Jaki szlafrok do sanatorium?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
franciszkac
Posty: 1
Na forum od: 10 mar 2018 17:16
Oddział NFZ: Łódzki

Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: franciszkac »

Kochani,

uprzejmie proszę o pomoc. Za dwa tygodnie wybieram się do sanatorium do Wieńca Zdroju. Na liście rzeczy, które należy zabrać ze sobą jest szlafrok. Mam jeden w domu, ale jest to raczej podomka na suwak, którą używam podczas domowych porządków. Muszę więc kupić nowy. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć informacji jaki szlafrok jest najlepszy do sanatorium. Myślałam o szlafroku satynowym, ale koleżanka stanowczo mi odradziła. Powiedziała, że satynowy jest ładny, ale gniecie się mocno. Chyba powinnam zabrać bawełniany, z tymże moje pytanie brzmi: Czy zabrać gruby szlafrok, czy cienki? W sklepach widziałam polarowe, welurowe, frotte, ale też takie cieńsze. Sama nie wiem, czy będzie ciepło, czy zimno. Nadmienię, że turnus zaczyna się pod koniec marca, więc jeszcze może być chłodno. Znalazłam taki model i jest napisane, że idealny do sanatorium. Ale wygląda na trochę gruby. Czy nie będzie mi w nim zbyt ciepło [link]

Franciszka
Ostatnio zmieniony 10 mar 2018 20:12 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
Bozena321
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 473
Na forum od: 27 wrz 2014 07:55
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: Bozena321 »

Wydaje mi się, że tego typu szlafrok będzie przydatny Ci po basenie i mokrych zabiegach np. solankowych :-) gdzie nie należy się wycierać tylko solanka powinna wchłonąć w skórę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: darek »

do autora tematu franciszkac
zadzwoń do ośrodka masz numer na skierowaniu i zapytaj się

Czy w swej ofercie maja wypożyczanie Szlafroków tak jak wymianę ręczników odpłatną .
Bardzo dużo obiektów prowadzi taką działalność za kwotę naprawdę bardzo przystęną

Bo niestety ,ale same szlafroki aby spełniły swą funkcję urzytkową -myslę tutaj o basen ,zabiegu wykonane sa z dość grubej baweły i niejednokrotnie zajmują powierzchnię nawet 1/4 walizki a tak za 20-30 złotych problem jest załatwiony
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: Fionka »

W Wieńcu szlafrok jest niezbędny. Windy znajdują się w pobliżu drzwi wejściowych . Wychodząc z basenu musisz tam przejść . Dłuższy ciepły szlafrok załatwia sprawę .Również na mokre zabiegi , czy borowinkę , maszeruje się łącznikiem . Fajny szlafroczek frote to podstawa. Satynowy nie koniecznie . Radzę zabrać ze sobą sporą torbę np. plażową , aby zapakować ręcznik , klapki na zmianę . Dziwnie to wygląda w reklamówkach.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: Fionka »

W Wieńcu można wypożyczyć szlafrok . Nie jest to mała kwota .Dla gości hotelowych za friko , dla gości z zewnątrz za opłatą . Co zaś tyczy się ZUS i NFZ to brakowało. Ja szlafrok i inne rzeczy o dużych gabarytach wysyłam kurierem.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: darek »

Wniosek Elu
Muszę po rozmawiać z Kolegą ,który pracuje w branzy aby zaoferował w dobrej cenie kilka kartonów szlafroków :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: Fionka »

Główka pracuje :lol:
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: jania »

Przed wyjazdem do Wieńca zrobiłam przegląd bagażu i stwierdziłam,że duży ręcznik nie jest potrzebny wystarczy mały.Szlafrok też zajmował za dużo miejsca i został w domu :x .Zwolnione miejsce zapełniłam ciuszkami na ew.tańce :x .Na miejscu okazało się,że najbardziej przydałby się gruby szlafrok
i duży ręcznik.Ręcznik udało sie wypożyczyć/40 zł/,ale szlafroka niet :o dobrze,że miałam chociaz grube dresy.Wyjazdy kształcą :lol: POzdrawiam
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: darek »

..już nawet wysłałem e-maila z informacją a w jego katalogu znalazłem kilka rozwiązań
od tzw Zimowych gramatura ponad 500mg do przejściowych płaszcy kąpielowych w trzech Kolorach -Biały -Szary - Grafitowy w dwóch rozmiarach
Może coś da się zarobić na majowy ..wyjazd :)


oj w poniedziałek po 9,00 ATAK
40,00 złotych za wyożyczenie ręcznika
Byłem świadkiem ,że szlafroki na turnus są wypożyczane po 25-30 złotych ale żeby za Szlafrok
To chyba sam się ustawię i nzasadzie pewnej firmy będę wypozyczał
Ostatnio zmieniony 10 mar 2018 21:37 przez darek, łącznie zmieniany 1 raz.
forumowicz

Re: Jaki szlafrok do sanatorium?

Post autor: forumowicz »

Ja natomiast nie miałam żadnego problemu żeby wypożyczyć szlafrok .
ODPOWIEDZ