Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
VVENUS
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 964
Na forum od: 17 mar 2016 19:56
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: VVENUS »

SMOG :!: W miejscowościach uzdrowiskowych a opłaty klimatyczne.. jak to się ma jedno do drugiego :idea: :evil:
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-uwaga-na-smog-w-poniedzialek-fatalnie-na-podbeskidziu-i-zywi,nId,2546626#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: sztani »

Może w kwietniu będą mniej palić . Wybieram się do Ustronia :)
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: Maryann »

Sztani.. :kwiat: Dzisiaj rano radio Katowice trabilo ze w m.in. w Ustroniu....normy pylu zawieszonego w powietrzu znacznie przekroczone...taka to miejscowosc uzdrowiskowa...
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: sztani »

Załamka ale mam nadzieję ,że będzie tylko lepiej :)
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: Bogutka5 »

Nóż mi się w kieszeni otwierał na opłatę uzdrowiskowa w Kudowie Zdroju 4 zł za dzień od głowy a wieczorem w marcu wyjśc na spacer sie nie dało. Ja z moim niealergicznym nieżytem nosa nosem cierpiałam okrutnie.
Bogutka
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: Samosia »

Bogutka5 pisze: 23 lut 2018 11:27 Nóż mi się w kieszeni otwierał na opłatę uzdrowiskowa w Kudowie Zdroju 4 zł za dzień od głowy a wieczorem w marcu wyjśc na spacer sie nie dało. Ja z moim niealergicznym nieżytem nosa nosem cierpiałam okrutnie.
Bogutka
Bogutko nasz wyjazd do Krynicy Zdroju zbliża się wielkimi krokami i od momentu gdy dostałyśmy skierowanie też się zastanawiam za co niby te 3,50zł za dzień mamy płacić....z ciekawości poszperałam w necie aby sprawdzić jaki jest tam stan powietrza i ....nic,zero informacji a jeśli już to pokazuje jedynie Nowy Sącz a tam stan ZŁY albo BARDZO ZŁY :o :o :o Moja córka ostatnio stwierdziła,że będziemy płacić za to co widzimy :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: marjolus »

Opłaty za klimatyczne, za tv, za parking itd
to tylko po to by parę groszy wleciało :lol: :lol: :lol:
n ie ważne ze smog nie ważne ze nie oglądasz i że samochód tylko stoi
za co tu jeszcze ściągnąć z kuracjuszy ???...
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: p-siak »

Klimatyczne-parki, klomby/fakt, czasami dym ściele się straszny/
Parkowanie- parking trzeba było zrobić, podatek gruntowy itd.
Telewizyjna-TV trzeba kupić, naprawy, prąd
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: Dzia_dek »

marjolus pisze: Opłaty za klimatyczne, za tv, za parking itd to tylko po to by parę groszy wleciało (...)
Mariolus to wcale nie jest tylko parę groszy. Opłata klimatyczna (obowiązkowa) to bardzo pokaźne zasilenie
budżetów miast czy gmin. Kilka złotych dziennie to niezbyt dużo, ale jak pomnożymy to przez ilość kuracjuszy
(nie zapominając oczywiście o turystach), a to przez liczbę dni w roku to wychodzi bardzo konkretna kwota.
Jestem ciekawy na jakie cele przeznaczane są środki z tych pobieranych opłat? Opłata za TV (dobrowolna)
w pewnym sensie jest uzasadniona. Możemy tylko dyskutować na jej wysokością i jakością oraz ilością odbieranych
programów. Wydaje mi się, że sanatorium jak każda instytucja jest zobowiązane do uiszczania abonamentu RTV
od każdego posiadanego odbiornika i jeśli pomnożymy tą kwotę przez ilość tego sprzętu to miesięcznie też wychodzi
wcale nie mało, a do tego dochodzi zużycie energii i amortyzacja plus ewentualne naprawy. Sprzęt też trzeba było
wcześniej, zakupić więc to wszystko razem wzięte tworzy jakiś tam koszt. TV, to w sanatorium dodatek, z którego
można bez problemu zrezygnować. (od trzech lat nie mamy w domu odbiornika TV, żyjemy i mamy się całkiem dobrze).
Z kolei parking to inny temat. Dyskusyjna może być wysokość opłat. Od parkingów jeszcze (gdzie nie gdzie) bezpłatnych
do, aż kilkunastu złotych za dobę, czasem w zamian nie oferując nawet stałego miejsca. W sumie za cały turnus trzeba
czasem wydać nawet 300 złotych, a to już nie mało. Gdy raz, aż gwizdnąłem usłyszawszy podobną kwotę to się
dowiedziałem, że: "jak stać mnie na konia to powinienem mieć i na bat." Dla kogo idą kwoty za parkowanie nigdy się
nie zastanawiałem. Szkoda tylko, że w bardzo wielu obiektach nie wydają żadnych pokwitowań za ponoszone przez nas opłaty.
Ponieważ temat dotyczy smogu odniosę się do dwóch miejscowości mających status uzdrowiska. Mianowicie
do Szczawnicy, w której pomimo kopcących kominów i ścielącego się dymu można było jeszcze w miarę spokojnie
oddychać, natomiast Ustroń to była tra - ge - dia. Chyba jesteśmy nie przyzwyczajeni do oddychania takim "świństwem";
mimo braku widocznych i odczuwalnych efektów spalania węgla i podobnych, to nad miastem i okolicą cały czas "wisi" dziwna
chmura czegoś tam. Po jednym dniu pobytu odczuwaliśmy znużenie, zmęczenie i mimo wielogodzinnych wędrówek - pojawiły
się drobne kłopoty ze snem. Normalnie zazwyczaj zasypiamy jak "kamienie". Mam tylko nadzieję, że z wiosną zdecydowanie
poprawią się warunki atmosferyczne w tym drugim miejscu ponieważ mamy zamiar jeszcze raz zajrzeć tam w ciepłej porze.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Smog w miejscowościach uzdrowiskowych i nie tylko..

Post autor: darek »

..opłaty klimatyczne , czy opłaty miejscowe czy ukrywajace sie pod inna nazwa to RELIKT czasów lat 80-tych.
W ciagu 40 lat NIKT nie Zliwidowal ale tylko podnosił w/w ołaty.
Jako właściciel domu w miejscowości nie koniecznie UZDROWISKOWEJ jest zmuszony odprowadzać pod GROŻBĄ kary w/w podatek
Nie płacę bo odwiedza mnie RODZINA ..Najbliższa :)

Kilka lat temu przeprowadzono badania przez pracowników akademii z Krakowa i okazało się że powietrze w Kołobrzegu w Maju było bardziej zanieczyszczone niz Katowicach czy Krakowie.

Dodatkowo niektóre z miejscowości ktore pobieraj dają możliwość o czym MY nie wiemy zwolnienia
ODPOWIEDZ