Jak daleko wysyłają do sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Beata143-73
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 31 paź 2016 20:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Jak daleko wysyłają do sanatorium

Post autor: Beata143-73 »

ja dostałam 420 km od domu gdzie zaznaczyłam na wniosku że chce blisko domu i co wy na to
agata1981
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 27 wrz 2016 19:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: podpowie ktoś

Post autor: agata1981 »

To jeszcze nic drodzy kuracjusze.
Ja dostałam skierowanie od domu 675 km nadmienie ze skandalem nad morze dostalam w góry I co Wy na to.
A tak na marginesie co do wyjazdów weszła Nowa ustawa iż kuracjusz nie może pojechać do sanatorium bliżej niż 200 km od miejsca zamieszkania proponuje zapoznać się z lekturą Pozdrawiam
forumowicz

Re: podpowie ktoś

Post autor: forumowicz »

J
a dostałam skierowanie od domu 675 km nadmienie ze skandalem nad morze dostalam w góry I co Wy na to.
Nic. Skoro wskazałaś region we wniosku to rozumiem, że o NFZ chodzi. Oni nie zawsze biorą od uwagę sugestie, nic nowego nie piszesz.
forumowicz

Re: podpowie ktoś

Post autor: forumowicz »

Re: sanatorium nad morzem
Postautor: Casandra » 13 lis 2016 11:35

widzę że wśród starych forumowiczów sami fachowcy :lol: :lol: :lol: . Znajomość przepisów to nie tylko strona ZUS. Oficjalna strona ZUS-u to nie jest jedyne źródło informacji a już na pewno nie wytyczne dla pracowników podejmujących decyzję w sprawie wysyłania na prewencję. Innych zresztą też :lol:
Osoby mające jakiekolwiek pojęcie o temacie - a dużo ich tu zagląda- doskonale o tym wiedzą. I nie piszą, bo jak widać nie ma po co.
Szkoda, że merytoryczna dyskusja schodzi do podziemia. Niedługo tu tylko o przepisach kulinarnych będzie można poczytać.

____________________________________________________________________________________________________________________________-
podpowie ktoś
Postautor: bossmk » 16 lis 2016 18:28

Dostałem skierowanie z ZUS do Aleksandrowa Kujawskiego od 02.05.2017 i czytając to forum już się boję, podpowie ktoś czy jest możliwość rezerwacji jedynki - pomocy

I po co się tak produkować [email] Casandra??Powtórzę :ZUS wyśle dalej niż 200 km (przykład chyba jasny kolegi bossmk) :) ,nie musi niczego uzasadniać ,pacjent nie musi mieć koniecznie zaświadczenia obligującego ZUS do wysłania zgodnie ze wskazaniem schorzenia ,jesli takowe jest nie musi być wiążące dla ZUS (ale można załączyć) :D .Orzecznik podejmuje decyzję :!: po za tym orzecznik nie wyznacza ani terminu ani miejsca ,tylko specjalny dział ,zrobi to uzgadniając z pacjentem siedzącym przy biureczku na przeciw decyzyjnej pani :D albo prześle pismo do domu z terminem i obiektem ,na co pacjent nie będzie miał wpływu (tak robi ZUS :!: w wielu oddziałach w POlsce,
ps [email] tutaj posty dotyczą wyjazdu z ZUS nie z NFZ .
I jeszcze jedno przepisy ZUS dot prewencji rentowej w sprawie wysłania na rehabilitację w ramach tejże prewencji , są przepisami ZUS a nie straży pożarnej.
forumowicz

Re: podpowie ktoś

Post autor: forumowicz »

Beata143-73 pisze:ja dostałam 420 km od domu gdzie zaznaczyłam na wniosku że chce blisko domu i co wy na to
Beatko Twój przykład pokazuje ,że jeśli z NFZ można podyskutować ,zmienić termin etc to z ZUS już nie koniecznie.
Ma to miejsce szczególnie w tych oddziałach ,gdzie pacjent wychodzący od orzecznika nie ma wpływu na termin wyjazdu i miejsce do którego pojedzie.
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: podpowie ktoś

