obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Zyzia
Posty: 3
Na forum od: 02 maja 2018 12:18
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: Zyzia »

Dostałam odpowiedź. Wyjazd 11-09 do Almy.. :shock: :shock: Nadbałtyckie centrum rehabilitacyjne w Gdańsku... Czytałam co nie co o Ośrodku i dyżo opinii jest negatywnych... Co do pokoju jednoosobowego, to raczej nie mam szans, przydzielane jest przez lekarza.
Mam chory kręgosłup, niedoczynnosć tarczycy i zdiagnozowaną łuszczyce, która na dzień dzisiejszy jest zaleczona, więc żadnych widocznych zmian na skórze w tej chwili nie mam... :) a skierowanie do sanatorium, mam na ... Kręgosłup 😬.... Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: marjolus »

ja ostatnio jechałam z problemem onkologicznym
a po wyjeździe dorobiłam się operacji na kręgosłup
mówiłam lekarzowi że nie miałam a on że tak mam w papierach to daje mi masaż
.... no to brałam
i tak teraz mam kolejną chorobę więcej w ZUS :lol:
Awatar użytkownika
Anukaka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 17 paź 2018 13:15
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: Anukaka »

kolka pisze: 07 mar 2018 20:26 Staję po raz pierwszy na komisji ZUS .Na pewno jest już dreszczyk emocji i pewna niepewność dostanę czy nie.
Podobno od stycznia zmieniło się załatwianie formalności związanych z wyjazdem. Poprzednio od orzecznika do sekretariatu
praktycznie samemu można było sobie wybrać miejscowość i termin. Teraz w zasadzie niema się wpływu na nic.
Może to i dobrze, pozwoliłem sobie przesądować sanatoria z ZUS w woj. małopolskim i podkarpackim okazuje się że np.
pokoje 1 osobowe są już zarezerwowane do września. A ZUS wydaje skierowania dopiero na Maj i Czerwiec.
Nie jestem samolubem lubię towarzystwo ,jedni lubią -to- inni -tamto- ale coś jest nie tak a może się na tym nie znam.
Czy istnieje możliwość zasugerowania orzecznikowi o miejscowości i terminie wyjazdu jeżeli już taki będzie.
Proszę o informacje jak to się odbywało na waszej komisji z jak największą ilością szczegółów.
U mnie komisja 12-03-2018r. :roll:

POZDROWIENIA :D
Formalności polegają na tym (przynajmniej w warszawskim ZUSie), ze czeka się 2 tygodnie na uprawomocnienie się orzeczenia lekarskiego (decyzja o przyznaniu sanatorium w ramach prewencji rentowej ZUS), po dwóch tygodniach można ustalić telefonicznie z odp. komórką w ZUSie miejsce i termin. Coś się mocno czasowo rozjechało, bo byłam na komisji 1 sierpnia 2018, a turnus mam od 2 stycznia 2019. W dodatku dla oddechowców tyko Ustroń i Wysowa... No na co komu Ciechocinek? prawda?
Napisałam grzecznego maila do Ustronia i mam zarezerwowaną jedynkę :-) Z przyjemnością zdam relację z pobytu w Równicy :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: mart 36 »

Zrobiłam pięć turnusów sanatoryjnych z czego cztery z prewencji rentowe ZUS. I doskonale wiem że można trafić na turnus młody lub starszy. Sami rehabilitanci tak mówią. Wiek w sanatorium się w ogóle nie liczy. Odniosłam wrażenie wielokrotnie że Ci kuracjusze 45 plus i 50 plus są bardziej wyluzowani i uśmiechnięci niż ci młodsi ;)
Awatar użytkownika
Milena76
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 30 sie 2018 19:45

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: Milena76 »

Też tak sądzę nie liczy się wiek tylko osobowość. Wyjeżdżam do Ustronia 02.01.2019 do Orlika i mam nadzieję że trafi mi się fajna współlokatorka jak to mówią do tańca i do różańca, jedynki nie chcę bo zanudzilabym się .Rok temu też byłam w sanatorium i współlokatorkę poznałam na forum ośrodka w którym byłam ,tak się dobrałyśmy jak byśmy się znały od dawna.Kontak utrzymujemy do dzisiaj mieszkamy blisko siebie.Zyskalam nową koleżankę nawet spedziłysmy wspólnie ferie z naszymi rodzinami,i na tym nie koniec.Pozdrawiam ;)
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: Petrosj »

