Sanatoryjne to i owo.....

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
lope123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 09 maja 2017 14:15
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatoryjne to i owo.....

Post autor: lope123 »

Chcą się bawić, tańczyć, nadużywać niech to robią byleby nie naruszali mojej osobistej wolności. Na marginesie wolę rozrywkowych niż nawiedzonych.
Awatar użytkownika
+alicja+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6818
Na forum od: 10 sty 2015 00:03
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoryjne to i owo.....

Post autor: +alicja+ »

bez "nadużyć" najlepiej a wtedy każdy będzie zadowolony :)

:kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoryjne to i owo.....

Post autor: darek »

..........................................................................................................................................................................................................Sanatoryjne to i owo.....

A może bardziej REALNE życie dziś w Tym Kraju.

Niestety w ciągu ostatnich lat POLAK POLAKOWI stał się WILKIEM
Nie będę tutaj przytaczał słów Bismarcka ,który powiedział ..
Dajmy Polakom się rządzić sami się wykończą.

Wielu z Nas Zapewne pamięta lat temu 5-10-20 Umieliśmy ze sobą Rozmawiać umieliśmy się Bawić umieliśmy żartować a i jak to mawia Znajoma Meźczyźni umieli z taktem Zolycić.

Dziś Brać Forumowa , Rodziny ZOSTAŁY podzielone niestety przez Polityków i swe Decyzjie

Pamiętacie kilka lat temu o co spieraliśmy się na Forum MAX i MIX zapodawali temat i były żarciki na temat tańców czy odzienia ,
Były wyznania n/t Sympatii Sanatoryjnych.

Dziś na Forum pojawia się grubszy KALIBER pokazujemy czym zajmują się osoby w Sanatoriach.
Zawsze w Maju część osób szła na nabożeństwa Majowe w okresie postu ludzie chodzili do kościoła na Drogę Krzyżową czy NAWET na roraty
NIKT nikomu nie narzucał co ma robić
Nikt przy stole nie odmawiał na Stojąca ..rzekłbym ostentacyjnie 10 różańca przed posiłkiem !!!

Niestety ale jak wskazał jeden z przedmówców Sanatorium na ,które czekamy ZBYT długo bo cykl dla niektórych regionów Polski wynosi całe 5 lat czyli bywamy co 5 lat od wyjazdu staje się udręką
My nie umiemy czy nie chcemy czerpać radości .
STAJEMY się Mocno roszczeniowi.
Sanatoria to NIE miejsca do reehabilitacji
SANATORIA stały się dawnym Funduszem Wczasów Emeryckich
Dziś duźy % kuracjuszy to małżeństwa .....ok im również się NALEŻY
Czas temu był Zapodany temat oburzonej Pani bo nie dostała pokoju 2 osobowego tylko rozdzielono małżeństwo do 2 trójek
Niestety w ostatnim czasie NFZ wypracowało pewne Standardy dotyczące RÓWNEJ liczby zabiegów ..pamiętacie chyba jeszcze 10 lat temu można było mieć od minimum 2 zabiegi dziennie w tym np gimnastke i wode -Tak dostałem w Krynicy czyli 20 x woda i 15 x gimnastyka do ponad 150 w Wysowej.

Uważam i wielokrotnie to powtarzałem SANATORIA nie sa przechowalnią duży % ludzi nie powinno tam się ZNAJDOWAĆ

Wiem kiedyś było OGRANICZENIE WIEKOWE - Tak była to DYSKRYMINACJA ale moze powinno sie do tego powrócic
A osoby powyżej PEWNEGO wieku powinny wyjeżdżać na TURNUSY REHABILITACYJNE dla SENIORA np po 14 dni co roku
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Sanatoryjne to i owo.....

Post autor: Dzia_dek »

darek pisze:(...) osoby powyżej PEWNEGO wieku powinny wyjeżdżać na TURNUSY REHABILITACYJNE dla SENIORA np po 14 dni co roku
No właśnie ... i tu mam pytanie. Powyżej jakiego wieku?
Znam 80 latka jeżdżącego na rowerze, a zimą na nartach,
a osoby poniżej 50 - ki ciągnące "kapcie za sobą", widać na co dzień.
Wiek nie może, a właściwie nie powinien, być wyznacznikiem w
wysyłaniu ludzi na takie wyjazdy. To chyba nie jest najlepszy pomysł.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoryjne to i owo.....

