Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
ela-ela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 322
Na forum od: 02 mar 2011 13:30
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: ela-ela »

Witam. Bardzo łatwo otrzymać jedynkę w Ustroniu "Równica" bez dodatkowych opłat. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
RoboPol
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 26 cze 2017 21:19
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: RoboPol »

spartakus+ pisze:Biorąc pod uwagę że są wakacje -a wtedy ta kolejka słabo idzie -!przerabiałem to - więc decyzję dostaniesz w połowie października to sanatorium masz na listopada
w ciągu tygodnia zeszło około 600, poprzedniego 400, moja kolejka idzie całkiem sprawnie,zobaczymy jak w przyszły tydzień będzie,
ale odnosze wrażenie, że mnie w sierpniu trafi decyzja :lol:
Driada
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 10 kwie 2016 03:15

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: Driada »

Witam, jeśli jedziemy do sanatorium z NFZ, to z jedynką osobiście nie miałam żadnego problemu. A byłam 3 razy. Trzeba wcześniej zadzwonić i dokonać rezerwacji. I nie słyszałam o potrzebie dodatkowych zaświadczeń. Natomiast takowe zaświadczenie jest konieczne w przypadku wyjazdu z ZUS. A najlepiej jak lekarz zaznaczy to w dokumentach, gdzie ubiegamy się o wyjazd i dobrze, jakby orzecznik to zauważył i też dopisał. Najczęściej w przypadku wyjazdu z ZUS, są to ośrodki wczasowe i sami nie chcą przydzielac jedynek, bo trzymają je dla tzw. komercji. Nie jest to moje doświadczenie, ale znajomej. Ona tak robi z dokumentami i dostaje jedynkę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: Fionka »

Są obiekty sanatoryjne , które nie posiadają jedynek .Do takich należy Julianówka w Ciechocinku, która ma tylko umowę z NFZ.
Awatar użytkownika
RoboPol
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 26 cze 2017 21:19
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: RoboPol »

hmmm ....
pozostaje mi czekać na decyzję.
Potem dzwonić i się dowiadywać :)
napewno się wypowiem jak będę więcej wiedział :D
forumowicz

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: forumowicz »

Driada pisze: Natomiast takowe zaświadczenie jest konieczne w przypadku wyjazdu z ZUS. A najlepiej jak lekarz zaznaczy to w dokumentach, gdzie ubiegamy się o wyjazd i dobrze, jakby orzecznik to zauważył i też dopisał. Nie jest to moje doświadczenie, ale znajomej. Ona tak robi z dokumentami i dostaje jedynkę.
Pozdrawiam
a ja z ZUS byłam kila razy i zawsze miałam jedynkę bez problemu i bez zaświadczeń lekarskich.
(...) Najczęściej w przypadku wyjazdu z ZUS, są to ośrodki wczasowe i sami nie chcą przydzielac jedynek, bo trzymają je dla tzw. komercji.
Muszą mieć jedynki w ilości określonej kontraktem i muszą je komuś przydzielić. Do tej pory nie miałam problemu z jedynkami ale może miałam szczęście i z zaświadczeniem nikt nie przyjechał. Więc jak widać z ZUS-em bywa różnie. Teraz pewnie będzie coraz trudniej o jedynkę bo coraz więcej ludzi chce wyjechać i na jedynki pewnie też więcej chętnych będzie bo z ZUS się nie dopłaca za jedynki.
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: andrzejm1954 »

mariamagdalena pisze:raczej południe Polski. Ale Kołobrzeg też może być. Bo w marcu kwietniu to pogoda może byc nieciekawa a wiosnę nad morzem lubię. Poczytam o tej Kielczance. no i zobaczę czy mój fundusz tam wysyła. :)
Mam prośbę a jak mogę sprawdzić gdzie mój tzn. dolnośląski Oddział wysyła? Na stronie DOW NFZ można znaleźć tylko podpisane kontrakty ale tylko z kurortami w województwie dolnośląskim. :roll:
Awatar użytkownika
ANIKA46
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 17 lut 2018 11:53
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: ANIKA46 »

Ewusia pisze: 14 lip 2017 10:23 mariamagdalena, sanatorium Helios w Sopocie ma sporo jedynek, z tego co wiem nie było problemów z ich otrzymaniem, o ile byłaś dosyć wcześniej, tzn. ok. 7-8 rano w dniu rozpoczęcia turnusu. Cale dwie strony w tym obiekcie (X-piętrowym) to jedynki. Ja akurat miałam dwójkę i było ok. pozdrawiam
Czy jest taka możliwość aby przyjechać dzień wcześniej ? czy można tam załatwić pokój ? Jadę pierwszy raz i to jeszcze z samego południa Polski ,,, Jak w ogóle załatwić jedynkę? Czy dzwonić do przełożonej pielęgniarek wcześniej? Boję się hiiiii tyle niewiadomych,,,
forumowicz

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: forumowicz »

Witaj Anika,

nie ma potrzeby bać się , chociaż zawsze jest dreszczyk emocji ...
Odpowiedź na Twoje pytanie jest dość prosta: najpierw zadzwoń do ośrodka i zapytaj , nawet jeśli odpowiedź będzie negatywna nie trzeba zrażać się. Czasami odwiedzając stronę internetową można mieć już dużą wiedzę. Na forum również możesz otrzymać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, skorzystaj z wyszukiwarki - wpisz nazwę ośrodka i miejscowość , a pewnie pojawią się podpowiedzi .

pozwodzenia :)
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: Tojka »

ANIKA w 98% sanatoriów mozna przyjechać dzien wczesniej (płacisz za tę wczesniejsza dobę).
Zadzwoń do nich, zapytaj i zarezerwuj pokój.
Co do jedynki, to róznie bywa. Niektórzy maja szczęście i podczas wczesniejszej rozmowy telefonicznej im się to udaje.
Przez jakis czas tak robilam (raz się udawalo innym razem nie). Jednak od jakiegoś czasu wole dwójeczki :)
ODPOWIEDZ