Sanatorium -dla Kogo ?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: Fionka »

Pewnie tak. Niby dla czego dwoje przyjaciół składających wniosek o wspólny wyjazd i otrzymujący takowy ma być gorszym kuracjuszem niż małżeństwo .Trzy małżeństwa można umieścić w dwóch trójkach . Skarpetki i slipki do prania panowie mogą podawać żoną do prania na korytarzu :lol:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: jan19557 »

Nie wiadomo czy do tego nie dojdzie :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20152
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: Felice »

Myślenie nie boli ...
No ja nie narzekam na jakikolwiek ból....myślę często intensywnie i produktywnie...może dlatego moje wypowiedzi są jasne i zrozumiałe.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: jacky6 »

wiesniaczkaela pisze: 24 sty 2018 21:38 Niby dla czego dwoje przyjaciół składających wniosek o wspólny wyjazd i otrzymujący takowy ma być gorszym kuracjuszem niż małżeństwo .
I tak jeżdżą - nikogo to nie dziwi.
wiesniaczkaela pisze: 24 sty 2018 21:38 Trzy małżeństwa można umieścić w dwóch trójkach .
Dobry pomysł.
Cztery małżeństwa w 3 czwórkach.
I kwita.

wiesniaczkaela pisze: 24 sty 2018 21:38 Skarpetki i slipki do prania panowie mogą podawać żoną do prania na korytarzu :lol:
A biusthaltery pań do wysuszenia w jadalni.
Ale będą jaja prosto z mleczarni - do jajecznicy...
Skuteczne ...

:mrgreen: Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć. Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie. :ugeek:
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: BarbaraSzczepanska »

Felice słuszna racja co niektórzy co nie rozumieją po co jadą do sanatorium to niech sobie załatwia hotele 5 gwiazdkowe i nie wywyższenie się jakby bóg wie kim się było koniec :mrgreen:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7810
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: darek »

Dziękuję za Słowa KRYTYKI
Natomiast HEJT w wykonaniu pewnej za KLASYKIEM -Niebieskiej Osoby nie będę komentował
To nie ten POZIOM
BEZ odpowiedzi Bardzo PROSZĘ

Tak

Pierwszy raz w Sanatorium byłem .. tak dawno ,że nawet cięzko sobie dokładnie przypomnieć
Pamiętam gdy opiekujacy się Mną Sp. Pani Profesor wprost namawiała mnie na wyjazd do ..Zakładowego obiektu
Tak był to nie istniejący kołobrzeski Hutnik tak lata 80-te żądziły się innymi Prawami niz czasy obecne.
Zakłady te większe posiadały swe osrodki wczasowe już wtedy na poziomie dzisiejszej Arki i nie były to obiekty wojskowe czy milicyjne ..ale ..Hutnicze Hejterom polecam sprawdzenie OW Kozubnik czy inne
Tak pracowałem w Firmie o której wielu marzyło łacznie z kontraktami ale nie o tym
Tak miałem po zachorowaniu możliwość Leczenia i szybkiej Rehabilitacji ale to na marginesie

Piszesz Bi-Bi -przepraszam za zmiane Nicka ale z pamięci ,że nie interesuje Cię jak kiedys było Ważne aby dziś Było ok
otóż właśnie dzięki ówczesnej edukacji Jeszcze..żyję mam kilka schorzeń i nie mam zamiaru się tutaj licytować bo jak powiedział inny Znany Profesor po dokładnej analizie stanu Pacjent mozna dowiedzieć się wiele

Tak pojechałem po bandzie NIE wstydze się tego BO NAPISAŁEM PRAWDĘ -Prawdę ,która boli

Prawda jest taka ,że od pewnego czasu sanatoria straciły swój status nie tylko w Polsce tak nastapił postęp
ale jest wiele dziwnych aspektów min w sanatoriach gdzie tylko Personel medyczny mógłby się wypowiedzieć

Tak zgodze się ,że oboje małzonkowie moga mieć podobne schorzenie normalna sprawa w XXI wieku wszak chemia Nas zabija -ale czy oboje w jednym czasie byli w szpitalu na to samo schorzenie i dostali skierowanie ????
Mało realne
ale ok

Pomysł POLEGA na ;

STWORZENIU na wzór niemiecki - PRZEPRASZAM Wszystkich Polaków -wszak co niemieckie to złe
Co rocznych Turnusów Rehabilitacyjnych w wymiarze 14 dni

Turnusy takie nie wymagały by stałej opieki lekarskiej -Jak ma to miejsce w Sanatoriach tylko doraźnej w wymiarze Etatu ,ale z całodobową opieką pielęgniarską plus zapleczem fizjoterapeutycznym.

Każdy Senior otrzymywał by Voucher na pobyt i na zasadzie sieci PFRONOWSKIEJ korzystał by -oczywiście Opiekun jeżeli dana osoba by nie mogła mogła by pełnopłatnie skorzystać z tego turnusu

Osoba Niebieska - Neguje -ale to właśnie z regionu Osoby padł ten pomysł i zaraził wiele osób zajmujących się tematem
Sondaże ,które sa ogólno dostepne równiez potwierdzają ,że turnus 21 dniowy dla Dużego % kuracjuszy jest zbyt długi -Mowa oczywiście o Seniorach.