Post autor: andrzej1955 »

Witam,w moim poprzednim tu wpisie zapytałem po co ten temat-i powtarzam raz jeszcze,po co :?: :?: :?: mogę jedynie się domyślać-po to by sprowokować-aby była dyskusja,powtarzanie nieprawdy o sytuacjach na turnusach-już teraz mowa o agencjach-a pisze o tym przypadkowa osoba która....przypadkowo przeczytała te wpisy i już w jej pierwszym jest ocena,teraz dyskusja tutaj na forum a potem dyskusja w parlamencie albo na jakiejś komisji zdrowia-a w rezultacie projekt poselski o zmianie turnusów rehabilitacyjnych-tego chcecie :?: bo na to liczą ci co piszą te paszkwile-tak paszkwile-jeżeli będziemy rozwijać temat zgodnie z intencjami prowokatorów-to doczekamy się tego o czym pisałem powyżej :!: :!: :!: ja już nie mam zamiaru więcej pisać w bzdurnym temacie o plotkach i wybujałych sytuacjach na turnusach-a co zrobicie Wy to już Wasza sprawa -nie moja,Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoryjne to i owo.....

Post autor: Maryann »

andrzej1955 pisze: 21 lis 2017 16:43 Witam,w moim poprzednim tu wpisie zapytałem po co ten temat-i powtarzam raz jeszcze,po co :?: :?: :?: mogę jedynie się domyślać-po to by sprowokować-aby była dyskusja,powtarzanie nieprawdy o sytuacjach na turnusach-już teraz mowa o agencjach-a pisze o tym przypadkowa osoba która....przypadkowo przeczytała te wpisy i już w jej pierwszym jest ocena,teraz dyskusja tutaj na forum a potem dyskusja w parlamencie albo na jakiejś komisji zdrowia-a w rezultacie projekt poselski o zmianie turnusów rehabilitacyjnych-tego chcecie :?: bo na to liczą ci co piszą te paszkwile-tak paszkwile-jeżeli będziemy rozwijać temat zgodnie z intencjami prowokatorów-to doczekamy się tego o czym pisałem powyżej :!: :!: :!: ja już nie mam zamiaru więcej pisać w bzdurnym temacie o plotkach i wybujałych sytuacjach na turnusach-a co zrobicie Wy to już Wasza sprawa -nie moja,Pozdrawiam
Andrzeju..może się mylę.. ale ta osoba raczej nie jest zupełnie przypadkowa... AnnaKa założyła profil dzisiaj o 10.23, i po 4 minutach pojawił się jej post... w którym pisze że "Zupełnie przypadkowo „wpadłam” na stronę forum". Z dużym prawdopodobieństwem ...ManuelaM i AnnaKa to ta sama osoba.
forumowicz

Re: Sanatoryjne to i owo.....

Post autor: forumowicz »

Maryann i jeszcze dopisz kogoś :lol: :roll: i juz będzie 3 osoby w jednej osobie :? I takie bla blanie nie wiadomo o czym i po co :shock:
Ps masz dobre wyczucie ,tzn trafne spostrzeżenie . :kwiat:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoryjne to i owo.....

Post autor: Maryann »

Kruszynko.. :kwiat: Nie mam bladego pojęcia po co....[ obrazek zewnętrzny ]
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoryjne to i owo.....

Post autor: Sloneczko »

Maryann pisze: 21 lis 2017 18:04 Kruszynko.. :kwiat: Nie mam bladego pojęcia po co....[ obrazek zewnętrzny ]
Pojęcie to ty masz dobre...... to kiedy to Busko :P
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoryjne to i owo.....

Post autor: Maryann »

Słonko :kwiat: ... Ja to kluczyk w prawo i mogę nawet jutro.. :P
ODPOWIEDZ