obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: marjolus »

graziag pisze: 27 lut 2018 20:08 Jadę do Daniela w Ustroniu 8 kwietnia ,tez myślałam o jedynce bo faktycznym można trafić z tego co czytam na różne osoby . Myślałam że tu na forum uda mi się z kimś poznać i się dogadać co do wspólnego pokoju ale odradzono mi to. Ze lepiej tam miejscu z kimś za gadać .
Też jadę 8 kwietnia ale inne strony😎 bedzie Dobrze. Ostatnio szukałam tu na forum jto jedzie i koleżanka tu szukała kto jedzie. Ale nie zgadalysmy sie. Potem jechaliśmy jednym autobusem i też nic. Potem byłyśmy w jednym pokoju i dopiero po turnusie okazalo sie ze obie na forum szukaliśmy 😉 co ma byc to bedzie.... i poznajemy tych co są nam pisani. Bez powodu kogoś się poznaje
kolka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 05 mar 2018 20:11

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: kolka »

Staję po raz pierwszy na komisji ZUS .Na pewno jest już dreszczyk emocji i pewna niepewność dostanę czy nie.
Podobno od stycznia zmieniło się załatwianie formalności związanych z wyjazdem. Poprzednio od orzecznika do sekretariatu
praktycznie samemu można było sobie wybrać miejscowość i termin. Teraz w zasadzie niema się wpływu na nic.
Może to i dobrze, pozwoliłem sobie przesądować sanatoria z ZUS w woj. małopolskim i podkarpackim okazuje się że np.
pokoje 1 osobowe są już zarezerwowane do września. A ZUS wydaje skierowania dopiero na Maj i Czerwiec.
Nie jestem samolubem lubię towarzystwo ,jedni lubią -to- inni -tamto- ale coś jest nie tak a może się na tym nie znam.
Czy istnieje możliwość zasugerowania orzecznikowi o miejscowości i terminie wyjazdu jeżeli już taki będzie.
Proszę o informacje jak to się odbywało na waszej komisji z jak największą ilością szczegółów.
U mnie komisja 12-03-2018r. :roll:

POZDROWIENIA :D
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: p-siak »

Witam.W większości prawda jest brutalna:ZUS nie leczy klimatem, uzdrowiskiem.Wspomniany Zakład ubezpiecza Cię/się/,
byś pracował do emerytury.Więc to może być i Stalowa Wola.Orzecznik nie ma czasu na niuanse,prędzej panie urzędniczki.
Przykro mi, ale będzie dobrze.Musisz mieć dokumenty medyczne.Powodzenia.
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: marjolus »

Jeśli trafisz na miłego orzecznika możesz zagadać ale nie wiem czy to coś pomoże :lol:
trzeba być dobrej myśli.
Ja z moim schorzeniem mam małe pole do popisu bo bardzo mało jest sanatoriów.
:lol: :lol: :lol: :lol: muszę zmienić schorzenie :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: Fionka »

Jeżeli samemu składamy wniosek i orzecznik stwierdzi potrzebę rehabilitacji stacjonarnej , to ZUS przydziela terminy jesienne. Teraz komisję miałam na początku stycznia i wyjazd majowy . Poprzedni rok , komisja marzec a wyjazd wrzesień .Pismo o jedynkę dawno już wysłałam . Co będzie zobaczymy . Decyzja w Dziwnówku zapada na tydzień przed turnusem.
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: basiat »

Kolka, jeśli orzecznik pozytywnie rozpatrzy Twój wniosek i otrzymasz przydział stacjonarnej rehabilitacji, to napisz krótkie pismo z prośbą, w którym zasugeruj miejsce i termin; do wyboru podaj dwa, lub trzy. A jeśli będziesz miał np zaświadczenie lekarskie o potrzebie zmiany klimatu ze względu na jakieś współistniejące dolegliwości np związane z górnymi drogami oddechowymi, to możliwe, że otrzymasz miejsce dalej niż 200 km od Twojego miejsca zamieszkania. U nas tak to się praktykuje i nikt z tego powodu nie robi problemów. Wszystko odbywa się z usmiechem .
Powodzenia :kwiat:
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: basiat »

Aha z tym pismem nie startuj do orzecznika , tylko oddaj je w pokoju, do którego przejdziesz od orzecznika po skończonej wizycie.
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: marjolus »

nie zawsze orzecznik wysyła do pokoju
czasem jak się dopytasz dopiero pokieruje gdzie można iść
ale to zależy od orzecznika
Awatar użytkownika
Kamamaj
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 13 lut 2018 18:09

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: Kamamaj »

Kurde mam wyjazd w niedzielę...
Chyba czas zacząć się pakować :?
A tu takie mrozy znów zapowiadają
Zupełnie nie mam głowy co ze sobą zabrać 🤔🤔🤔
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: marjolus »

Jade za tydzień ...pakuje się porownawczo tzn spakowalam kilka rzeczy a tu waliska pełna . Jakbym miała rozmiar z przed 10lat to bym w jedną się zmiaściła.
XS a L to jednak duża różnica 😣
ODPOWIEDZ