Sanatorium ze zwierzakiem

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Gosica33
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 98
Na forum od: 10 lut 2014 19:49
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: Gosica33 »

Witajcie
czy spotkaliście się z osobą która zabrała na wyjazd psinkę? Czy jest to dozwolone w sanatorium, może tylko w niektórych? Ja w Iwoniczu spotkałam i jestem ciekawa jak się sprawy mają w innych miejscach.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: Felice »

Kiedyś w Busku była pani z yorkiem,ale na pełnopłatnym pobycie.
forumowicz

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: forumowicz »

w Ciechocinku w niektorych sanatoriach można było mieć zwierzaka małego. I kiedyś w Verano w Kołobrzegu. Ale to były pobyty pełnopłatne. Warto zawsze pytać u źródła - sanatoria coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: malgorzatas »

W Kołobrzegu we Verano i w Kormoranie też można mieć pieska...ale jest to pobyt pełnopłatny...za pieska w Kormoranie płacą 20zł od doby...tak było w zeszłym roku.....
Gosica33
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 98
Na forum od: 10 lut 2014 19:49
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: Gosica33 »

O matko, czyli ze co 20 zł za sam fakt że jest pies czy też "kupki" po nim zbierają? Pytałam bo ciekawa jestem jak to jest w sanatoriach, mnie by pies nie przeszkadzał ale spotkałam się z ostra krytyką jednej z pań kuracjuszek (piesek malutki chyba ratlerek jego pani go nosiła na rękach i dopiero po wyjściu z budynku był puszczany tzn. na smyczy),która była wręcz oburzona i recepcjonistce kazała dzwonić po Sanepid :-).
mega
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 02 sie 2016 17:43

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: mega »

Piszesz, że piesek by ci nie przeszkadzał, a zastanawiałaś się gdzie taki piesek spał. Jakbyś dostała kołderkę albo poduszkę na której poprzednio spał piesek, to już by mogło przeszkadzać.
forumowicz

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: forumowicz »

witam,
kilka lat temu byłam w Arce kołobrzeskiej. To było jakieś 8-10 lat temu, jeszcze dookoła głównego budynku była budowa ale w tym największym budynku z kawiarnią u góry można było mieszkać. I wtedy w tej arce można było zwierzaki mieć ze sobą. Z uwagi na tę budowę ceny dla kuracjuszy komercyjnych były niższe niż teraz ale za psa należało zapłacić 50zl. Nie pamiętam czy z wyżywieniem bo coś mi się kojarzy ze tak. Chodzi mi o wyżywienie psa oczywiście.

nie pisałam wcześniej o tej Arce bo nie wiem czy teraz można mieć psa. I jakie za tego psa będą opłaty jak wtedy już było 50zł.

Postautor: mega » 09 lip 2017 15:51
Piszesz, że piesek by ci nie przeszkadzał, a zastanawiałaś się gdzie taki piesek spał. Jakbyś dostała kołderkę albo poduszkę na której poprzednio spał piesek, to już by mogło przeszkadzać.
szczerze mówiąc ja tez się nad tym zastanawiałam. Wprawdzie lepiej psa zabrać ze sobą niż - nie mając co z nim zrobić - przywiązać do drzewa w lesie ale jak kolejnym kuracjuszem w tym pokoju będzie jakiś kuracjusz alergiczny?

ja przeciw zwierzakom nic nie mam ale zawsze są jakieś wątpliwości. Zawłaszcza że małe pupile często śpią z właścicielami w łóżkach.
forumowicz

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: forumowicz »

Gosica33 pisze:O matko, czyli ze co 20 zł za sam fakt że jest pies czy też "kupki" po nim zbierają? (...)

spotkałam się z ostra krytyką jednej z pań kuracjuszek (piesek malutki chyba ratlerek jego pani go nosiła na rękach i dopiero po wyjściu z budynku był puszczany tzn. na smyczy),która była wręcz oburzona i recepcjonistce kazała dzwonić po Sanepid :-).
kupek raczej na pewno nie zbierają, nawet za 50zl w Arce nie było zbierania kupek w pakiecie.

A odnoście Sanepidu - sama zastanawiam się jak sobie z tym radzą. Bo są sanatoria, które zwierzaków nie przyjmują tłumacząc się właśnie Sanepidem. A innym Sanepid nie przeszkadza. Więc jak to jest?
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: Maryann »

mega pisze:Piszesz, że piesek by ci nie przeszkadzał, a zastanawiałaś się gdzie taki piesek spał. Jakbyś dostała kołderkę albo poduszkę na której poprzednio spał piesek, to już by mogło przeszkadzać.
Pozwolę sobie odpowiedzieć mega.... Zazwyczaj właściciele takich piesków bardzo o nie dbają. I pieski też są zazwyczaj dobrze wychowane. A jest baaardzo dużo ludzi, którzy z higieną są mocno na bakier...nie przeszkadza Ci wtedy kołderka???
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: Felice »

Brawo Maryann :kwiat:
Często ludzie są gorsi od zwierząt.
ODPOWIEDZ