Sanatorium -dla Kogo ?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Sanatorium dla staruszków...

Post autor: jacky6 »

wiesniaczkaela pisze:Piernik z maki , maka z mlyna a mlyn wodny.Powaznie to pytales gdzie ZUS to pisze ze ZUS wysyla ludzi w wieku tzw. produkcyjnym a w twoim wpisie podajesz ze lecza sie sedziwi ludzie, wiec emeryturka a jak emeryturka to nie recinka tak to wyglada czy nam sie to podoba czy nie
niestety - jestem jeszcze dostarczycielem podatku zwanym składką...
i mnie się tutaj naprawdę nie podoba ...
NFZ wysyła ludzi w różnym wieku ...
zadałem pytanie - dlaczego ZUS nic tutaj nie zakontraktował ?
bo młodych z ZUSu by tutaj szlag trafił a kuracja poszłaby w pierony ...
...
i to jest też odpowiedź na propozycję Darka - kuracji dla staruszków - tyle, że nie 2 tygodniowych ale 3 tygodniowych oraz nie co roku a co 4 lata...
...
mogą sobie przyjechać i pokopać nie jeden metr w głąb...


:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: Fionka »

Wybacz nie bede dalej polemizowac bo jesli sie nie myle co do tych metrow to sory ale finito :shock:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Sanatorium dla staruszków...

Post autor: jacky6 »

wiesniaczkaela pisze:Wybacz nie bede dalej polemizowac bo jesli sie nie myle co do tych metrow to sory ale finito :shock:
szacun dla tych co się wycofują, gdy argumentów zabrakło ...

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: Fionka »

Zapewniam ze argumentow nie brakuje, jedynie stwierdzam ze niestety nie bardzo rozumie twoje wypowiedzi .Z calym szcunkiem ale ton wypowiedzi nie bardzo w moim stylu.Szanuje twoje zapatrywania , moze faktycznie nadal musze pobierac nauki :?: Forum jest dla mnie przyjemnoscia i nie mam zamiaru tego zmieniac.Pozdrawiam , zycze spokojnej nocy Ela
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Sanatorium dla staruszka ...

Post autor: jacky6 »

wiesniaczkaela pisze:Zapewniam ze argumentow nie brakuje, jedynie stwierdzam ze niestety nie bardzo rozumie twoje wypowiedzi .Z calym szcunkiem ale ton wypowiedzi nie bardzo w moim stylu.Szanuje twoje zapatrywania , moze faktycznie nadal musze pobierac nauki :?: Forum jest dla mnie przyjemnoscia i nie mam zamiaru tego zmieniac.Pozdrawiam , zycze spokojnej nocy Ela
bardzo trafny punkt widzenia - postrzegania rzeczywistości ...
w końcu U3W każdego czeka ...
...

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
jola49
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 09 lip 2017 17:18
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: jola49 »

Trafiłam na temat i... nie mogę się oprzeć pokusie, by nie wyrazić tu swojego oburzenia na dzielenie ewentualnych kuracjuszy sanatoryjnych ze względu na wiek i niepełnosprawność. Powtórzę jeszcze raz za wcześniejszymi wypowiedziami: obcuję z sześćdziesięcio- i więcej -latkami i często są oni bardziej sprawni umysłowo i fizycznie (a nawet dbający o swoją sylwetkę i tendencje w modzie ) niż dużo młodsi wiekiem. Jeśli już podział, to może warunkiem pobytu w sanatorium będzie też... uroda? Och, czytałam wiele o takiej selekcji... rozpoczęła się w ...40 roku. I jeszcze jedno; byłam kilka razy w sanatorium, ale nigdy nie zaobserwowałam kuracjuszy z zaawansowaną demencją czy też całkowitą niezdolnością do obsługi samego siebie tym bardziej, że "Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe', które wypisuje lekarz podczas wizyty pacjenta, zawiera informację o zdolności do samoobsługi i oceny sprawności ruchowej. I jeszcze jedno: pamiętajmy o tym, że są sanatoria i szpitale sanatoryjne. Jola.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: darek »

jola49 pisze: 23 sty 2018 20:34 Trafiłam na temat i... nie mogę się oprzeć pokusie, by nie wyrazić tu swojego oburzenia na dzielenie ewentualnych kuracjuszy sanatoryjnych ze względu na wiek i niepełnosprawność. Powtórzę jeszcze raz za wcześniejszymi wypowiedziami: obcuję z sześćdziesięcio- i więcej -latkami i często są oni bardziej sprawni umysłowo i fizycznie (a nawet dbający o swoją sylwetkę i tendencje w modzie ) niż dużo młodsi wiekiem. Jeśli już podział, to może warunkiem pobytu w sanatorium będzie też... uroda? Och, czytałam wiele o takiej selekcji... rozpoczęła się w ...40 roku. I jeszcze jedno; byłam kilka razy w sanatorium, ale nigdy nie zaobserwowałam kuracjuszy z zaawansowaną demencją czy też całkowitą niezdolnością do obsługi samego siebie tym bardziej, że "Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe', które wypisuje lekarz podczas wizyty pacjenta, zawiera informację o zdolności do samoobsługi i oceny sprawności ruchowej. I jeszcze jedno: pamiętajmy o tym, że są sanatoria i szpitale sanatoryjne. Jola.
............NIGDY nie negowałem że Seniorzy sa do "Odstrzału"

