Sanatorium -dla Kogo ?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
forumowicz

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: forumowicz »

Nie, Darku ja nie pamiętam , pracuję 40 lat i w którymś momencie "oświeciło" mnie , że mogę korzystać z takiej formy rehabilitacji , a co za tym idzie i leczenia.
Nie jest mi potrzebna wiedza co było 30 lat temu... . Teraz mamy 2018 rok, niemal w 100% sprywatyzowane ośrodki. Środki budżetowe są takie jakie są , zabiegi również . Człowiek chory , min na cukrzycę powinien być leczony w szpitalu (jeśli zachodzi potrzeba leczenia) , a nie w sanatorium (to chciałeś usłyszeć? - żeby nie było ,nie lubię licytować się chorobami, również mam słodkie problemy ).
Małżeństwa ludzi 50-60 letnich nie mogą mieć nadciśnienia ?, cukrzycy ? chorób krążenia?, chorób kręgosłupa, problemów urologicznych ? - nie mogą jeździć razem do sanatoriów? , nie mogą "utrwalać wyników leczenia szpitalnego "?
Śmiem twierdzić , że kiedyś to dopiero była "rozpusta" sanatoryjna - raz , że turnusy były dłuższe, dwa - wyjazdy w ramach zwolnień lekarskich, trzy- czas oczekiwania krótki, cztery - bezpłatnie , do tego należy dodać całą gamę ośrodków resortowych (nie mylić z Policją czy Wojskiem) - eldorado .....

To dlaczego w pierwszych słowach pytamy o tańce, hulanki , swawole ...... a nie o zabiegi ...........

No właśnie po co są sanatoria ??? , sam sobie z uporem maniaka odpowiedz Darku.

Mam nadzieję, że pojadę jeszcze kilka razy do sanatorium , może to będzie ze środków ZUS, NFZ, może prywatnie , ale pojadę tam aby podreperować zdrowie i nie będą mi przeszkadzały małżeństwa .

Życząc dobrych warunków, dobrych zabiegów, dobrego czasu , krótkich terminów i fajnych ludzi - pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: forumowicz »

Dodam, że nie jestem przeciwnikiem żadnej formy rozrywek , sama z nich z przyjemnością korzystam :)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: jan19557 »

Bibi +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: jacky6 »

darek pisze: 24 sty 2018 10:53
............NIGDY nie negowałem że Seniorzy sa do "Odstrzału"

Jesteśmy Społeczeństwem BIEDNYM
Seniora nie stać na Wczasy w Spa we Francji a nawet w Czechach czy Słowacji coniektórych na 10 dniowy pobyt na Ukrainie ..natomiast Litwa już NIE bo Euro ale ok

Należy Bez względnie stworzyc SYSTEM wczesnej Prewencji dla Seniora Nie 21 dniowej ,ale 14 dniowych jak mają to chyba WSZYSCY w Europie.
Jest wiele obiektów w miejscowościach gdzie niskim nakładem można stworzyć Turnusy Rehabilitacyjne dla Seniora
-Oczywiście w niższej cenie po sezonie -WSZYSCY będą zadowoleni
Kilka skojarzeń.
1. Zróżnicowanie jakościowe obiektów przyjmujących kuracjuszy ZUS-owskich, NFZ-towskich jest przeogromne.
Kołobrzeska Arka nie jest wyjątkiem - bo to jest SPA, które sprzedaje wolne miejsce funduszowi aby mieć całoroczne obłożenie.
Obiektów zwane "sanatoriami" bo poniżej wszelkich kryteriów - nie wskażę palcem bo na tutejszym forum dyskusja na ten temat powędrowała w kosmos.
A 500 złotych udziału własnego płaci się równo, bez względu na kategorię obiektu.

2. Proponowany system "wczesnej prewencji dla seniora" byłby odtworzeniem "wczasów zdrowotnych" z czasów PRL a to się "ne vrati".
Jeśli ktokolwiek proponuje stworzenie coś w wielu obiektach i to niskim nakładem - to i tak musiałby być sponsor.
Obecni zaś inwestorzy tworzą nowoczesne obiekty - vide szpital uzdrowiskowy w Supraślu o którym piszę w innym wątku ale ceny są mocno konkurencyjne i żadnemu funduszowi nie jest po drodze być z takowym.
Stare pensjonaty ( poniemieckie ) w Lądku Zdroju tętniące przed wieloma laty życiem niskobudżetowych wczasowiczów "zdrowotnych" z łaski FWP straszą obecnie oczodołami wyrwanych okien względnie zostały sprzedane a nowi właściciele po zainwestowaniu w modernizację ( wyposażenie każdego pokoju w łazienkę ) czekają na klientów a fundusze się nie kwapią.

3. Nota bene - dlaczego seniorzy mają być ukarani wyjazdami poza sezonem ? Za jakie grzechy ?
Nie muszą zażywać letnich kąpieli morskich ale dlaczego musieliby korzystać z kuracji w jesiennych słotach ?

:mrgreen: Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć. Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie. :ugeek:
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: BarbaraSzczepanska »

Bibi popierał Cię w stu procentach :D bo najważniejsze są zabiegi a nie .......? a małżeństwa w ogóle niprzeszkadzaja ,ani ludzie starsi bo mając 50-65 lat nie jest się starym i dlatego za mądrą wypowiedź tylko podziękować tak trzymać :kwiat:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: jan19557 »

Niektórym chyba częsta rehabilitacja szkodzi albo smog
forumowicz

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: forumowicz »

bibi popieram.Bingo :!:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7037
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: sztani »

Bibi super napisałaś i gdybym miał odnieść się do tego co napisał kolega zrobił bym podobnie . Więc nie ma czego powielać . Zwłaszcza ,że pisze to osoba która chyba na forum jest rekordzistą w wyjazdach sanatoryjnych. :) :) :) :) Też późno zacząłem te wyjazdy a pewnie gdyby nie splot wydarzeń lub lepiej ""wypadków (dosłownie) nigdy pewnie na turnus bym nie pojechał . a latek pracy mam dokładnie 43 :) :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Sanatorium - dla Kogo ? / czego ?

Post autor: jacky6 »

A może by tak - zaprosić "rekordzistę" do wyjazdów "przemiennych" - zamiast do sanatorium względnie szpitala uzdrowiskowego - do "senioralnego domu kuracyjnego" - bez małżonki i jeszcze na ten sam koszt na poziomie komercyjnym ...
a biega o "seniorów" w strefie kuracyjnym a nie wiekowym.
FWP czyli fundusz wzajemnego popierania zyskałby na sporych oszczędnościach z budżetów tzw. funduszy ( sponsorów )...
:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium -dla Kogo ?

Post autor: Felice »

jacky6,może ja myśląca inaczej jestem,ale nawet przez myśl mi nie przemyka co autor chciał w tej wypowiedzi przekazać.... :roll:
Piszę o twojej wypowiedzi... :mrgreen:
ODPOWIEDZ