Jaki szlafrok do sanatorium?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: jania »

Czyli każdemu wedle potrzeb :) i jak komu pasuje.Bez szlafroka mogę wytrzymać,ale jasieczek musi być :!:
Awatar użytkownika
Bozena321
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 473
Na forum od: 27 wrz 2014 07:55
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: Bozena321 »

Widocznie polskie sanatoria-to daleka droga do standardów europejskich. Ja wyraziłam swoją opinię na ten temat co mnie spotkało. Każdy do walizki pakuje to co chce. Pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: darek »

Temat fajnie rotuje
Zapodałem go znajomemu ,który jest Dystrybutorem właśnie Plaszczy Kapielowych czy Szlafroków
w kilku podstawowych kolorach nie koniecznie Białych
Hitem stają się płaszcze w kolorze ..Szarym oraz Habrowym choć wszystko zalezy od upodobań Osoby zamawiającej .
Pani menager zazyczyła Sobie 500 sztuk ..Bordowych !!!! Fajnie będą się prezentować tam Panowie w tak meskim kolorze ;)
W perwnym obiekcie Pan zadał pytanie czy możliwa jest dotawa 100 płaszczy w kolorze seledynowym bo wtedy będa mieli pewność ,że nie będa im ginęły szlafroki ??

Oczywiście dobry płaszcz czy szlafrok wytrzyma nawet 3 lata użytowania czyli ponad 60 prań i wtedy napewno zarobi na kolejny
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: Felice »

Darku białe to dlatego,że można do nich używać odpowiednich środków pioræcych. Chabrowe po dwóch praniaź będą w kolorze żadnym...głównie szaroburym. Hotelowe pralnie mają inny system prania niż my w domu.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: Bogutka5 »

Zabieram dwa szlafroczki - jeden frota w dobrym gatunku bielutki na zamek, zabiegowy zakupiony "z drugiej reki" bo w normalnych sklepach takowych brak i jeden pokojowy. Zabieram tez jasieczek. Ręczniki średnie dwa. Nie zabieram szpilek, kiecek. Jade autem więc nie ma problemu z bagażem.
Bogutka
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: darek »

Felice pisze: 13 mar 2018 17:07 Darku białe to dlatego,że można do nich używać odpowiednich środków pioræcych. Chabrowe po dwóch praniaź będą w kolorze żadnym...głównie szaroburym. Hotelowe pralnie mają inny system prania niż my w domu.
Wiem o tym proces prania przemysłowego dla hoteli szpitali czy sanatorii to calkowicie inna bajka pod wzgledem chemii.
ale nie o tym

Otóż kilka lat temu pracowałem dla branży w zakresie min ręczniki ,płaszce szlafroki
Fakt udało się kilku menagerów zaprosić czy zostawić na prezentacje.....
Udało sie też wyposażyć kilka obiektów i to nie tych topowych ,ale tych mniejszych gdzie było widać ,że zakup nadwyręzy budżet -ale po czasie dostałem kilka zaproszeń na weekend bo Jakośc była zadawalająca i ponowili

W zeszłym tygodniu zaciekawiłem Kolegę aby wykonał ponowne rozeznanie meilig w sprawie owych szlafroków/plaszczy
i o dziwo Jedynymi Zajnteresowanymi na zakup Znowu Ci najmniejsi.
Cóż chyba nie wszystkim zależy na podniesieniu standardu.
A przecież taki szlafrok to buisnes dla wszystkich -
My Kuracjusze nie musimy wozić
Oni w szybki sposób dodatkowo zarabiaja na wypożyczeniu .....

Obyśmy na swej drodze najdowali więcej biektów ,ktore oferuja płaszcze kapielowe za uczciwe pieniądze :)
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: marjolus »

ja w szlafroku biegam po sanatorium.
co do miejsca w walizce to fakt

szlafrok + ręczniki = pół walizki
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: Dagna »

Felice pisze: 13 mar 2018 13:41 Bożena ty sobie nie wyobrażasz,a dla mnie to zupełnie normalne. Dużo podróżuję i jakoś tak nie wyobrażam sobie walizki z ręcznikami i szlafrokiem zabieranymi na Majorkę,czy w inne zakątki świata.
System pralni wyszedł już ze średniowiecza i śnieżnobiały szlafrok i ręcznik jest standardem w hotelach.
Masz racje ale sanatorium daleko do hotelu :/ czyli jednak przyjechać dzień wcześniej albo bladym świtem żeby nie zabrakło z tych do wypożyczenia albo faktycznie wysłać paczkę dodatkową kurierem
akoyy 7227
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 16 lis 2016 18:38
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: akoyy 7227 »

W Wieńcu gruby szlafrok frote może być przydatny. Przejście na basen obok drzwi wejściowych i chodzenie na kąpiele długimi korytarzami, może wiązać się z odczuwaniem przeciągów. Można za to zabrać mniej rzeczy "wyjściowych"- wyjść można tylko do lasu, a na miejscu można chodzić na krótki rękaw.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: darek »

Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Czas temu wróciłem z Wielkiej Pieniawy i....
Szlafroki są -ale do gości Komercyjnych .
Zadałem pytanie w dziale marketingu bo tam odesłała mnie recepcja czy jest Szansa na odpłatne wypożyczenie na czas pobytu w ich obiekcie dla Kuracjusza NFZ czy ZUS .
Odpowiedź była ,że Nie opłaca się ...
Wiem ,ze można dogadać się i nie nosić dodatkowego bagażu.
Widocznie jak Ktoś wczesniej napisał Może to jeszcze nie te Standardy
ODPOWIEDZ