Uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne NFZ

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne NFZ

Post autor: Petrosj »

Jestem po wypadku ulicznym (potknięcie się na nierówności chodnikowej - złamanie stawu kolanowego), jedno uzdrowiskowe leczenie szpitalne już odbyłem. Jednak w karcie wypisowej ordynator zalecił ponowne leczenie uzdrowiskowe. Na podstawie wypisu szpitalnego, lekarz 1 kontaktu wystawił skierowanie na UZDROWISKOWE LECZENIE SANATORYJNE. Z jakimi kosztami (odpłatnością) będę musiał się liczyć na tym UZDROWISKOWYM LECZENIU SANATORYJNYM ? Nie jestem ani emerytem, ani rencistą, posiadam jedynie orzeczoną niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie.
W tzw. szpitalu uzdrowiskowym na uzdrowiskowym leczeniu szpitalnym nie ponosiłem żadnych opłat, nadal pobieram świadczenie rehabilitacyjne i wracam do zdrowia. Nie wiem jak bedzie teraz w leczeniu uzdrowiskowym sanatoryjnym ? Gdy dostane to sanatorium moge juz pracowac, moge byc jeszcze na swiadczeniu, a moze mi sie ono skonczyc i nie znajde sobie jeszcze pracy
forumowicz

Re: Uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne NFZ

Post autor: forumowicz »

Podczas pobytu w sanatorium pacjent nie ponosi kosztów zabiegów, z których korzysta w ramach leczenia uzdrowiskowego. Jedynym wydatkiem dla kuracjusza stają się koszty zakwaterowania i wyżywienia, których wysokość jest odgórnie określona przez Ministra Zdrowia. W zależności od terminu pobytu (tzw. sezon rozliczeniowy) oraz standardu, na który decyduje się kuracjusz, odpłatność za jeden dzień pobytu w sanatorium przedstawia się następująco:
Standard/wyposażenie ODPŁATNOŚĆ W PLN
I okres rozliczeniowy
(od 1 października do 30 kwietnia) II okres rozliczeniowy(od 1 maja do 30 września)
pokój 1-osobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym 28,80 36,10
pokój 1-osobowy w studiu 23,00 33,00
pokój 1-osobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego 22,00 29,30
pokój 2 -osobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym 17,30 24,10
pokój 2-osobowy w studiu 14,60 22,00
pokój 2 -osobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego 12,50 17,30
pokój wieloosobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym 11,00 13,10
pokój wieloosobowy w studiu 10,50 12,00
pokój wieloosobowy bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego 9,40 10,50

do tego musisz wnieść opłatę klimatyczną 2,5- do 4,80/dzień w zależności jak Gmina ustali + koszt TV 90 - 120 zł/ turnus + opłata za czajnik 10-20 zł za turnus + ewentualny koszt parkingu

Pobyt 21 dniowy , musisz sobie policzyć :)
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne NFZ

Post autor: marjolus »

jeśli jesteś na świadczeniu rehabilitacyjnym to kierować powinieneś prośbę do ZUS i to ZUS wysyła na rehabilitację
jeśli ZUS wyśle to on pokrywa wszystkie koszty.

Dlaczego piszesz o NFZ
ODPOWIEDZ