Sanatorium ze zwierzakiem

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
forumowicz

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: forumowicz »

starsza , samotna , schorowana osoba po operacji hodowała krowę i tuczniki :?: :shock:
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: Chmurka07 »

Waldeklat45 pisze: 25 kwie 2018 11:36 starsza , samotna , schorowana osoba po operacji hodowała krowę i tuczniki :?: :shock:
Nie dziw się, nie jedną takową znam co nosen się podoierała i hodowała krowę i świniaki.przed kilkoma jeszcze laty tak było, obecnie rzadziej się to zdarza.
forumowicz

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: forumowicz »

Chmurko - jakoś mi Jej nie żal - sentyment , sentymentem , bo korzyść zadna ... ale przez to nie jechać do sanatorium :?: :roll: :mrgreen: :mrgreen: 8-) :idea:
Awatar użytkownika
okkasia1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 147
Na forum od: 13 lut 2016 14:13
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: okkasia1 »

a ja się Jej nie dziwię, kobieta starsza całe jej życie to właśnie te prosiaki, krówka i kurki. To nadaje sens jej życiu a nie sanatorium.
forumowicz

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: forumowicz »

kurki , kaczki , króliki owszem - niewiele wysiłku do obsługi potrzebują , ale krowa czy tuczniki , to juz insza inszosc :)
Marek pisał , ze po operacji , wyjazd tej kobiety do sanatorium był niemożliwy przez te zwierzęta . :roll: no cóż :?: każdy ma swoje priorytety :mrgreen:

moim sensem życia też sanatorium nie jest , jednak czasami je odwiedzam :?
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: Maryann »

danuska pisze: 07 kwie 2018 23:34 Ja się nie staram o zwroty, chyba świadomie chcę odwlec wyjazd. Na dzień dzisiejszy mam numer 10371 a Ty ?
Danuśka :kwiat: Jak udał się wyjazd? I jak tam pierdółka Twoja?.. :D
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: Hipokryt »

Jeżeli koniecznie chcecie jechać na turnus rehabilitacyjny z własnymi zwierzętami to polecam ośrodki rehabilitacyjno-wypoczynkowe. Takie ośrodki mają własną bazę zabiegową a niektóre również mają wydzielone miejsce do trzymania zwierząt. Takie mini-zoo oprócz własnych zwierząt przyjmuje też inne zwierzęta gości za drobną opłatą. Takie mini-zoo jest w pewnej odległości od budynków, więc nikomu to nie przeszkadza. Z pieskiem nikt nie spaceruje tylko oddaje go na pobyt osobno. Zwierzęta są różne. Ktoś przyjechał nawet z własnymi konikami, są przywiezione kozy i lamy a mniejszych zwierząt gości nawet nie liczę.
Oczywiście to opcja na turnus prywatny lub na turnus z dofinansowaniem PFRON :D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: darek »

o SUPER PFRON
Płaci za wypoczynek Zwierząt.
A na śląsku
mogą się starać tylko Osoby ze Znacznym co 3-4 lata bo kasy Brak
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: Hipokryt »

darek pisze: 25 sie 2019 09:59 o SUPER PFRON
Płaci za wypoczynek Zwierząt.
(...)
A przecież wcześniej wspomniałem, że:
Hipokryt pisze: 24 sie 2019 15:52 (...) niektóre również mają wydzielone miejsce do trzymania zwierząt. Takie mini-zoo oprócz własnych zwierząt przyjmuje też inne zwierzęta gości za drobną opłatą (...)
Dofinansowanie z PFRON nie ma żadnego związku z opłatą za pobyt zwierząt w ośrodku na turnusie.
Zwierzęta nie zawsze jadą tam na wypoczynek, lecz również pomagają w rehabilitacji.
Czy tak trudno czytać ze zrozumieniem?
forumowicz

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: forumowicz »

Podczas wyjazdów z NFZ nie spotkałam się aby ktoś przyjechał że zwierzakiem. Ja z moim pieskiem jeżdżę komercyjnie. Mam sprawdzone ośrodki, za pieska płacę, nikt nie ma pretensji bo każdy kto decyduje się na pobyt wie, że zwierzaki mogą się pojawić. Wiem też jak ogromną rolę pełnią psy przy dogoterapii. Szczególnie w przypadku dzieci z autyzmem i porażeniem.
Generalnie nie jestem za zabieraniem pupila na wyjazdy niekomercyjne. Tym zaś co mają na wyjazdach płatnych problem ( alergie, niechęć strach przed zwierzętami) radzę sprawdzić czy ośrodek przyjmuje zwierzęta i szukać czegoś innego.
Czasami szczególnie w przypadku samotnej starości takie zwierzę to cały świat takiego człowieka.
ODPOWIEDZ