Ulubione zabiegi w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1231
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: zawiela »

Ja również ,jezeli jest taka możliwość,rezygnuję z basenu.
W Połczynie w Gryfie,miałam co drugi dzień basen ,na 7 rano. Niby czepek był na głowie,ale jak ma się długie włosy,to i tak głowa mokra,później pędem do pokoju ,aby wysuszyć sie i pędem na śniadanie.
Wole sobie wykupić i chodzić ,w dogodnych dla mnie godzinach,a nie z jęzorem na brodzie.
forumowicz

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: forumowicz »

na mnie źle wpływa magnetronik , zaraz po nim okupuję łazienkę ;) poważnie piszę . lekarz mówi , ze to nie może miec zwiazku , a ja go pytam , czy to przypadek :?: po każdym zabiegu :?: zabrał mi go , okupacja była zbędna :P
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1231
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: zawiela »

Okupację łazienki,miałyśmy w Świeradowie,po kuracji pitnej ;) ....wodzie radoczynnej :D
Pierwszy tydzień,to była istna masakra.Pomimo,że byłyśmy na przełomie stycznia i lutego,okna były pootwierane cały dzień,tylko na noc zamykałyśmy :shock:
Później wszystko się unormowało.Dzięki tej kuracji,do tej pory piję dużo wody :!:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: Hipokryt »

Waldeklat45 pisze: 25 paź 2018 18:12 krzakoterapia :twisted:
To jest najlepsza propozycja od znawcy tematu :lol:
forumowicz

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Hipokryt pisze: 12 lis 2018 10:51
Waldeklat45 pisze: 25 paź 2018 18:12 krzakoterapia :twisted:
To jest najlepsza propozycja od znawcy tematu :lol:
serio najlepsza :?: napisz coś więcej ;) bo ze mnie taki znawca tematu , jak z koziej dupy trąba :mrgreen:
Buntownik
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 17 lis 2018 02:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: Buntownik »

Inhalacja,sollux,kąpiel perełkowa oraz gimnastyka oddechowa
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1409
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: jettp »

Całkowite zawijanie borowinowe , super zabieg, za 20 dni uwalę się w gorącą borowinę w Iwoniczu :idea:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5074
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: zbigniew165 »

Buntownik ja tak samo z wyjątkiem kąpieli perełkowej, bo jeszcze jej nie miałem. Mogła by jeszcze być gimnastyka w basenie, ale nie wiem, czy na oddechówce taką dają.
Buntownik
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 17 lis 2018 02:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: Buntownik »

Gimnastykę w basenie chętniej przepisują dla osób z narządów ruchu.
Zbyszku wiem że ty też masz problemy z układem oddechowym i o ile dobrze pamiętam to masz problemy z astmą ja niestety miałem ogromne ilości wody w opłucnej punkje a potem dreny wyciągneły mi przez 2 miesiące pobytu w szpitalu ponad 5 litrów płynu.Sytuacja była tak krytyczna że miałem płyn na wysokości trzeciego żebra i groziło mi uduszenie w czasie snu.Choroba poza tym,że osłabiła moją kondycję(człowiek po jakiejkolwiek robocie fizycznej jest bardzo zmęczony wręcz padnięty)to i niestety poczyniła wiele złego z moją psychiką,ale cóz trzeba być dobrej myśli.Pozdrawiam Ciebie serdecznie!
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5074
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: zbigniew165 »

W Świnoujściu miałem extra gimnastykę oddechową w Zakładzie Przyrodo-Leczniczym Rusałka. Jest to faktycznie dobra gimnastyka, co dziennie z wyjątkiem niedzieli i prowadzona przez dobrych rehabilitantów. Prowadził naszą grupę kardiologiczno-oddechową cały czas jeden rehabilitant, młody i robił to bardzo dobrze. Była też jeszcze młoda rehabilitantka, ale tylko na początku miała z nami dwie gimnastyki i też była dobra w swoim fachu. Polecam Ci Świnoujście jak też wszystkim ze schorzeniem dolnych dróg oddechowych, bo specjalizują się w leczeniu tych schorzeń. Również klimat robi swoje, zwłaszcza jesienią, zimą lub wiosną. Życzę zdrowia i braku płynu w płucach. :)
ODPOWIEDZ