Post autor: Fionka »

Cześć .Podnieśliście mnie na duchu bo już zaczynałam wątpić w swoja mózgownicę :lol: .Jak pojmuje wolna amerykanka a przepisy do szuflady.Wcześniej mnie zapewniano o nie przekraczalności 200 km , chyba że szczególne wskazania.Faktem jest co ktoś tutaj zaznaczył że lepiej milczeć :( ale w takim razie forum coraz słabsze i za chwilkę agonia, bo kącik kulinarny coś mało mnie interesuje . Pozdrawiam i obiecuję nie ujawniać swoich spostrzeżeń bez przytoczenia paragrafów .Jeżeli kogoś wprowadziłam w błąd to przepraszam ale nie było to moim zamiarem.Miłego dnia i udanych pobytów rehabilitacyjnych.Wieśniaczka.
forumowicz

Re: podpowie ktoś

Post autor: forumowicz »

agata1981 pisze: A tak na marginesie co do wyjazdów weszła Nowa ustawa iż kuracjusz nie może pojechać do sanatorium bliżej niż 200 km od miejsca zamieszkania proponuje zapoznać się z lekturą Pozdrawiam
Agatko, możesz napisać dokładniej o jaki akt prawny Ci chodzi? :D I wyjazd z jakiego funduszu?
[..] O odstępstwie od zasady związanej z odległością mówi się dawno ale przepisów na razie nie ma. A wyjazdy pod koniec roku w odległości przekraczające 200 km zdarzają się w sytuacji gdy trzeba rehabilitować natychmiast i nie ma miejsc w pobliżu. To pacjenci, którzy z takich czy innych przyczyn nie mogą czekać do przyszłego roku na nowe miejsca. Wtedy wysyła się tam, gdzie te miejsca są. Wtedy stosuje się odstępstwo o tej zasady i trzeba mieć na to zgodę, żadna pani przy biureczku samodzielnie takich decyzji ne podejmuje. To jest wyjątek, który jest odstępstwem od reguły.

Dlatego tez - jak Sztani pisze - teraz, przy końcu roku dużo jest osób z całej polski w ośrodku, w którym teraz jest.

Ale może Ty wiesz coś o nadchodzących zmianach? napisz coś bliżej o tej ustawie :D
Ostatnio zmieniony 17 lis 2016 21:11 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: [..] korekta
forumowicz

Re: Jak daleko wysyłają do sanatorium

Post autor: forumowicz »

ojej admin zrobił porządek i post sztaniego, na który się powołałam znalazł się w jakimś innym wątku! :D
bo sztani napisał
W Gd. Sobieszewie są obecnie osoby z Opolskiego ,Małopolskiego .Lubuskiego a także z e Śląskiego To tylko tak nawiasem i o dziwo osoby nie maiły wskazań i nie starały się we wnioskach do pobytu nad morzem a możliwość wyboru
no i właśnie do tego się odniosłamm! :)
agata1981
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 27 wrz 2016 19:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Jak daleko wysyłają do sanatorium

Post autor: agata1981 »

Widzę ze tu informując ludzi o pewnych sprawach
To jajko mądrzejsze od kury nie podaje niczego bo po co każdy ma Internet i informacji jest w bród więc proszę poszukać i poczytać Pozdrawiam
forumowicz

Re: Jak daleko wysyłają do sanatorium

Post autor: forumowicz »

trudno szukać czegoś, co nie istnieje.... :lol: :lol: :lol:
proponuję Agatko popracować nad..... składnią i interpunkcją w języku potocznym, Twoje posty wówczas będą bardziej czytelne.
Ustawy to na późniejszym etapie.

Tak wiem, że byłaś w Iwoniczu z ZUS-u nie z NFZ. Nie wiedziałaś kto Cię wysłał? ;)
ODPOWIEDZ