zapraszanie gości z zewnątrz....

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
moniczka_35
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 24 lut 2017 13:57
Oddział NFZ: Pomorski

zapraszanie gości z zewnątrz....

Post autor: moniczka_35 »

Czy zdarzyło wam się zaprosić np na noc gościa z zewnątrz? :? I jak reagowali na ten fakt pracownicy recepcji? ;)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14342
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: zapraszanie gości z zewnątrz....

Post autor: GIENIA »

Nie zdarzyło mi się .
Rozumiem , że chcesz kogoś przewaletować ;)
Recepcja raczej nie zwróci nawet uwagi . Obce osoby , w ciągu dnia też przemieszczają się po ośrodku . Pracownicy nie są w stanie zapamiętać każdej twarzy .
Problemem jednak może okazać się ewentualna kontrola pielęgniarska w pokoju .
forumowicz

Re: zapraszanie gości z zewnątrz....

Post autor: forumowicz »

Ja również nie spotkałam się aby były problemy z odwiedzinami .
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Zapraszanie gości z zewnątrz....

Post autor: Dzia_dek »

Basiu, tu nie chodzi o "zwykłe" odwiedziny, bo to nie jest żaden problem, ale o przenocowanie kogoś "obcego".

Moniko jeśli nawet komuś, coś takiego się przydarzyło to nikt, oficjalnie, tu na forum, nie przyzna się do tego
z wiadomych względów. Chyba, że będą to gawędziarze (których tu na forum nie brak) w stylu kogo to on nie
przyprowadził i ile razy? Recepcja to nie jest problem. Przynajmniej przy wejściu. Po ośrodkach zawsze kręci
się sporo obcych osób, często wejścia są dwa lub więcej, więc niełatwo recepcji taką osobę "przechwycić".
Trudniej taką osobę wprowadzić w godzinach późnopopołudniowych lub wieczornych, ruch osób jest wtedy
niewielki, czasem "my" mogliśmy czymś zwrócić na siebie uwagę obsługi, a poza tym zdarzają się na recepcji
osoby z fenomenalną wręcz pamięcią wzrokową, które są w stanie taki fakt wprowadzenia kogoś zauważyć.
Tak jak pisze Gienia problem może być w czasie kontroli pielęgniarskiej lub sytuacji losowej; np. jakaś awaria.
Poza tym regulaminy zawsze zabraniają przebywania po godzinie 22 osób niezameldowanych w obiekcie. Jeśli
w hotelu lub pensjonacie personel na to przymyka oko ;) to w sanatorium lub szpitalu jest to mało prawdopodobne.
Nawet jeśli to jest mąż/żona. (niekoniecznie własny/a). :lol: W skrajnych przypadkach personel zawsze może
powiadomić Policję lub SM i poinformować, że ma podejrzenie o przebywaniu obcej osoby w budynku. Jeśli tak
się zdarzy to nie da się takiej wizyty załatwić po cichu i wtedy jest niepotrzebna nikomu sensacja i sporo wstydu. :oops:
Moim zdaniem łatwiej i bezpieczniej samej (jeśli z jakichś tam względów już musisz), korzystając z przepustki
(niekoniecznie w 100 % legalnej) spędzić noc na zewnątrz (hotel, pensjonat) niż "przerabiać temat" opisany powyżej.
forumowicz

Re: zapraszanie gości z zewnątrz....

Post autor: forumowicz »

Widzisz Zbyszku jaka ciemna masa ze mnie ;) :lol:

Tak, w takiej sytuacji rzeczywiście lepiej wynająć pokój w ośrodku lub na zewnątrz. Wziąć należy przy tym pod uwagę by łóżko było podwójne (przecież spać kiedyś też trzeba) ;)
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24962
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: zapraszanie gości z zewnątrz....

Post autor: Sloneczko »

Łooo matko :kwiat: ze mnie też ciemna masa ;) :lol:
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: zapraszanie gości z zewnątrz....

Post autor: hipek »

Witam.
Mnie zdarzyło się być zaproszonym na noc, a na czas wizyty pielęgniarki przeniosłem się do łazienki i wszystko było ok.

Pozdrawiam
Hipek
forumowicz

Re: zapraszanie gości z zewnątrz....

Post autor: forumowicz »

No proszę , jednak można ;)

Facet się przyznał , a my kobietki idziemy w zaparte :lol:

ważne , że wszystko było ok :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14342
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: zapraszanie gości z zewnątrz....

Post autor: GIENIA »

Mojej koleżance się przydarzyło , że zaprosiła na noc , do pokoju osobę , bez wiedzy ośrodka .
Otóż córka przyjechała po Nią samochodem , w przeddzień końca turnusu i z jakiś tam powodów , nie szukała pokoju na mieście :)
Nikt nic nie wiedział ..

:D
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6422
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: zapraszanie gości z zewnątrz....

Post autor: Martinka »

hipek pisze: 11 wrz 2017 11:10 Witam.
Mnie zdarzyło się być zaproszonym na noc, a na czas wizyty pielęgniarki przeniosłem się do łazienki i wszystko było ok.

Pozdrawiam
Hipek
No, no hipek ;)
Ty to jesteś :o :o
ODPOWIEDZ