Wielu Seniorów dba o tęzyznę fizyczną nie wspominając o psychice.
Może nie są tak zdegenerowani jak Ludzie mający 30-40-50 lat ominął ich wyścig po SUKCES

Natomiast będę uparcie Twierdził ,aby rozdzielić popularne dzis ..Sanatorium od Funduszu Wczasow ..Emeryckich czy kiedyś Pracowniczych ..małżeńskich nie wspominam .

Niestet ale dziś duży % ludzi traktuje sanatoria jako Formę wczasów 21 dniowych za 500-600 złotych
ok
Jesteśmy Społeczeństwem BIEDNYM
Seniora nie stać na Wczasy w Spa we Francji a nawet w Czechach czy Słowacji coniektórych na 10 dniowy pobyt na Ukrainie ..natomiast Litwa już NIE bo Euro ale ok

Należy Bez względnie stworzyc SYSTEM wczesnej Prewencji dla Seniora Nie 21 dniowej ,ale 14 dniowych jak mają to chyba WSZYSCY w Europie.
Jest wiele obiektów w miejscowościach gdzie niskim nakładem można stworzyć Turnusy Rehabilitacyjne dla Seniora
-Oczywiście w niższej cenie po sezonie -WSZYSCY będą zadowoleni

Wiem zaraz podniosą się głosy nie po to pracowałem 30-40 lat żeby jedzić do przysłowiowej Mysiej Dziury Mnie Nalezy się Bałtyk od 15 lipca -ok ale ów Bałtyk od 15 lipca może Zaoferować TYLKO 400 miejsc a chetnych jest ...

Natomiast co obserwowanej Demencji Starczej czy chorób pochodnych - Jest tendencja zwyżkowa jest coraz więcej przypadków Alzhajmera ,Parkinsona wprawdzie poczatkowy etap choroby ,ale w takim przypadku powinny to być wyjazdy do osrodków o których wspomniałem z POMOCĄ Psychologa dla Opiekuna
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: darek »

jola49 pisze: 23 sty 2018 20:34 Trafiłam na temat i... nie mogę się oprzeć pokusie, by nie wyrazić tu swojego oburzenia na dzielenie ewentualnych kuracjuszy sanatoryjnych ze względu na wiek i niepełnosprawność. Powtórzę jeszcze raz za wcześniejszymi wypowiedziami: obcuję z sześćdziesięcio- i więcej -latkami i często są oni bardziej sprawni umysłowo i fizycznie (a nawet dbający o swoją sylwetkę i tendencje w modzie ) niż dużo młodsi wiekiem. Jeśli już podział, to może warunkiem pobytu w sanatorium będzie też... uroda? Och, czytałam wiele o takiej selekcji... rozpoczęła się w ...40 roku. I jeszcze jedno; byłam kilka razy w sanatorium, ale nigdy nie zaobserwowałam kuracjuszy z zaawansowaną demencją czy też całkowitą niezdolnością do obsługi samego siebie tym bardziej, że "Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe', które wypisuje lekarz podczas wizyty pacjenta, zawiera informację o zdolności do samoobsługi i oceny sprawności ruchowej. I jeszcze jedno: pamiętajmy o tym, że są sanatoria i szpitale sanatoryjne. Jola.
............NIGDY nie negowałem że Seniorzy sa do "Odstrzału"

Wielu Seniorów dba o tęzyznę fizyczną nie wspominając o psychice.
Może nie są tak zdegenerowani jak Ludzie mający 30-40-50 lat ominął ich wyścig po SUKCES

Natomiast będę uparcie Twierdził ,aby rozdzielić popularne dzis ..Sanatorium od Funduszu Wczasow ..Emeryckich czy kiedyś Pracowniczych ..małżeńskich nie wspominam .

