Urodziny w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
gosiulek2002
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 88
Na forum od: 21 lip 2010 12:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Urodziny w sanatorium

Post autor: gosiulek2002 »

Jak obchodzicie w sanatorium urodziny/imieniny?
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Urodziny w sanatorium

Post autor: aqula »

Mając urodziny w sanatorium nawet nikomu nie wspominałam, bo był to dopiero początek turnusu ( pierwszy dzień).
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Urodziny w sanatorium

Post autor: darek »

Są ośrodki ,które przy posiłku zazwyczaj podczas Obiadu puszczają delikatna muzyczkę i .. Pani /Pan Ko przez mikrofon informuje o Urodzinach.
Sa też obiekty gdzie podczas Kolacji czy też w trakcie wnoszony jest mały TORT z Zyczeniami od Dyrekcji Obiektu
.
Sam kiedys zostałem wywołany i wręczono Mi Tort może dla ..4 osób a stołówka odśpiewała Gremialne Sto lat.
Jako nie obyty ..Zaprosiłem wszystkich na Samo-płacącego Drinka ;) co kilku osobom sie spodobało
forumowicz

Re: Urodziny w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Obchodziłam urodziny , tak naprawdę to często nie trzeba nawet nic mówić , na kartach są PESEL-e , czasami przez przypadek ktoś zobaczy , nieraz obsługa robi niespodziankę i są życzenia na stołówce.

Ja obchodziłam urodziny w bardzo wąskim gronie , w towarzystwie w którym spedzałam czas - było super . Natomiast życzenia otrzymałam na stołówce od wszystkich - było miło .
Sama sobie również sprawiłam prezent - niespodziankę (uśmiecham się na wspomnienie :oops: )

:D
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Urodziny w sanatorium

Post autor: stokrotka »

Darku ! Nie wyobrażam sobie zafundować drinka :o czy coś w tym stylu wszystkim kuracjuszom turnusu. Nigdy nie byłam w takiej sytuacji,ale podobnie jak reszta nie chwaliłabym się tym faktem.Chyba że w tzw. "swoim" gronie tam zaprzyjażnionych.
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Urodziny w sanatorium

Post autor: Wienia »

Przebywając w MSW Kołobrzeg w ubiegłym roku,tam w czasie obiadu przez mikrofon ogłosiła pani dyrektor o imieninach koleżanki przy moim stoliku.Podjechał wózeczek a na nim piękna róża i życzenia.Tak było parę imienim w ciagu turnusu.Było to miłe.Koleżanka zaprosiła na kawę i ciacho osoby siedzące przy stoliku i te z pokoju 5 osób,a potem tańce. :kwiat: Przebywając w innych sanatoriach oficjalnie ze strony dyrekcji nikt nie składał życzeń,natomiast jak ktoś się przyznał no to trzeba było jakoś wybrnąć... :lol:
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Urodziny w sanatorium

Post autor: zebra »

Witam. W sprawie urodzin nie spotkałam się z takim zwyczajem. Prawdopodobnie nikt się nie chwali a ze strony obsługi tego zwyczaju nie ma. Nie mają na taki cel funduszy, chyba że ktoś najbliższy zesponsoruje. ;) , W ub roku mieliśmy rocznicę ślubu i mąż się postarał (konspiracyjnie) . Były róże , storczyk , szampan dla nas i kuracjuszy przy kolacji o raz życzenia. :kwiat: Muzyka z wypożyczonego na recepcji odtwarzacza. Pani ze stołówki wypożyczyła wazon na kwiaty, pomogła nalać szampana i rozniosła dla wszystkich. :) :D Pozdrawiam :serce:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Urodziny w sanatorium

Post autor: Felice »

Wieniu imieninach?
Za mojej bytności w MSW w Kołobrzegu były składane życzenia,ale urodzinowe właśnie.
Jubilat dostawał różę i uścisk dłoni od personelu.To taka już wieloletnia tradycja tego miejsca.
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Urodziny w sanatorium

Post autor: Wienia »

Oczywiście Felice,że urodziny- przepraszam :kwiat: To wpływ dzisiejszego święta zakochanych :lol:
Mają pesel to tylko urodziny :) spotkałam się tam pierwszy raz z takim zwyczajem :kwiat:
Dzięki za sprostowanie :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11633
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Urodziny w sanatorium

Post autor: Atina »

Przebywając w Polańczyku sama tego doświadczyłam.W sanatorium" Dedal "to norma ,przy śniadaniu rozbrzmiewa Rysiu Rynkowski "Dziś są Twoje urodziny"Pani przez mikrofon obwieszcza ,że Pani lub Pan ze stolika( numer) ma dziś urodziny :)
Następnie przynosi tort i "szampana" do stolika :) i od rana ...zabawa ;) :kwiat: ;) miły gest :kwiat:
ODPOWIEDZ