Aspołeczne zachowania w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
kajacek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 02 maja 2018 11:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: kajacek »

Witam - to mój jeden z pierwszych wpisów na tym forum, tak więc zacznę od rzeczy oczywistej, czyli przywitania i przedstawienia się 😉
Udało mi się w końcu dostać skierowanie do sanatorium - i to nawet z ZUS, a nie NFZ ( pomogły mi chyba wyniki rezonansu kręgosłupa sprzed kilku lat...) - dlatego też zacząłem szukać różnych infos o tym, czego mozna się spodziewać i jak trzeba się przygotować - czyli mówiąc krótko - "zaliczam teorię", a na praktykę przyjdzie czas w lipcu w Rymanowie Zdrój 😉
Jestem niestety z grupy, na którą tu trochę narzekacie - czyli 60+ ( plusik bardzo malutki, bo 60tkę skończyłem w lutym tego roku) - ale caly czas pracuję z młodszymi ludźmi i podobno umiem znaleźć wspólny język - tak więc moze nie będzie tak źle.
Z tego, co tu znalazlem boję się kilku rzeczy:
1. Osoba w pokoju - głupio byłoby na początek trafić na jakiegoś nawiedzonego staruszka i w dodatku gorliwego zwolennika "dobrej zmiany" 😱 - dlatego nie wiem czy nie warto dopytywac się o jedynkę - chociaż z drugiej strony można trafić na bardzo sensownego człowieka;
2. Osoby przy stole - nienawidzę takich cwaniaków i oszustów - czasami bardzo nerwowo reaguję na takie sytuacje - poza tym będę sie starał, aby przyznalii jakaś dietę, bo chciałbym w czasie tego pobytu zrzucić jak najwięcej kilogramów ( przy 188 cm ważę 127 kg i przydałoby sie zrzucić tak z 10 kg );
3. Traktowanie ludzi z ZUS jako "niepełnosprawnych imprezowo" i wykluczanie ich z góry - ja na przyklad lubię się pobawić w wesołym towarzystwie i chyba nie powinno się mnie od razu "etykietowac" 😉 - ale myślę, ze będzie dobrze.

Jestem bardzo ciekawy tego mojego pierwszego wyjazdu - chociaż trochę mnie wystraszyliscie tym, co tu napisaliście 😱😉

No i jestem zły, ze dopiero teraz zacząłem starać sie o sanatoria - jak się okazuje, to moi znajomi w podobnym do mnie wieku maja poza sobą już kilka wyjazdów...

Pozdrawiam wszystkich ✋
Jacek
forumowicz

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: forumowicz »

nie obawiaj się - Twój wiek , to taki jeszcze nie najgorszy jak na faceta :P kobitki mają gorzej :twisted:
jesli masz możliwość , bierz jedynkę , a towarzystwo znajdziesz poza pokojem :mrgreen:
i imprezowac sobie możesz , byle z umiarem i nie łazic nocą po korytarzu , a jeśli juz to bez butów i na palcach - u nóg oczywiście :P :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Sloneczko »

Waldeklat45 pisze: 07 maja 2018 13:40 nie obawiaj się - Twój wiek , to taki jeszcze nie najgorszy jak na faceta :P kobitki mają gorzej :twisted:
jesli masz możliwość , bierz jedynkę , a towarzystwo znajdziesz poza pokojem :mrgreen:
i imprezowac sobie możesz , byle z umiarem i nie łazic nocą po korytarzu , a jeśli juz to bez butów i na palcach - u nóg oczywiście :P :lol: :lol:
Przepraszam bardzo...... a dlaczego kobitki mają gorzej :?
forumowicz

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Bo w tym wieku kobiety to już chyba na spęd tylko...... :shock:
A faceci w tym samym wieku to młodzieniaszki :roll:
Jak to jest waldemarze??
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Hipokryt »

