Walizka kurierem?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
KtoPanutakto
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 10 lip 2017 11:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Walizka kurierem?

Post autor: KtoPanutakto »

Dziękuję :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Felice »

Ja zawsze wysyłam DHL przez Migiem 24 i wszystkie kosmetyki są w przesyłce.Nigdy nic mi nie sprawdzano.Zastrzeżenia mogą tylko być dla nietypowych opakowań.
Do podręcznego na lotnisku nawet na krajówce nie można mieć opakowań większych niż 100 ml i te też muszą być włożone w przezroczysty woreczek.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Fionka »

Weszłam na stronę firm kurierskich aby przypomnieć sobie gabaryty paczek i co widzę - Czerwonymi literami napis -Paczka owinięta folią stretch będzie traktowana jako niestandard-DHL a czarną folią- Geis.Czy spotkaliście się z tym .Ostatnio zawinęłam w czarną i nie dopłacałam grosza
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Walizka kurierem?

Post autor: malgorzatas »

Elu :kwiat:.....papier...taśma i paczka od 10 lat dochodzi na drugi dzień. ...wysyłam pocztą. ...każdy robi jak mu odpowiada....targać 2 walizki i bagaż podręczny to jest mi za ciężko ....no chyba ze jesteśmy samochodem.... ;) z pozdrowieniami. ..Gośka
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Felice »

wiesniaczkaela pisze:Weszłam na stronę firm kurierskich aby przypomnieć sobie gabaryty paczek i co widzę - Czerwonymi literami napis -Paczka owinięta folią stretch będzie traktowana jako niestandard-DHL a czarną folią- Geis.Czy spotkaliście się z tym .Ostatnio zawinęłam w czarną i nie dopłacałam grosza
Kilka razy już na ten temat pisaliśmy.Nigdy nie zakwestionowano mi wysłania walizki.Raz tylko zabezpieczałam na prośbę kółka,co nie stanowi żadnego problemu i okazało się,że kurier powiedział,że nie trzeba.30 kg wysyłam za góra 18 złotych.Dochodzi na czas i nigdy nie było problemu.Kurier odbiera z domu,dostarcza na miejsce,nie dźwigam ,nie noszę i nie przepłacam.Wiesz,że trochę podróżuję i robię to bardzo często....nie raz czy dwa na rok.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Fionka »

Wiem Felice i ja też zaczęłam korzystać z tej usługi ale nigdy do tej pory nie było tej informacji albo ja jej nie zauważyłam .Wysyłałam i karton zamiast walizki :lol: owinięty czarną folią i walizkę tez owiniętą .Pytam bo może coś się zmieniło :?:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Fionka »

Małgosiu na pocztę z mojego lasu to mam z 5 km. a na dodatek godziny otwarcia dla niepracujących.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Walizka kurierem?

Post autor: malgorzatas »

Elcia :kwiat: ja rzuciłam tylko propozycję ;) nic na siłę.....pozdrowienia Ciebie serdecznie.... :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Fionka »

Małgosiu a ja dziękuję , przecież od tego jest to forum, chyba się nie mylę :?: .Doradzimy , zdania wymienimy , razem się cieszymy , nie raz martwimy a i zdarza się (przynajmniej mnie ) że bez sensu popitolimy. :lol: Ja tak często nie podróżuję ,dwa trzy razy w roku takie dłuższe wyprawy to góra bo praca ogranicza więc i doświadczenia brak z wysyłkami .
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Chmurka07 »

Wszyscy piszą o wysyłaniu walizki z domu do sanatorium. A jak zorganizowac wysłanie z sanatorium do domu - uświadomcie mnie proszę bo nigdy tego nie robiłam i jakoś tego niepojmuję. :( Mało kumata jestem :lol:
ODPOWIEDZ