Zamienię Ustroń Zdrojową na Krynicę Zdrój

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
zuzaa
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 31 lip 2017 20:30
Oddział NFZ: Małopolski

Zamienię Ustroń Zdrojową na Krynicę Zdrój

Post autor: zuzaa »

Witam,
Właśnie otrzymałam potwierdzenie skierowania na leczenie uzdrowiskowe w miejscowości Ustroń Zdrojowa w terminie 17-09-2017 do 08-10-2017. Czy ktoś z Państwa, kto otrzymał potwierdzenie skierowania na leczenie w Krynicy Zdrój w dniach 09-09-2017 do 30-09-2017 byłby chętny na zamianę sanatorium w Ustroniu?

Jeśli nie byłoby takiej możliwości, czy ktoś z Państwa wie, w jaki sposób można tego dokonać za pomocą NFZ ? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zamienię Ustroń Zdrojową na Krynicę Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Witam Cię Zuza,jesteś niepoprawną optymistką jeśli uważasz że możliwa jest taka zamiana-nie jestem pewien czy po otrzymaniu pisemnego przydziału-możliwa jest jakakolwiek zamiana-wydaje mi się że tylko udokumentowane przypadki losowe-choroba,wypadek-mogą być podstawą do pisemnego zwrócenia się do ZUS,lub NFZ-o zmianę terminu-nie wiem czy miejsca też,Pozdrawiam i pozytywnego załatwienia sprawy Życzę
zuzaa
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 31 lip 2017 20:30
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Zamienię Ustroń Zdrojową na Krynicę Zdrój

Post autor: zuzaa »

Z tego co dowiedziałam się od znajomych jest to możliwe - wystarczy tylko znaleźć osobę, która jest chętna na zamianę.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zamienię Ustroń Zdrojową na Krynicę Zdrój

Post autor: darek »

tak jest ale jak wspomniałem w swym poście musi byc spełnionych WIELE WARUNKÓW również medycznych.
Kolejna Sprawa czy z Twoim schorzeniem ZALECANE jest miejsce ,które chcesz osiągnąć ??
Jest kilka miejscowości gdzie sa przeciwwskazania

Powtórzę TYLKO Twój NFZ może pomóc Ci jeżeli użyjesz odpowiednich argumentów w realizacji planów sanatoryjnych
A może i okazać się ,że wskazane przez Ciebie Sanatorium NIE MA PODPISANEGO KONTRAKTU na Twoje schorzenie ,lub nawet twój NFZ nie ma podpisanej umowy na świadczenie usługi
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zamienię Ustroń Zdrojową na Krynicę Zdrój

Post autor: Fionka »

Zuza a może spróbuj dzwonić o zwroty a nóż trafisz na Krynicę .Wtedy oddajesz skierowanie do Ustronia a bierzesz zwrot .Tak zrobiła Smakija .Wymieniła podkrakowskie uzdrowisko na Krynicę.
ODPOWIEDZ