niemam oznaczonego terminu pobytu w santorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: niemam oznaczonego terminu pobytu w santorium

Post autor: zbigniew165 »

To chyba kara, że tak długo każą czekać na wyjazd. Będziesz miał dużo czasu, żeby czytać forum na temat tego sanatorium i samego Iwonicza Zdroju.
bozenka1309
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 12 sie 2016 15:42
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 12

Re: niemam oznaczonego terminu pobytu w santorium

Post autor: bozenka1309 »

Witam ponownie,ZUS z reguły wysyła na 24 dni,więc jeśli masz datę rozpoczęcia turnusu to najważniejsze, a brak daty zakończenia rehabilitacji pewnie jest błędem osoby,która wystawiala ten wniosek.A co do przedłużenia turnusu ,nie piszcie proszę, że ktoś poprosi lekarza i można zostać na drugi turnus,to nie tak.Na zakończenie rehabilitacji bada lekarz (orzecznik ZUS),to nie są wczasy,na które on może pozwolić lub Nie ,gdy ktoś poprosi.W moim przypadku ,po 24dniach stwierdził że jestem niezdolna do pracy i koczowałam kolejne 24,koczowalam bo to była najgorsza rehabilitacja na jakiej byłam.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: niemam oznaczonego terminu pobytu w santorium

Post autor: ricolo666 »

zbigniew165 pisze: 04 lis 2017 18:21 To chyba kara, że tak długo każą czekać na wyjazd. Będziesz miał dużo czasu, żeby czytać forum na temat tego sanatorium i samego Iwonicza Zdroju.
ZBIGNIEW ja juz tyle sie naczytalem ,nasluchalem o tym santorium i Iwoniczu ze juz chyba nic nowego sie nie dowiem ,a to z tej przyczyny ze mialem skierowanie od czerwca na pazdziernik i chlonelem wszelakie info.a ze z przyczyn zdrowotnych nie moglem pojechac wiec sobie przelozylem i wlasnie dostalem ponownie w to samo miejsce na kwiecien :)
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1227
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: niemam oznaczonego terminu pobytu w santorium

Post autor: zawiela »

To tak się czujesz,jakbyś tam już był.Wszystko już wiesz :lol: Tyyyylko te czekanie....a może i świeta zahaczysz? Kiedy święta w przyszłym roku?
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: niemam oznaczonego terminu pobytu w santorium

Post autor: ricolo666 »

zawiela pisze: 05 lis 2017 08:18 To tak się czujesz,jakbyś tam już był.Wszystko już wiesz :lol: Tyyyylko te czekanie....a może i świeta zahaczysz? Kiedy święta w przyszłym roku?
Swiata akurat w marcu :D ,durzo wiem ale tylko teoretycznie ,zobaczymy jak bedzie w realu ,to czekanie to fakt masakra ,moze lepiej narazie o tym nie myslec to szybciej minie :lol:
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: niemam oznaczonego terminu pobytu w santorium

Post autor: p-siak »

Witam, brak dnia zakończenia to nie jest błąd człowieka.Związane jest to również/moim zdaniem/,
iż niektórzy nie są grzeczni i dziękują im wcześniej.W razie namoczenia radzę ,,ruki po szwam".
Nie miałem tak, rehabilitantka opowiadała o różnych przypadkach.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1227
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: niemam oznaczonego terminu pobytu w santorium

Post autor: zawiela »

zibi666 pisze: 05 lis 2017 15:22
zawiela pisze: 05 lis 2017 08:18 To tak się czujesz,jakbyś tam już był.Wszystko już wiesz :lol: Tyyyylko te czekanie....a może i świeta zahaczysz? Kiedy święta w przyszłym roku?
Swiata akurat w marcu :D ,durzo wiem ale tylko teoretycznie ,zobaczymy jak bedzie w realu ,to czekanie to fakt masakra ,moze lepiej narazie o tym nie myslec to szybciej minie :lol:
Święta wielkanocne w 2018r. przypadają 1 i 2 kwietnia.
Awatar użytkownika
Smerfetkaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 397
Na forum od: 31 mar 2017 00:14
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: niemam oznaczonego terminu pobytu w santorium

Post autor: Smerfetkaa »

zibi666 pisze: 03 lis 2017 20:35
zbigniew165 pisze: 02 lis 2017 19:30 Zibi666 poczytaj forum w rubryce "Wyjeżdżam do sanatorium ". Tam piszemy, gdzie i kiedy wyjeżdżamy z ZUS i NFZ. Wszyscy, którzy wyjeżdżają z ZUS podają tylko datę wyjazdu, a z NFZ datę wyjazdu do sanatorium i odjazdu z sanatorium. Napisz gdzie dostałeś przydział, na jakie schorzenie i datę. Pozdrawiam.
Dostalem skierowanie do IWONICZA od 08.04.2018r.,kregoslup :) .POZDRAWIAM
Czy to aż tak odległe terminy z ZUS?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: niemam oznaczonego terminu pobytu w santorium

Post autor: zbigniew165 »

Co do braku daty zakończenia turnusu z ZUS na skierowaniu, to na stronach ZUS znalazłem stwierdzenie, że pobyt jest określony na 24 dni, ale może zostać skrócony lub przedłużony przez lekarza w sanatorium lub ordynatora szpitala uzdrowiskowego. To wszystko chyba już jasne w tym temacie. Mogę wskazać dokładnie stronę oficjalną ZUS na której jest ten zapis. Jak się dokładnie przeszukuje internet to wszystko można w nim odszukać.
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: niemam oznaczonego terminu pobytu w santorium

Post autor: ricolo666 »

zbigniew165 pisze: 19 lis 2017 14:22 Co do braku daty zakończenia turnusu z ZUS na skierowaniu, to na stronach ZUS znalazłem stwierdzenie, że pobyt jest określony na 24 dni, ale może zostać skrócony lub przedłużony przez lekarza w sanatorium lub ordynatora szpitala uzdrowiskowego. To wszystko chyba już jasne w tym temacie. Mogę wskazać dokładnie stronę oficjalną ZUS na której jest ten zapis. Jak się dokładnie przeszukuje internet to wszystko można w nim odszukać.
Dzieki ZBIGNIEW i wszystko juz jasne .POZDRAWIAM
ODPOWIEDZ