Milena76 pisze: 21 lis 2018 16:59 Też tak sądzę nie liczy się wiek tylko osobowość. Wyjeżdżam do Ustronia 02.01.2019 do Orlika i mam nadzieję że trafi mi się fajna współlokatorka jak to mówią do tańca i do różańca, jedynki nie chcę bo zanudzilabym się .Rok temu też byłam w sanatorium i współlokatorkę poznałam na forum ośrodka w którym byłam ,tak się dobrałyśmy jak byśmy się znały od dawna.Kontak utrzymujemy do dzisiaj mieszkamy blisko siebie.Zyskalam nową koleżankę nawet spedziłysmy wspólnie ferie z naszymi rodzinami,i na tym nie koniec.Pozdrawiam ;)
W obecnym czasie mysle ze dochodzi zagrozenie np niezgodnosci poglądów politycznych. Można trafic na współlokatora, który bedzie reprezentował odmienne idee i powiedzmy - reflektował na oglądanie innych programów TV w pokoju. Rok temu miałem taka sytuacje, na szczęscie udało nam sie dogadac ze soba, choć dyskusje były ciagle. To z pozoru błahy problem, ale moze uprzykrzyć pobyt. Podobno mozna w miare wolnych pokoi zmienić współmieszkańca ale może okazać się to problemem. Zwłaszcza jeśli ktoś okaże sie zacietrzewionym zwolennikiem....
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: Hipokryt »

Gdy już teraz masz takie obawy to unikaj nadmiernego przebywania w pokoju. Nie musisz tam spędzać wolnego czasu, który ciekawiej spędzisz poza ośrodkiem. Przecież chcesz poznać uroki Wysowej i pobliski Beskid Niski.
A co będzie gdy współlokator okaże się być całkiem fajnym kumplem?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: darek »

za petrosjanem ;

W obecnym czasie mysle ze dochodzi zagrozenie np niezgodnosci poglądów politycznych. Można trafic na współlokatora, który bedzie reprezentował odmienne idee i powiedzmy - reflektował na oglądanie innych programów TV w pokoju. Rok temu miałem taka sytuacje, na szczęscie udało nam sie dogadac ze soba, choć dyskusje były ciagle. To z pozoru błahy problem, ale moze uprzykrzyć pobyt. Podobno mozna w miare wolnych pokoi zmienić współmieszkańca ale może okazać się to problemem. Zwłaszcza jeśli ktoś okaże sie zacietrzewionym zwolennikiem....

Niestety podział w Narodzie następuje, stajemy się coraz większymi Hiokrytami tak
Ostatnio przy stoliku była Pani ,która za wszystko obwiniała Pewnego Człowieka -którego Znała z TV lub z przekazu że On jest winien WSZYSTKIEMU lub całemu złu.
Na posiłkach po 2-3 dniach siedział sama , nawet współspaczka czy współspaczki uciekły z pokoju dobrze że obiekt ma pokoje komercyjne.

Osobiście uważam że swe poglądy Polityczne i nie tylko powinno się zostawiać w domu.

Kilka lat temu 'Moją Koleżankę " jej koleżanki zmusiły do codziennego chodzenia na nabożeństwa Majowego jedna była nawet na tyle bezczelna ,że przejęła Telefon i wykręciła do Partnera z Informacją że ta miast kurować się to chodzi na Tańce z tym ..wielkoludem .

Po 2 tygodniach uciekła zamieszkała na ..Korytarzu aż lekarz za interweniował i znalazła się jakiś pokój na te kilka Ostatnich dni ale Epitety Pan i opowiadania pozostały
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4557
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: rybka »

Empatia, i....... będzie dobrze :D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: darek »

Oj TAK
Empatia
Uśmiech
Pozytywne nastawienie i powinno być dobrze.
Zreszta to turnus ZUS nie NFZ
ODPOWIEDZ