I Na koniec

niedawno wraz ze mną przy stoliku posiłkowym był Pan -Pan Stanisław ze Szczecina marynarz lat 89 był światły i bardzo zyciowy, Wszystkie Panie obtańcowywał był .... ale i był Pan lat około 66 z bardzo Mocnym Alzhajmerem i koledzy mieli sajgon - dobrze że lekarz był bardzo tolerancyjny ale Panowie wytrzymali TYLKO tydzień
Mówimy o Weryfikacji tak weryfikacji tego co REALNE i tego co Na w/w załaczniku
Pan z Alzhajmerem -żekomo miał wpisane Wysokie Nadciśnienie i tak był ..kierowany
forumowicz

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: forumowicz »

Nie odniosę się do postów Jacky bo ich nie rozumiem (jeszcze nie dorosłam), ale do Twoich słów Darku (chyba mogę).

Darku nie byłam w Arce, w Hutniku, Kozubniku.... nie wiem jak było i nie wiem jak jest .
Nie miałabym odwagi negować wszystkiego co było 30 lat temu- szczególnie tego co dobre, bo to byłoby nieprawdziwe i niesprawiedliwe. Ale chcemy czy nie, zmieniły się czasy i odnoszę się do teraźniejszości.
Obecna forma lecznictwa sanatoryjnego ma wiele do życzenia ale są różne jej formy, o których niejednokrotnie piszą nasi Koledzy.
Bardzo możliwe , że wprowadzenie turnusów rehabilitacyjnych (14 dniowych) dla seniorów (seniorem jest 60-latek !) będzie dobrym pomysłem, moim zdaniem może to być rozszerzeniem oferty , a nie wyłączeniem. Gdzieś mignęła mi informacja, że Ministerstwo Zdrowia chce objąć opieką rehabilitacyjną seniorów (być może to tylko propaganda przedwyborcza) , może to właśnie jest odpowiedź na Twój pomysł Darku.
Nie bardzo wiem jaką "prawdę napisałeś" , mówią różnie o prawdzie - są trzy : "moja prawda, twoja prawda i g..... prawda" czy o to Ci chodzi?

Odpowiadając na pytanie w temacie "Sanatorium - dla Kogo?" - sanatorium jest dla ludzi, dla nas, dla osób, które potrzebują całej gamy zabiegów dla podreperowania zdrowia fizycznego i psychicznego.

:kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7810
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: darek »

Dziękuję

Za zrozumienie intencji.
Informacje ,które pozwoliłem sobie zapodać pochodzą z programu z którego korzystają wszystkie opcje KWESTIA WDROŻENIA i nie urażenia przy czy przed ..wyborami.

Co do Pojęcia Senior w tej chwili Granca ta jest sukcesywnie podnoszona .
NIKT nie chce wyłączyć z tzw Obiegu po za ..wyjątkami.

Niestety Jesteś PIERWSZA osoba ,która oficjalnie odnosi się ,że sa RÓZNE FORMY i wiele jest do POPRAWY

i tutaj tkwi PROBLEM , którego nie Wszystkie grupy chca przyjąc bo w Sanatoriach to TYLKO.........................

Natomiast pocieszające jest ,że np. Katowice postanowiło stworzyc TRZY CENTRA REHABILITACYJNE min dla Seniorów -ale i Wszyskich pozostałych mieszkańców,które sa w trakcie budowy i PRZED Wyborami zostana oddane :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24605
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: ewasz »

Poczytałam i zastanawiam się na jakie schorzenie został skierowany pan z Aischaimerem do "Równicy" bez opiekuna. Mąż pomaga mu przy posiłkach (siedzą obok siebie przy stoliku).
Ni jak nie mogę się zgodzić z opinią, że po 60.roku życia to tylko 2 tygodnie .......
Jak Darek zauważył można mieć 89 lat i być na tyle sprawnym ........a w wieku 66 już niekoniecznie.
Wszystko powinno być dostosowane nie do wieku ale do kondycji fizycznej i psychcznej.
Znam 40.letnie staruszki, smętne i zgoszkniałe ale i takie 70-tki raźne, uśmiechnięte i pozytywnie nastawione.

Jestem seniorką i co z tego, nie chcę być wykluczona poza nawias.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7810
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: darek »

EWO

Mysląc o 14 dniowych
Mam na myśli TURNUSY REHABILITACYJNE co roczne dla Emerytów -Patrz system niemiecki
Myślę o REHABILITACJI - oczywiście sanatoria jako tzw przyspieszacz do formy by istniały jak jest to wNiemczech do sprawdzenia.

Chodzi jedynie o odciążenie Systemu Sanatoryjnego i przesunięcie Seniorów do innego koszyka usług czyli jak wspominam Wczesnej rehabilitacji.

Super ,że to Ty wspomniałaś o Panu ,który jest z Twoim Mężem czyli potwierdzasz
Niestety wielu z min Demencja starczą dostaje wnioski i Wtedy zaczynają się Problemy .

Osobiście znam przypadek kiedy właśnie pod Równicę znany Doktor z Katowic podwiózł Rodziców do sanatorium bo były wakacje i cos należało z dziadkami Zrobić -oboje z demencją po kilku dniach gdy chciano odesłać okazało się ,że Dziadkowie nie mają ..kluczy bo .....
dzieci były na wakacjach
Tym razem było to sanatorium zimą jest szpital na 2 tygodnie ferii
ODPOWIEDZ