Niestet ale dziś duży % ludzi traktuje sanatoria jako Formę wczasów 21 dniowych za 500-600 złotych
ok
Jesteśmy Społeczeństwem BIEDNYM
Seniora nie stać na Wczasy w Spa we Francji a nawet w Czechach czy Słowacji coniektórych na 10 dniowy pobyt na Ukrainie ..natomiast Litwa już NIE bo Euro ale ok

Należy Bez względnie stworzyc SYSTEM wczesnej Prewencji dla Seniora Nie 21 dniowej ,ale 14 dniowych jak mają to chyba WSZYSCY w Europie.
Jest wiele obiektów w miejscowościach gdzie niskim nakładem można stworzyć Turnusy Rehabilitacyjne dla Seniora
-Oczywiście w niższej cenie po sezonie -WSZYSCY będą zadowoleni

Wiem zaraz podniosą się głosy nie po to pracowałem 30-40 lat żeby jedzić do przysłowiowej Mysiej Dziury Mnie Nalezy się Bałtyk od 15 lipca -ok ale ów Bałtyk od 15 lipca może Zaoferować TYLKO 400 miejsc a chetnych jest ...

Natomiast co obserwowanej Demencji Starczej czy chorób pochodnych - Jest tendencja zwyżkowa jest coraz więcej przypadków Alzhajmera ,Parkinsona wprawdzie poczatkowy etap choroby ,ale w takim przypadku powinny to być wyjazdy do osrodków o których wspomniałem z POMOCĄ Psychologa dla Opiekuna
forumowicz

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: forumowicz »

Tak, ......
:evil: :evil:

najlepiej wszystkich przyporządkować w latach :
0-5 dom, przedszkole, szpital,
szkolny wiek-( wakacje) szpital, pobyt sanatoryjny,
nastolatkowie - zakaz hormony buzują ,
do 40 lat - szpital i żadne wyjazdy - pilnować domu i dzieci,
po 40 - proszę sanatorium najlepiej w okresie wakacyjnym,
50-60 , jak najbardziej sanatorium,
po 60 turnusy rehabilitacyjne 14 dniowe, najlepiej poza sezonem ,
po 70 zakaz całkowity wyjazdów po co stare pierniki

Darek czy o to Ci chodzi :?: :?: :!:
Przecież to co piszesz , to czysta segregacja !!!na lepszych i gorszych , dlaczego bronisz ludziom wyjazdów sanatoryjnych .

Nie chce mi się nawet pisać ............. jestem zdegustowana
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: darek »

Darek czy o to Ci chodzi :?: :?: :!:
Przecież to co piszesz , to czysta segregacja !!!na lepszych i gorszych , dlaczego bronisz ludziom wyjazdów sanatoryjnych .

Nie chce mi się nawet pisać ............. jestem zdegustowana


NIE CHCĘ NIKOGO SEGREGOWAĆ czy pomijać

SYSTEM jest zły a po za tym CO TO JEST SANATORIUM ??
Czy ktokolwiek był czy Pamięta jak wygladały Sanatoria 10-20 czy 30 lat temu ???
BYŁO leczenie
Na oddziale cukrzycowym -Fakt było to za Realnego socjalizmu wszyscy karnie mieli podawaną ..insuline , Tabletkowcy przy Pielęgniarce ..połykali tabletki Były profile glikemi czy zbiórki ..moczu

Dziś pewien % STAJE się cukrzykami z powodu NIE 3 ale 5 POSIŁKÓW ??

Kolejna sprawa Sanatorium
Zachodze w podziw jak to mozliwe dla Mnie jak 6 w totka czy 5 aby oboje Małzonkowie mieli ta samą jednostkę chorobowa i rokrocznie jeździli na poszpitalne ??
Oczywiście zdarza się ,że oboje ..mają Prosttę ..ok

Ostatni sprawa choć poleją się GROMY co to JEST SANATORIUM za Wilpedią ;

Sanatorium[1] – zakład lecznictwa uzdrowiskowego wykorzystujący walory rekreacyjne, przyrodnicze i naturalne, takie jak: wody mineralne, wody termalne, borowina, ozon, radon, sole mineralne oraz inne czynniki biofizyczne środowiska wywierające korzystny wpływ na organizm człowieka.

Sanatorium zlokalizowane jest zazwyczaj w miejscowości uzdrowiskowej o specyficznym klimacie i szczególnych walorach przyrodoleczniczych, przeznaczonych dla osób przewlekle chorych i rekonwalescentów, wymagających rehabilitacji lub utrwalenia wyników leczenia szpitalnego.

ostatnie ZDANIE od którego zaczyna się definicja SANATORIUM ..UTRWALENIA WYNIKÓW LECZENIA SZPITALNEGO

Niestety Dziś duzy % pobyt traktuje jak Tanie Wczasy z dawnego FWP niejednokrotnie w podobnych standardach

Dlatego z uporem MANIAKA bo to jeszcze mogę będę Twierdził ,że .....
ODPOWIEDZ