Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: marjolus »

Nadal są jednak uzdrowiska gdzie nie pobierają opłaty za klimatyczne. I nie tylko uzdrowiska bo i np wczasy. Maja je rzekomo w cenie.
Co do TV mówią że kazdy musi a jednak nie płaciłam zadnego razu, współlokatorka płaciła więc jej dawalam pół ceny i zawsze płacimy mniej od reszty.
Żądko biorę auto ale raz wzięłam po rozmowie z dyrekcją nie płaciłam za parking ale miałam nikomu tego nie mówić.
Wiele da się ominąć na szczęście.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: p-siak »

Witam, ciągle gdzieś przewija się ten Królik.Eh...Pozdrawiam i proszę wspomnieć o mnie Królikowi
/taki żart od razu zaznaczam/.
forumowicz

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: forumowicz »

marjolus pisze: 26 lut 2018 09:06 Nadal są jednak uzdrowiska gdzie nie pobierają opłaty za klimatyczne. I nie tylko uzdrowiska bo i np wczasy. Maja je rzekomo w cenie.
Co do TV mówią że kazdy musi a jednak nie płaciłam zadnego razu, współlokatorka płaciła więc jej dawalam pół ceny i zawsze płacimy mniej od reszty.
Żądko biorę auto ale raz wzięłam po rozmowie z dyrekcją nie płaciłam za parking ale miałam nikomu tego nie mówić.
Wiele da się ominąć na szczęście.

To dobrze marjolus że nikomu nie powiedziałaś o tym parkingu :lol: :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: darek »

marjolus pisze: 26 lut 2018 09:06 Nadal są jednak uzdrowiska gdzie nie pobierają opłaty za klimatyczne. I nie tylko uzdrowiska bo i np wczasy. Maja je rzekomo w cenie.
Co do TV mówią że kazdy musi a jednak nie płaciłam zadnego razu, współlokatorka płaciła więc jej dawalam pół ceny i zawsze płacimy mniej od reszty.
Żądko biorę auto ale raz wzięłam po rozmowie z dyrekcją nie płaciłam za parking ale miałam nikomu tego nie mówić.
Wiele da się ominąć na szczęście.
Nie

Wielu którzy posiadaja pensjonaty czy Hotele ,aby nie DENERWOWAĆ Klientów opłatę klimatyczną czy miejscowa wrzuca w koszt pokoju .
Nawet wielkie obiekty kołobrzeskie w cenie mają w/w opłatę jest to składowa cena pokoju tak ma np Bałtyk w którym ostatnio zamieszkałem podczas podróży słuzbowej delegacji, co do parkingu operatorem jest firma dzierżawiąca od Bałtyku teren .
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: marjolus »

No ba wtedy nie mówiłam. Teraz też nie wiadomo gdzie. Podejrzewam że wiele osób tak kombinuje
forumowicz

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: forumowicz »

Ważne że nikt nic nie wie :mrgreen: :lol:
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: marjolus »

:lol: :lol:
Awatar użytkownika
Slodziak_2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 04 kwie 2018 00:27
Staż sanatoryjny: 8

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: Slodziak_2 »

Ja "polecam" odwiedzenie, skądinąd bardzo urokliwego uzdrowiska, jakim jest Długopole - Zdrój, w okresie jesienno-zimowym.
Przypuszczam, że ciężko będzie zlokalizować na terenie naszego kraju bardziej zadymioną miejscowość. Budynki są opalane chyba wyłącznie mułami i mokrym drewnem a ukształtowanie terenu sprawia, że cały dym skutecznie jest zatrzymywany w dolince. Pięknie to widać gdy kuracjusz wybierze się do pobliskiego Kłodzka. Smog kończy się przeważnie zaraz za Bystrzycą Kłodzką.
Oczywiście zapach unoszący się w okolicy po prostu zwala z nóg.
Zawsze zastanawiałem się, jak ktokolwiek ma czelność pobierać opłaty klimatyczne od ludzi przebywających tam w tym czasie.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: Bogutka5 »

Słodziak miałam przyjemność być w Kudowie Zdrój w marcu - porobiłam zdjęcia zadymienia nad uzdrowiskiem. Opłata 4,5 za dobę ... najwyżsża jaka nas do tej pory dotknęła.
Nóż się w kieszeni otwiera.
....... a Długopole Zdrój pomimo wszystkiego chętnie bym odwiedziła.
Bogutka
Awatar użytkownika
Slodziak_2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 120
Na forum od: 04 kwie 2018 00:27
Staż sanatoryjny: 8

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: Slodziak_2 »

Witaj Bogutka

Ja do Długopola - zawsze i z miłą chęcią, co nie zmienia faktu, że bywa tam ciężko w okresie grzewczym :D a byłem tak 3 krotnie ;) z czego 2 razy na własną prośbę :D

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