wyjazd zorganizowany przez biuro turystyczne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
ewabywalec
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 22 lut 2018 09:06
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: wyjazd zorganizowany przez biuro turystyczne

Post autor: ewabywalec »

Witajcie dziewczyny i fajne chłopaki :roll:
Wróciły chłodne dni więc pozdrawiam Was cieplutko :kwiat: Asiu w Sośnicy będą turnusy Pfron lada chwila.Kiedy pytałam w sprawie mojej koleżanki w tamtym tygodniu tak mnie zapewnili.Ponoć będą dokładać turnusy po otrzymaniu decyzji.Trzeba dzwonić i pytać ! :D Ze mną na turnusie była Iwona z Elą ,a poniewż Iwona jest w Sanatorium w Szczawnicy byli w Zakopanem i m.in.odwiedziła Sośnice .Mówiła mi ,że obiekt rewelacyjny ,basen z hydromasażami ,duży i nowy.Myśle ,że jak to Poltour rozkręci nie będzie lepszego obiektu w Zakopanem . Może kiedyś się spotkamy - BĄDZMY W KONTAKCIE :serce:
Ewa
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: wyjazd zorganizowany przez biuro turystyczne

Post autor: Hipokryt »

Witam i znowu będzie coś ode mnie w tym temacie, skoro powitano "fajnego chłopaka", czyli mnie :lol:
Jeżeli rozmawiamy o turnusie rehabilitacyjnym z PFRON to chciałbym podzielić się moim doświadczeniem bo to już prawie 20 lat. W tym czasie poznałem wielu organizatorów i ośrodków, które mogę polecić lub nie.
Otóż nieprawdą jest, że:
Teri5 pisze: 25 lut 2018 21:21 Marku, organizator może być dowolny, pod warunkiem, że spełnia nasze oczekiwania.
Przede wszystkim Organizator musi mieć aktualne uprawnienia, które najłatwiej sprawdzić na stronie Empatia MPiPS
Co do Biur Turystycznych jako organizatorów - wcześniej już wyraziłem swoje zdanie, że jak sama nazwa wskazuje - bardziej znają się na turystyce niż na rehabilitacji. O cenach niektórych biur już nawet nie wspomnę aby nie straszyć.
A teraz trochę statystyki:
aktualnie w bazie organizatorów turnusów jest 463 podmiotów, z tego biur turystycznych jest zaledwie 14 (słownie czternaście), czyli 3%.
Czy nie lepiej więc szukać organizatorów spośród 100% istniejących organizatorów a nie tylko tych 3% :?: ;)
Wyszukiwarka na stronie Empatia MPiPS jest dość prosta w obsłudze, więc polecam tam zajrzeć. :D
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: wyjazd zorganizowany przez biuro turystyczne

Post autor: Zosia »

Dziewczyny odświeżam temat :). Z innych wątków wiem mniej, więcej gdzie byłyście czy będziecie w tym roku . Ja swój turnus spędziłam jak już opisywałam w Malwie w Ustroniu, zakupiony bezpośrednio w sanatorium ale oczekiwałabym czegoś więcej. Jeszcze miesiąc, dwa i trzeba będzie myśleć, gdzie za rok. Dobre miejsca i okres należy rezerwować już w listopadzie -grudniu . Gdybyście Wy czy może jeszcze inne osoby miały jakieś ciekawe propozycje proszę o informacje :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: wyjazd zorganizowany przez biuro turystyczne

Post autor: sztani »

Dołączam się do prośby Zosi interesuje mnie dobry turnus rehabilitacyjny w górach . zabiegi (dobre) , okolica (ciekawa) i dobre warunki socjalne. Decyduję się pierwszy raz na taki turnus bez udziału PFRON . I pierwszy w ogóle .
Dodam drogi oddechowe , narząd ruchu :)
forumowicz

Re: wyjazd zorganizowany przez biuro turystyczne

Post autor: forumowicz »

oddechówka :?: :roll: Ustroń , albo Szczawnica :)
nie sugeruj się tym co pisze kolega Marek , bo On jeździ juz od 20 lat - jak pisze ... za pieniądze z PEFRON -u ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: wyjazd zorganizowany przez biuro turystyczne

Post autor: Felice »

Jeszcze Piwniczna ,Iwonicz,Rymanów,Polanica...chyba Kudowa i Duszniki też.
forumowicz

Re: wyjazd zorganizowany przez biuro turystyczne

Post autor: forumowicz »

Iwonicz :?: :roll: a gdzie tam na oddechówkę :mrgreen: jestem :|
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: wyjazd zorganizowany przez biuro turystyczne

Post autor: sztani »

Sama oddechowa w Ustroniu (Rownica) B. Słaba z typowych zabiegów tylko inhalacje reszta to wszelkiej maści gimnastyka :) byłem w kwietniu
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: wyjazd zorganizowany przez biuro turystyczne

Post autor: Felice »

Waldeklat45 pisze: 18 sie 2018 20:09 Iwonicz :?: :roll: a gdzie tam na oddechówkę :mrgreen: jestem :|
Oferta uzdrowiska Iwonicz
Profile leczenia
- narząd ruchu
- reumatologia
- układ nerwowy
- układ oddechowy
- układ pokarmowy
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: wyjazd zorganizowany przez biuro turystyczne

Post autor: Zosia »

Tak, tak mnie też 2 razy NFZ uszczęśliwił Iwoniczem - pulmonologia i narząd ruchu . Od 2006 jeżdżę oprócz przydziału co roku na turnus rehabilitacyjny czasami nawet 2 razy jak nie ma z NFZ (maj i wrzesień) i wierzcie mi z pulmonologii to nie ma jakichś szczególnych zabiegów . Już tu kiedyś pisałam :dobre inhalacje celkowe ale oprócz Szczawna nigdzie ich nie miałam i komora pneumatyczna też w Szczawnie , która jako jedyna w Polsce niestety spłonęła . Miejmy nadzieję, iż ją odtworzą. Poza tym to tylko te niewiele warte (moim zdaniem )gimnastyki . Ważniejsza zmiana klimatu i czyste powietrze tak , że korzystajmy z dobrych zabiegów na ruch a oddychajmy przy okazji :lol: Pozdrawiam :serce:
ODPOWIEDZ