Usunięcie tarczycy

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Usunięcie tarczycy

Post autor: Fionka »

NFZ nie ma w swoim wykazie jednostek chorobowych takich jak usunięcie tarczycy , kwalifikujących na Uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne . Miałam w 2013r. taką samą sytuacje , że odrzucono wniosek z powodu braku wskazań . Najpierw odrzucono , bo były przeciwwskazania , a kiedy po 10 latach po uzgodnieniu z moim onko. złożyłam odmówiono właśnie z tego powodu . Poinformowano natomiast że drugie schorzenie , czyli choroby kręgosłupa wpisać jako pierwsze a endokrynologiczne jako drugie . Tak zrobiłam i po 3 tygodniach dostałam pisemko z numerkiem a potem w 2015 przydział do Sopot.
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Usunięcie tarczycy

Post autor: Maria K »

Witam, mi tak zawsze lekarz wypisuje .
Pierwsze reumatologia,drugie endokrynologia.
Pozdrawiam wszystkich. :kwiat:
Awatar użytkownika
balbinka73
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 18 cze 2017 20:11
Staż sanatoryjny: 3

Re: Usunięcie tarczycy

Post autor: balbinka73 »

Witam . Miałam usuniętą tarczycę w październiku 2014 i już w styczniu 2015 byłam w sanatorium w Rymanowie ,
więc chyba wszystko zależy od orzecznika. ;)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Usunięcie tarczycy

Post autor: Fionka »

Czy do sanatorium byłaś kierowana na schorzenie endokrynologiczne :?: Usunięcie tarczycy nie jest przeciwwskazaniem do leczenia uzdrowiskowego ale powód usunięcia i dalsze rokowania . Schorzenia endo. to jedynie leczenie klimatyczne.
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Usunięcie tarczycy

Post autor: zebra »

Witam. Ja nie miałam usuniętej tarczycy ale jako schorzenie głowne była choroba autoimmunologiczna tarczycy. Wniosek mialam złożony z mężem. Mój został zwrócony w celu uzupełnienia, gdyż te schorzenie nie kwalifikuje do leczenia sanator. Lekarz uzupełniła dokumentację medyczną i wniosek przeszedł i "wskoczyłam " do kolejki.Pozdrawiam. Za mc będzie rok oczekiwania a jeszcze połowę nr nie zeszło, jeszcze przed nami 76500 :( :kwiat:
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Usunięcie tarczycy

Post autor: marjolus »

po raku pojechałam po roku czasu. Ale było ostatnio tak że jechałam z innego powodu w czerwcu a 4dni wcześniej miałam operowaną zaćmę i mimo to mnie wysłali ominęłam tylko ćwiczenia i basen
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Usunięcie tarczycy

Post autor: zebra »

Witam. Jestem ciekawa czy po usunięciu zaćmy , miałam 14 lutego ,zakazane są zabiegi prądowe w sanatorium. Wybieram się w kwietniu na turnus rehabilitacyjny. Będę wdzięczna za podpowiedź. Z NFZ czekam na przydział za rok z profilu reumatologia. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Usunięcie tarczycy

Post autor: marjolus »

Zapytaj okulisty. Ja bylam swierzo po więc zakaz na tv cwiczenia i wodne czyli basen ale dancingi byly ok😉 a teraz tarczyca... guzy mam jest ich 8 w obu platach 😣
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Usunięcie tarczycy

Post autor: zebra »

Witam. Mam to samo. Już nawet mi ktoś radził żeby ją usunąć ale Endo prowadzącą każe mi tylko biopsję zrobić , miałam już dwa razy parę lat temu. A resztę to długa historia. Niedawno zapytałam na spotkaniu specjalistę endokrynolog i podsunelam do wglądu dokumentację, to usunięcie stanowczo odradza ,tylko obserwacje jak dotychczas i leki , bo hormony w miarę uregulowane. Pozdrawiam i życzę zdrówka bo wszystkim nam bardzo to potrzebne :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Usunięcie tarczycy

Post autor: Fionka »

Kochani , usunięcie tarczycy , to konieczność . Mało się mówi na ten temat . Ogólnie endokrynologia jest traktowana po macoszemu. Jeżeli tylko możecie to walczcie do końca . Naprawdę brak tego hormonu to bardzo duży dyskomfort życia. Mimo terapii zastępczej . Rozwalone serce, problemy neurologiczne, cukrzyca, lecą stawy , nie wspomnę że i efekt starzenia szybszego tempa przybiera. :( Zaburzony metabolizm, gospodarka lipidowa. To tak dla przykładu.
ODPOWIEDZ