Ważne jest nastawienie.

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ważne jest nastawienie.

Post autor: BozenaMat »

jacky6 pisze: 07 wrz 2018 00:33
3mamy za słowo, że napiszesz ...
inaczej Cię wypunktujemy za lenistwo.
Złamania kijków życzę...
Jacky6 ....... dziękuję :)
Już gdzieś to pisałam, że nie omieszkam wstawić wrażeń z pobytu. Pisać lubię więc może tego być sporo. I sama jestem ciekawa, czy moja opinia pokryje się z tymi tu już czytanymi :)
Bo sam wiesz... ludzie są różni....... powielam się (już to pisałam)... jeden lubi kwaśne, inny słodkie :lol:
Pozdrawiam.

Hanys........ sporo racji w Twoim poście, ale czytając go mam wrażenie, że być może błednie zinterpretowałeś całe wydarzenie. Może chodziło o to, że pisząca pokazała walory danej miejscowości, wyraziła opinię, co dany kurort ma do zaoferowania. Czym może zauroczyć. Oferta bazy zabiegowej z pewnością podana jest na stronie Sanatorium, a uroki miejscowości nie zawsze. Często perełki odkrywamy sami i dzielimy się tym z innymi wyjeżdżającymi. I proszę nie odbieraj tego mojego postu jako złośliwość, po prostu tak na to patrzę.
I też mieszkam w pobliżu lasu, na obżeżach miasta... ale jadąc do Sanatorium właśnie spokoju, oderwania się od wszystkiego oczekuję. Jakoś gwar miasta mnie nie nęci.
Więc sam widzisz, że nastawienia ludzi są różne. I choć mawiają, że piekło jest wybrukowane dobrymi radami... to jednak rady osób powracających z danego Sanatorium (jak dla mnie)... są pomocne i cenne :) Nie uważam tego za nadgorliwość..... ale chęć niesienia pomocy. A tej we współczesnym świecie jednak brakuje :)
Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Ważne jest nastawienie.

Post autor: forumowicz »

Na początku też tak myślałem Bożeno :) że całość tekstu wynika z własnego doświadczenia, zachwytu nad walorami (ktorych absolutnie nie neguję :) i które mi pasują ) i chęci pomocy.. Nawet cos takiego w dyskusji wspomniałem,ale potem poleciało więcej personalnie kierowanych do mnie "pewników" i wprost ze ja MUSZĘ sie tam dobrze czuc... A ja mam niejako alergię na słowo "musze" i gdy słyszę ze ktoś mi nawija że ja coś muszę to mam z mety "wysypkę" i "rogi mi wyłażą" i najczęsciej chlapne coś ostrzejszego w kierunku osoby która twierdzi że coś muszę i robi sie "dym". :D :D
A można przecież każde miejsce w którym sie było opisać z perspektywy własnej osoby,pisząc w swoim imieniu,podkreslając ze chodzi o mnie i moje osobiste wrazenia z danego miejsca,które ktoś może wziąć do siebie ale może je również całkowicie odrzucić i nikomu nic nie narzucać i nikomu nie stawiac "pewników" :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Ważne jest nastawienie.

Post autor: GIENIA »

BozenaMat pisze: 06 wrz 2018 21:51 Jak pisze Gienia... zamiast szyneczki można zjeść chlebek z dżemikiem.
Pewnie , ze tak :D
Miałam na myśli raczej to , że jeśli komuś jest zbyt mało wydzielonej porcji , dodatkowo wystawiane są kosze z pieczywem , dżemy , czasami twarożki ..... można korzystać do woli :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Ważne jest nastawienie.

Post autor: GIENIA »

hanys pisze: 07 wrz 2018 13:08
A można przecież każde miejsce w którym sie było opisać z perspektywy własnej osoby,pisząc w swoim imieniu,podkreslając ze chodzi o mnie i moje osobiste wrazenia z danego miejsca,które ktoś może wziąć do siebie ale może je również całkowicie odrzucić i nikomu nic nie narzucać i nikomu nie stawiac "pewników" :)
Jestem identycznego zdania . Zawsze opisuję spostrzeżenia po powrocie z sanatorium , ale zawsze dodaje .... moim zdaniem , w moim odczuciu .
Pamiętam jaka byłam niezadowolona , gdy miałam skierowanie do Szklarskiej Poręby , a na forum pisano mi jakie to cudowne miejsce . Dla kogoś może cudowne , dla mnie totalne zad.... ;)
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ważne jest nastawienie.

Post autor: BozenaMat »

No ja mam też coś podobnego i na słowo "muszę" reaguję tak, jak to określa znajomy....... "nóż mi się w kieszeni otwiera" ..... :lol:
A tak na serio, to ja zawsze mówię...... w moim wieku, to ja o ile dam radę i mi się chce.... MOGĘ A NIE MUSZĘ ...... :)
ODPOWIEDZ