Aspołeczne zachowania w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Hipokryt »

Dzia_dek pisze: 08 sty 2018 15:32 Pozwolę sobie, odnieść się do jednego z postów. Dlaczego akurat do tego? Ponieważ jego autor sam
prosi o opinię na temat zachowań osób występujących w opisanej poniżej sytuacji. (...)
Dziadku Drogi Dziadku - cieszę się, że dokładnie przeczytałeś i skomentowałeś mój wpis a ten temat ponownie "ożył" :D
Wierzę, że Twoja opinia negatywna wobec nas nie wypływa ze złych intencji czy złośliwości a po prostu z braku wiedzy, więc wyjaśniam, że:
1. W tym dużym sanatorium były jednocześnie turnusy z ZUS, NFZ, PFRON i komercja, więc mnóstwo ludzi w różnym wieku (w tym dzieci) oraz z różnymi schorzeniami czy niepełnosprawnościami. Różne osoby, poglądy i zwyczaje.
2. Sala świetlicowa była na parterze i miała zamykane drzwi a pokoje sypialne wyżej, więc muzyka nie była tam słyszalna.
3. Nasz sprzęt grający, który podobno bardzo hałasował to zwykły przenośny magnetofon a nie wielkie kolumny.
4. Dźwięki irytowały tylko te osoby, które tam tam zaglądały a przechodziły w drodze na zabiegi czy posiłki.
5. Wszelkie pozwolenia były od kierownictwa ośrodka, klucz do sali dany na wyłączność a nawet lekarz prowadzący pisemnie zalecił taką formę terapii a w ośrodku lekarz to zaakceptował.
6. Dla mojego dziecka zabawa-terapia przy muzyce była to jedyna forma "zabiegów" sanatoryjnych, która (jeszcze) mogła być realizowana w santorium.
Na koniec dodam, że turnusy sanatoryjne to nie to samo co wczasy a wszelkie działania na turnusie zmierzają do poprawy stanu zdrowia. Jak na wstępie - tzw. aspołeczne zachowania i postawy często biorą się z braku wiedzy a nie złych intencji czy złośliwości, więc bądźmy otwarci na potrzeby innych. Czy to w sanatorium czy nawet tu - na Forum.
Pozdrawiam odwiedzających ten temat :)
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6434
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Martinka »

Słuchajcie ja też byłam w tym Klimacie. :cry: :?
Do bani ten przybytek szumnie określany, jako "sanatorium" :lol: :evil:
Zero rehabilitacji, ćwiczenie na podwieszkach, jak za Króla Świeczka i to w piwnicy :roll: :roll:
Jedzenie właściwie żadne, dla tych na diecie - nic nie jem :shock:
tańce, trzeba było płacić, mimo, ze się tam mieszkało, nawet, jak ktoś tylko patrzy a nie tańczy :evil:
Taki wyjazd za karę z ZUS :o :o
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: GIENIA »

Martinka ... za karę , to do Stróży kierują :D


Marku , doskonale rozumiem o czym piszesz . muzyka czasami ma zbawienny wpływ na osoby autystyczne , z depresją , a nawet pomaga wybudzić ze śpiączki . nie będe tutaj przytaczać przykładów , wystarczy poczytać w necie ..
Jeden przykład o Krzysiu już opisywałam , o Jego radości na tańcach ....
Jeszcze jeden .... bez szczegółów , z obawy , ze ta osoba to przeczyta ..... smutna , przygaszona dziewczyna , na wózku inwalidzkim , za moją i kolegi sprawą znalazła się w kawiarni .... obydwoje bylismy w szoku .... dziewczyna zmieniła się momentalnie ...śpiewała , klaskała , śmiała się , była szczęśliwa :)
zawsze w poczekalni zabiegowej milcząca , od tamtego wieczoru pełna wigoru ... gdy mnie tylko zobaczyła , zaraz były pytania typu , o której idziemy , czy idę w sukience , bo Ona to , tamto itp.....
No ale ........ parkiet był niewielki , wózek inwalidzki zajmował sporo miejsca .... były osoby , które miały do mnie pretensje ......... więcej nie napiszę , bo wiem , ze dziewczyna dużo siedzi w necie ....

Po prostu brak słów do takiej znieczulicy :evil:
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6434
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Martinka »

GIENIA pisze: 09 sty 2018 10:49 Martinka ... za karę , to do Stróży kierują :D


Dobrze wiedzieć :!:
Będę się broniła ręcami i nogami, jak mi takie coś kiedyś zaproponują :evil: :evil:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Hipokryt »

Gieniu - dodam tylko, że muzyka w sanatorium przeszkadzała wyłącznie starszym osobom a taki Szanowny Senior Dziadek czy Babcia twierdzili, że "przecież to sanatorium, wiec obowiązuje absolutna cisza o każdej porze".
No i jak tu nie być "aspołecznym" skoro jest się już tam na turnusie i nagle się budzi takie pogrążone w ciszy sanatorium ? Czy takie mają być teraz tego typu ośrodki niegdyś tętniące życiem a obecnie przypominające bardziej szpital czy DPS ?
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: GIENIA »

Taniec to świetna forma rehabilitacji fizycznej , ale także psychicznej .
Ale , jest jeszcze jeden problem ..... niektórym osobom , głownie starszym , wyjście do kawiarni wieczorem , jest czymś wielce niestosownym i kojarzy się z rozpustą :?
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: GIENIA »

Cały wieczór bla bla , która z którym za rekę , która na którego patrzyła , który wodził za którą wzrokiem jest cacy .... ale taniec jest be ....

zakłamane mohery :evil:
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6434
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Martinka »

No :!: :!: :!: :!: :evil:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Hipokryt »

GIENIA pisze: 09 sty 2018 14:47 Cały wieczór bla bla , która z którym za rekę , która na którego patrzyła , który wodził za którą wzrokiem jest cacy .... ale taniec jest be ....

zakłamane mohery :evil:
Miła Gieniu - jedno pytanie: jak na to wszystko znaleźć czas w sanatorium? Dla mnie niepojęte ;)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: GIENIA »

chetny pisze: 09 sty 2018 14:53
GIENIA pisze: 09 sty 2018 14:47 Cały wieczór bla bla , która z którym za rekę , która na którego patrzyła , który wodził za którą wzrokiem jest cacy .... ale taniec jest be ....

zakłamane mohery :evil:
Zgadza się ale takie wiedzmy należy olać jak w Iwoniczu w Górniku z jedną babeczką tak ześmy je wkręcali że już same nie wiedziały co prawda a co ściema a ubaw mieliśmy że o mało majteczki nie były posikane , one durne tak się łatwo dają wrobić .
:lol: :lol: mnie jedna "życzliwa" pani informowała na zabiegach poufnie , że mój mąż na magnetroniku grucha z taką wystrojoną lalą :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: uznała , ze to mój mąż , bo widziała , jak wychodziliśmy razem z osrodka :lol: :lol:
ODPOWIEDZ