O której godzinie opuścić pokój?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
czesku
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 25 gru 2017 16:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

O której godzinie opuścić pokój?

Post autor: czesku »

Witam,
zgodnie z regulaminem trzeba opuścić pokój do godz. 10.oo. Co zrobić jak się ma odjazd o godz. 16-17?
Można zostać? Mam na myśli Kołobrzeg "Parła Bałtyku" Czy można wtedy wyjechać dzień wcześniej?
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: O której godzinie opuścić pokój?

Post autor: marjolus »

Nie wiem jak jest tam. Ale zawsze można się dogadać. ja opuszczam z rana ale są osoby co do 17 siedzą. Więc chyba nie będzie problemu. Poza tym będąc tam poznasz kogoś to może jedzie w twoje strony i cię zabierze:) Ja nigdy sama nie wracam :)
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: O której godzinie opuścić pokój?

Post autor: Samosia »

czesku pisze: 11 lut 2018 17:32 Witam,
zgodnie z regulaminem trzeba opuścić pokój do godz. 10.oo. Co zrobić jak się ma odjazd o godz. 16-17?
Można zostać? Mam na myśli Kołobrzeg "Parła Bałtyku" Czy można wtedy wyjechać dzień wcześniej?

Najlepiej sprawdzić na ich stronce lub też będąc już na miejscu bo pewnie mają specjalnie przeznaczone jakieś pomieszczenie gdzie można np.przechować bagaż gdy ma się wyjazd o póżniejszej godzinie
forumowicz

Re: O której godzinie opuścić pokój?

Post autor: forumowicz »

Witaj cesku- z tego co wyczytałem na forach pokój należy opuścić zgodnie z regulaminem i czekać, np; na holu wraz z walizkami,nie ma przechowalni bagażu dla kuracjuszy .Do godz 17 tej to jeszcze dużo spaceru nad morzem ale co robić z walizami ? Być może na stacji PKP jest przechowalnia pasażerskich bagaży, Kołobrzeg to kurort .Zadzwoń na stację i zapytaj .Dobrego dnia!
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 934
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: O której godzinie opuścić pokój?

Post autor: To_ja_Jowita »

Ja będąc w Ustce opuszczałam pokój ok. godz. 11.00 a ponieważ miałam autobus w godzinach wieczornych walizkę mi przechowano na portierni sanatorium. Nie było problemu, byłam spokojna o walizkę bo była pod opieką a ja miałam jeszcze cały dzień na plaży.
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: O której godzinie opuścić pokój?

Post autor: Pietka 50+ »

Dzień dobry, w Kołobrzegu na stacji PKP mają duże skrytki bagażowe, można tam wszystko zostawić ( ja tak właśnie zrobiłam, bo musiałam opuścić pokój do 10 ) i nacieszyć się jeszcze morzem przez te parę godzin do wyjazdu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: O której godzinie opuścić pokój?

Post autor: jan19557 »

czesku pisze: 11 lut 2018 17:32 Witam,
zgodnie z regulaminem trzeba opuścić pokój do godz. 10.oo. Co zrobić jak się ma odjazd o godz. 16-17?
Można zostać? Mam na myśli Kołobrzeg "Parła Bałtyku" Czy można wtedy wyjechać dzień wcześniej?
Trzecie sanatorium to powinieneś być zorientowany. Przede wszystkim zależy kto cie wysłał. Jeśli NFZ to w papierach, że do 10 lub 12 a z ZUS do godz. 24 dnia wyjazdowego. Wcześniejszy wyjazd dopuszczalny jest od godz. 0,01 dnia wyjazdowego. Jeśli się dogadasz z pielęgniarkami to nawet po 22 dnia poprzedniego. Takie rzeczy należy dogadywać na miejscu bo różne sanatoria różnie do tego podchodzą.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: O której godzinie opuścić pokój?

Post autor: darek »

czesku pisze: 11 lut 2018 17:32 Witam,
zgodnie z regulaminem trzeba opuścić pokój do godz. 10.oo. Co zrobić jak się ma odjazd o godz. 16-17?
Można zostać? Mam na myśli Kołobrzeg "Parła Bałtyku" Czy można wtedy wyjechać dzień wcześniej?
Perła Bałtyku w Kołobrzegu jak i pozostałe obiekty z grupy Uzdrowisk Kołobrzeskich Mewy i Muszelka posiadaja pomieszczenie do przechowania bagażu w dniu wyjazdu .
Oczywiście jest ono Oficjalnie odpłatne w wysokości chyba 5 lub 10 złotych.

Irytujące jest natomiast pytanie .
Natomiast od razu udzielę odpowiedzi ..Kazdy chciałby dostać pokój gdy przyjedzie bo po podrózy .
Natomiast w Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowym Kołobrzeg Oficjalnie nie ma wcześniejszych wyjazdów chyba ,że opłacimy ustalona stawkę ..choć jest jeden Fortel ,ale niezbyt popularny .
...otrzymujemy w okolicach późnego popołudnia lub Kolacji zależy jaka jest pielęgniarka wypis i po angielsku z pomoca innych opuszczamy sanatorium w godzinach wyjazdu
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23721
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: O której godzinie opuścić pokój?

Post autor: grazynamackowiak »

Witam kuracja Dąbki Dukat Medical Spa 2017 r .
Godzina opuszczenia 10;00 rano :)
Wyjazd wieczorem po kolacji dzień wcześniej .
Ostatnia wizyta lekarska , poinformowałam że chcę wcześniej wyjechać .
Nie robili żadnego problemu, zgodzili się :)
Większość kuracjuszy wcześniej wyjeżdżało .
Oświadczenie pisemne wcześniejszego wyjazdu ,pozostawiłam w recepcji
Każde sanatorium ma swoje prawa .
Pozdrawiam :kwiat:
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: O której godzinie opuścić pokój?

Post autor: Gelek »

Rok temu byłem w Perle Bałtyku. Wyjechać można było od północy dnia poprzedzającego (chodziło o datę), tak mówili nawet na stołówce przez mikrofon w trakcie posiłków. Jeśli ktoś miał późniejszy pociąg (np.18:00) mógł zostawić bagaże i odebrać przed wyjazdem. Jedynie co, to pokój koniecznie trzeba było opuścić (niestety nie pamiętam dokładnej godziny), a wynikało to stąd, że musiał być dokładnie wysprzątany przed kolejnymi kuracjuszami.
ODPOWIEDZ