nadzieję,że teraz zimową porą trochę przyspieszą.Życzę szybkich spadków nr.
Dziewczyny gdy my startowałyśmy to napisali,że wyjazd nastąpi po 29 miesiącach....teraz mamy już przydział i po wyliczeniach wyszło,że jedziemy właśnie po 33 miesiącach od momentu startu ...nie chcę być złym prorokiem ale Wam też czas wyjazdu się przesunie :shock: :shock: :shock:
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Samosiu,to prawda,że czas oczekiwania na wymarzoną kurację wydłuża się coraz bardziej i ja też się z tym liczę.Zapisałam się nawet w kolejkę na 2020r, ale mam taka cichą nadzieję,że coś się zmieni i nie będą tak bez końca wydłużać czas oczekiwania.Mamy nowego ministra zdrowia,budżet mamy super z nadwyżkami ;) to i kolejki się skrócą.Pozdrawiam oczekujących.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: darek »

Kochać to On Nas nie będzie...ale Zwiększono Liczbę Rezydentur od 1 lutego o całe 5% dla woj śląskiego
Jest SUKCES za 5 lat bedzie więcej Lekarzy Specjalistów.. o ile obecni Nam nie uciekną za granicę bądź nie zejdą z tego świata

a co do Kolejek na leczenie sanatoryjne
Pewne schorzenia nie są POPULARNE w ilość zakontraktowanych miejsc i schodzą Wolniej
Jest tendencja że Prawie Wszyscy mają podobne schorzenia a Miejsc nie ma Tyle -pocieszające jest to że są i takie gdzie kolejka idzie tokiem prawie przyśpieszonym ,ale to Jeszcze WINA poprzedniej ekipy ,która kontraktowała schorzenia.
Ale już nie długo wróci do Normy
JerzyP
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 15 lut 2017 18:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: JerzyP »

Witam serdecznie Forumowiczów.
Chciałbym podzielić się moją radością. Otóż dzisiaj parę minut po 13, osiągnąłem magiczną połówkę i po 337 dniach pracy NFZ rozpoczął się "zjazd" w kierunku otrzymania upragnionego skierowania do sanatorium. Wniosek wysłałem 28.8.2016 - kardiologia. Otrzymałem nr 119 961 i czas oczekiwania wg NFZ 33 miesiące. Jutro zacznie się 17 miesiąc oczekiwania, więc prawdopodobnie czas ten wydłuży się do 34 miesięcy jak dobrze pójdzie. Różne były notowania w posuwaniu się do przodu. Najlepszy dzień to 5.12.2017 r rekord - 519 miejsc do przodu, najgorszy 17.11.2017 - 17 miejsc do tyłu czyli minus 17 miejsc. Średnio miesięczny spadek za cały okres 17 m-cy to 3 560.

Pozdrawiam wszystkich oczekujących na zmiłowanie :lol:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka 2017 / 2018

Post autor: jacky6 »

JerzyP pisze: 23 sty 2018 20:39 Średnio miesięczny spadek za cały okres 17 m-cy to 3 560.
I to jest prawdziwa średnia z ostatnich kilku ( 3 - 4 ) lat.
W swoich i nie tylko - kalkulacjach - najbardziej obrazowe są notowania miesięczne.

:mrgreen: Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć. Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie. :ugeek:
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Nie ma co się spieszyć, ale przyzwoity spadek numerków zawsze cieszy.Dzisiaj na kardiologii spadło 509 numerków.Pozdrawiam kolejkowiczów.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka za styczeń 2018

Post autor: jacky6 »

Biuro śląskiego funduszu zostało zamknięte, pracownicy poszli do domu a wcześniej zakończono wklepywanie numerków do systemu.

Oto moje podsumowanie:

1. za cały miesiąc styczeń spadło w dziedzinie reumatologii i to w mojej strefie wiekowej 4.821 numerków.

2. w tym samym okresie i tej samej dziedzinie ale w strefie wiekowej mojej połowicy spadły 4.844 numerki. Z tym, że moja połowica złożyła wniosek 3 miesiące później niż ja, tylko po to, aby nie denerwować krytykantów małżeńskich kuracji.

Jak do tej pory to w układzie miesięcznym bywały co najwyżej śladowe różnice na poziomie max 2 - 3 numerków.
Jak teraz to wytłumaczyć ?

Oczywiście nie liczę na to, iż taka średnia będzie się utrzymywać przez wszystkie miesiące jazdy śląską bahną.

W promieniu kilkunastu tygodni dopadnie mnie weryfikacja i dzięki wtyczce w kartotece POZ pozyskam wiedzę do jakiego lagru chce mnie zesłać w swojej łaskawości Imć Balneolog.

Rzecz jasna podzielę się wtedy z Wami swoją wiedzą.

Jeśli ktokolwiek ma statystyki styczniowe - chętnie się z nimi zapoznam.

:mrgreen: Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć. Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie.
:ugeek:
ODPOWIEDZ