Wypominanie wieku kobietom to dobry przykład "zachowania aspołecznego" - niekoniecznie w sanatorium ;)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: jacky6 »

kajacek pisze: 05 maja 2018 16:02 Witam - to mój jeden z pierwszych wpisów na tym forum,
Udało mi się w końcu dostać skierowanie do sanatorium - i to nawet z ZUS,
Jestem niestety z grupy, na którą tu trochę narzekacie - czyli 60+ ,
Z tego, co tu znalazlem boję się kilku rzeczy:
1. Osoba w pokoju - głupio byłoby na początek trafić na jakiegoś nawiedzonego staruszka,
2. Osoby przy stole - nienawidzę takich cwaniaków i oszustów,
3. Traktowanie ludzi z ZUS jako "niepełnosprawnych imprezowo",

A /Jestem bardzo ciekawy tego mojego pierwszego wyjazdu - chociaż trochę mnie wystraszyliscie tym, co tu napisaliście 😱😉

B / No i jestem zły, ze dopiero teraz zacząłem starać sie o sanatoria - jak się okazuje, to moi znajomi w podobnym do mnie wieku maja poza sobą już kilka wyjazdów...

Pozdrawiam wszystkich ✋
Jacek

ad 1 - unikać i wręcz zabraniać polityki w pokoju i przy stole,
ad 2 - kuferek zmniejszać nie tylko zagładzaniem się ale przede wszystkim zwiększoną ruchliwością
ad 3 - skąd takie przpuszczenie ?
ad A - strachy na Lachy
ad B - znam ten ból, walka o utrzymanie się w pracy do czasu ochronnego - znajomi w podobnym wieku o większym stażu zazwyczaj pracowali nie strefie sprywatyzowanej ale budżetowej.

PS - uzyskanie jedynki może być nierealne lub spóźnione ...

PS 2 - pochwal się post factum o rezultatach kuracji ...

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:



forumowicz

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Miriam pisze: 07 maja 2018 21:50 Bo w tym wieku kobiety to już chyba na spęd tylko...... :shock:
A faceci w tym samym wieku to młodzieniaszki :roll:
Jak to jest waldemarze??
Miriam , to Ty napisałaś :? kobiety na spęd :shock:

Miałem to na myśli , że facet 60 lat , może budzić zainteresowanie kobiet ok 40 lat - odwrotnie , zdarza się o wiele rzadziej
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Maryann »

Gdzie nie wejde dzisiaj to awantura...Muszę sie z Waldkiem zgodzic...z naciskiem na "może"... ;)
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Sloneczko »

Maryann pisze: 08 maja 2018 11:58 Gdzie nie wejde dzisiaj to awantura...Muszę sie z Waldkiem zgodzic...z naciskiem na "może"... ;)
:lol: :lol:
forumowicz

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Maarek36 pisze: 07 maja 2018 21:54 Wypominanie wieku kobietom to dobry przykład "zachowania aspołecznego" - niekoniecznie w sanatorium ;)
:lol: :lol:
a co :?: twoim zdaniem nie ma kobiet 60+ :?: :mrgreen: jakie wypominanie :?: stwierdzenie faktu - znowu próbujesz zabłysnąć moim kosztem :?: ;)

kobiety 60 + to , to zazwyczaj osoby , które już usamodzielniły swoje dzieci , czasami już sa na emeryturze , i to wtedy zaczynaja swoje drugie życie . maja czas dla siebie . nie jest tajemnicą Poliszynela , że młody mężczyzna , niekoniecznie jest zainteresowany panią w takim wieku . dla kobiety to piękny wiek , beztroski być może ..

sam wiesz , jak to jest - tobą zainteresuje sie kobieta ok 40 lat ;) , ale gdybyś ty miał ok 40 lat , nie zainteresowałbyś sie panią pod 60 ;) - prawda :?: rozumiesz :?: , czy mam rozwinąć temat :P

ale ty zawsze wiesz lepiej i widzisz błedy u innych .. spójrz na siebie

to tez zgłosisz :?:

to ty bywasz aspołeczny na tym forum :evil:
ODPOWIEDZ