Pobyt pełnopłatny

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: Samosia »

GIENIA pisze: 12 lis 2018 15:31 Samosiu , nie chciałabym Cię w jakiś sposób wprowadzić w błąd , moze Ktoś inny Ci dokładniej odpowie .

Mogłabym Ci napisać tylko na swoim przykładzie , a być moze są inne orzeczenia :roll:
Rozumiem Gieniu a ja rowniez zapomnialam napisac,ze chodzi o osobe ze stopniem umiarkowanym...czy taka osoba tez moze skorzystac z taliej formy rehabilitacji???
forumowicz

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: forumowicz »

[link]
Często bywałem na wyjazdach pelnoplatnych. Różne ośrodki mają odmienna politykę. Korzystanie z preferencyjnych stawek VAT jest czasami zagrożone kontrola dlatego ośrodki nawet nie informują o takim stanie prawnym
Ostatnio zmieniony 14 lis 2018 21:16 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: Felice »

Każdy kto ma orzeczenie o niepełnosprawności może wyjechać na turnus rehabilitacyjny. Druk skierowania można pobrać z PCRP lub powinny go mieć również przychodnie.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: Samosia »

Felice pisze: 12 lis 2018 16:27 Każdy kto ma orzeczenie o niepełnosprawności może wyjechać na turnus rehabilitacyjny. Druk skierowania można pobrać z PCRP lub powinny go mieć również przychodnie.
No niestety nie każdy mający orzeczenie o niepełnosprawności może wyjechać na turnus rehabilitacyjny....znam to z przykładu mojej córka,która już nawet nie zliczę ile razy składała wniosek do PRON-u i niestety odrzucano :(
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: Felice »

Ale piszemy o pobycie bez dofinansowania.
Awatar użytkownika
+alicja+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6817
Na forum od: 10 sty 2015 00:03
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: +alicja+ »

Słusznie zauważyła Feli :kwiat:
każdy mając orzeczenie o niepełnosprawności może wyjechać na turnus rehabilitacyjny
niekoniecznie z dotacją z Pfron -bo to już nie jest pełnopłatne.

Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: Fionka »

Większość obiektów , które posiadają ważny wpis organizatorów turnusów rehabilitacyjnych , wymaga orzeczenia o stopniu niepełnosprawności , ze względu na dofinansowanie - niekiedy kwota dofinansowania idzie bezpośrednio do organizatora a uczestnik dopłaca różnice. Jest jeszcze kilka powodów ale nie będę się rozpisywała. Jeżeli posiadacie takie orzeczenie to warto skorzystać z obiektu który ma wpis , bo wtedy na koniec roku odliczmy koszty. Fakt jest taki , ze można jechać na turnus nie posiadając orzeczenia i w wielu obiektach nikt nie doliczy 8% . Natomiast każdy musi mieć Informacje o stanie zdrowia , na podstawie której będzie miał zaordynowane zabiegi. Zadzwońcie a się przekonacie sami.Samosiu proponuję teraz pod koniec roku spróbować składać wniosek . Często pojawiają się pieniądze . Niestety turnus musi być zrealizowany w roku bieżącym .Należy jeszcze pamiętać , że fakturę do jednostki dofinansowującej można wysłać najwcześniej w dniu rozpoczęcia turnusu.
forumowicz

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: forumowicz »

Moje doświadczenie mówi mi, że ważne jest znaleźć osrodek, który ma dobrą oferte. Dobra cena ale też dobre zabiegi. Są promocje i różne oferty. Czasami bez skierowania i 8 % jest taniej. ;-)
forumowicz

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: forumowicz »

ruda pisze: 05 lis 2018 17:05 Polecam Amber w Kołobrzegu. Bylam, sprawdzilam, jestem bardzo zadowolona, naprawdę warto za tą kasę :)
w Amber jest wszystko , co kuracjuszowi potrzebne :) 8-)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: zbigniew165 »

Waldekat45 zobacz w cennik turnusów na na 2019 rok. Wynika z niego, że dopłata dopłata do pokoju jedynki, to 40 zł doba. Podliczając koszt turnusu, to 1190+560 zł. = 1750 zł w miesiącu listopadzie, czyli po sezonie. Dzwoniłem do Ustronia Morskiego - Leśna Polana i tam dopłata wynosi 130 zł. co daje łączną kwotę do zapłaty 1500 zł bez żadnego skierowania, zaświadczeń od lekarza i bez orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Warunki bytowe, wyżywienie, rozrywki na takim samym poziomie co w Amber Kołobrzeg. Teren wokół ośrodka, to 4 ha parku należącego do Leśnej Polany. Wybieram Ustronie Morskie na listopad 2019 r.
ODPOWIEDZ