Basen i tańce

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Felice »

Ludzie,a mnie nœż w kieszeni otwiera się nie na stwierdzenie,że tañce,że rozrywki tylko na takie podejście...nie wezmę mokrych zabiegów bo się przeziębię. To co w domu zimą nie myjesz się bo się przeziębisz? Po co jechać do są sanatorium jak z góry zakładasz że połowy zabiegów nie weźmiesz.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5074
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: zbigniew165 »

Felice nie przesadzaj z tym nożem. Napisałem, że nie wezmę mokrych zabiegów, bo już wiem, że musiał bym biegać do Bałtyku i później wracać do Rusałki lub do swojego obiektu, a dobra pogoda kończy się dzisiaj. Takie mam założenie, ale może ono ulec zmianie. Zależeć to będzie od przerw między zabiegami. W Ustroniu byłem z ZUS i tam niestety mimo naszych próśb nie dostaliśmy zabiegów mokrych, które były przeciw wskazane dla oddechowców. Oczywiście tam poruszałem się wewnątrz budynku i nie było zagrożenia przeziębieniem się. Dlatego też skorzystam tylko z zabiegów w Rusałce w pierwszym tygodniu pobytu. Później się zobaczy jak będzie. Dla mnie istotne jest sprawdzenie jak będę oddychał przebywając przez trzy tygodnie nad morzem. Z mokrych zabiegów skorzystam wiosną w Wysowej jak będą w karcie zabiegów ZUS. Co do uciech parkietowych, to już się wypowiedziałem i podtrzymuję. :)
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1231
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: zawiela »

Petrosj pisze: 17 paź 2018 10:12
ewasz pisze: 17 paź 2018 08:56 Piękna, wyczerpująca lektura. Żeby tak wszyscy opisywali ......

Sztani nie bądź taki sztywniak jaj mój małż "oby nie tańce bo albo jest się chorym albo nie" ....
Taniec to od wieków jest terapią .......

Pozdrawiam 🙂
Ja również nie jestem zwolennikiem tańca. Po prostu brak praktyki, z czasem traci się poczucie rytmu, na imprezach firmowych tańczy się głownie disco lub discopodobnie. A w sanatorium zwykle jest o wiele starsze towarzystwo niż ja i czuje sie dość osamotniony. A na młodszych ludzi zwykle nie ma co liczyć.
Z czasem traci sie poczucie rytmu??? Nie wydaje mi się.Albo sie ma,albo nie.Przewaznie tańczy sie do disco...chociaz zdażało się machanie kudłami na imprezie do Metallicy-ki ;)
Czujesz sie osamotniony w sanatorium? Dlaczegóż to? Ja tez zawsze jestem najmłodsza ...jeżdżę z Nfz-tu i i nie czuje się osamotniona,nie muszę liczyć na młodszych ludzi.Umiesz liczyć? Licz na siebie :!:
forumowicz

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: forumowicz »

Tak mart36, ćwiczenia indywidualne mam z Anią (od wczoraj jesteśmy na ty ;) ) i cieszę sie że to wlaśnie ona mnie prowadzi bo dzis będąc na pierwszej kontrolnej wizycie lekarskiej p. doktor [nazwisko] bardzo ją chwaliła mówiąc wprost że jesli mam parcie na solidną prace bez sciemniania i olewatorstwa to trafiłem na najlepszą osobę . A że to parcie mam i ściemnianie ani mi przez myśl nie przeleciało to ciesze sie okropnie że właśnie z nią przyszło mi sie rehabilitować.
Co do wizyty lekarskiej. Rozmawiając wczesniej z Anią wyszło że były by dla mnie dobre cwiczenia na bieżni więc w czasie wizyty u lekarza o tym powiedziałem i bez żadnego "ale" mam to już wpisane w kartę zamiast magnetoterapi którą to licząc moje prywatne sesje w domu zaliczyłem juz z 50 seansów. Poprosiłem również by eletrostymulacje mięśni mieć nie tylko na mięsnie uda ale i na pośladkowe które mocno mi zanikły i też mam to wpisane bez jakichkolwiek problemów.
A dotychczas jedynym zgrzytem który nastąpił w czasie tego mojego parodniowego pobytu była dzisiejsza wizyta u "pana referenta" który wypisuje karty zmienionych zabiegów... takiego gbura i mówiąc wprost znudzonego upierdliwca dawno w żadnym urzędzie czy przedsiębiorstwie nie spotkałem. Jakby w tej pracy był za karę a ja na złość wlazłem mu do biura... Był wprost niemiły i nieuprzejmy i w końcu spokojnym tonem grzecznie zwróciłem mu uwagę że sobie nie życzę burczenia w moim kierunku i albo zacznie sie zachowywać profesjonalnie jak na urzędnika przystało albo wezmę tę swoją kartę i pojde z tym gdzieś wyżej. W końcu dzięki takim ludziom jak ja on ma pracę i jeśli to co robi robi za kare i z musu to zawsze może sie zwolnić i pójść do innej pracy.... Burczeć przestał ale gdyby miał wzrok bazyliszka to ja juz dawno leżałbym trupem pod jego biurkiem ;)
Jutro po południu wycieczka z przewodnikiem na górę Jawor ale mimo moich najszczerszych chęci 7km (3,6 w jedną stronę) przekracza moje możliwości nawet z kijkami więc wielce niepocieszony bedę musiał ją sobie odpuscić..
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018 20:25 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto nazwisko
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Felice »

Zbigniew ćwiczenia w basenie w Bałtyku są głównie na oddechówkę bo jest sam woda solankowa. Piszesz o przeciwskazania do zabiegów mokrych dla oddechówki...pierwsze słyszę.Mam astmę i nic o tym nie wiem :o zimą regularnie chodzę na basen,na który dojeżdżam autobusem.
Przeziębiają się ludzie,którzy się nie hartują. A poza tym do infekcji potrzebny jest wirus,a nie fakt że zima i kąpiele.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5074
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: zbigniew165 »

Felice jak pojedziesz do Ustronia do Równicy i trafisz na oddział szpitalny chorób płuc ZUS, to na pewno Ci powiedzą, że nie dostaniesz kąpieli solankowych, gdyż ZUS zabronił takowych zabiegów dla ich kuracjuszy. Powodem tego ma ją być częste zachorowania kuracjuszy z oddechówki. Potwierdzi Ci to Sztani, który był po mnie w Równicy na tym samym oddziale w miesiącu kwietniu. Zresztą pisał to w opisie swojego pobytu. Podejrzewam, że tych zabiegów, to ja za dużo miał nie będę, bo w skierowaniu piszą o trzech dziennie na schorzenie główne. Dwa, to na pewno inhalacje i wszechobecna gimnastyka oddechowa i pozostaje jeden zabieg lub góra dwa na kręgosłup. Na więcej nie liczę, bo jak sama wiesz na oddechówce z zabiegami szału nie ma. ;)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: andrzej1955 »

Nie przypuszczałem jak wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć czytając wrażenia z Wysowej :roll: co do rytmu,jazdy na rowerze i pływania-tego po prostu nie można zapomnieć-Brawo Zawiela :kwiat: uważam również że taniec to jedna z najlepszych i najprzyjemniejsza forma rehabilitacji-nijak to się ma czy jest się z ZUS,NFZ,czy prywatnie-sztywniaki i smutasy siedzą po zabiegach w pokojach i unikają kontaktu z ludźmi a potem piszą pierdoły o tym jak to rozpustni są kuracjusze ;) :roll:
Awatar użytkownika
tanganika
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 01 lis 2013 10:48
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Basen i tańce

Post autor: tanganika »

Andrzeju 1955 masz 100% rację :D Pozdrawiam
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Petrosj »

Hipokryt pisze: 17 paź 2018 14:23 Fajnie musi być teraz w tej Wysowej, skoro teraz aż tak dużo jest miejsc do rozrywki :lol: warto przyjechać?
Czy oprócz baletów w IZC coś jeszcze polecacie? Czy coś się dzieje ciekawego w Karczmie Łemkowskiej?
Nie wiem, dłużej niż kilka godzin w Wysowej nigdy nie byłem, kiedyś trafiłem tu po drodze z Tylicza jak zasuwałem z ciężkim plecakiem z Tylicza przez Lackową (polecam niemal pionowe podejście szlakiem granicznym). Ale tak naprawdę to w okolicy dłużej niż 1 dzień byłem tylko w Hańczowej, Uściu, Nowicy i Mochnaczce
Nawet się ucieszyłem jak dostałem tu skierowanie, bo może uda mi się przy okazji "skompletować" brakujące zabytki architektury drewnianej - głównie trójdzielne cerkwie i łemkowskie chyze i jesli nie bedzie za duzych zasp śnieżnych to w tzw. czasie wolnym nie bede sie zanadto oszczędzał - w końcu jadę tam na tzw. rehabilitację ruchową, a nie spoczynkową.
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Petrosj »

Felice pisze: 17 paź 2018 19:03 Zbigniew ćwiczenia w basenie w Bałtyku są głównie na oddechówkę bo jest sam woda solankowa. Piszesz o przeciwskazania do zabiegów mokrych dla oddechówki...pierwsze słyszę.Mam astmę i nic o tym nie wiem :o zimą regularnie chodzę na basen,na który dojeżdżam autobusem.
Przeziębiają się ludzie,którzy się nie hartują. A poza tym do infekcji potrzebny jest wirus,a nie fakt że zima i kąpiele.
To jest niezupełnie tak. Ja np co roku regularnie łapię infekcję wirusowo-bakteryjna na przłomie wrzesnia i pazdziernika. W tym roku jest cieplo, ale rowniez bez antybiotyku i wysokiej gorączki sie nie obyło. Nie omaga mi nic hartowanie sie, łykanie zapobiegawczo witamin. Po prostu zawsze w tym okresie przeziebiam sie i w oslabiony organizm wskakuje mi jakis wirus. kiedys jak szczepilem sie p-ko grypie, to nie mialem takich atrakcji. Teraz - co roku.I powoli przyjmuje to za rzecz naturalną. Jesli akurat w tym okresie trafi mi sie jakiś basen - zwykle nie udaje mi sie doleczyc do konca. Jeszcze kilka lat temu chodziłem na poczatku pazdziernika na stukilometrowy maraton leśny i zawsze walczylem na 2 tygodnie wstecz z przeziebieniem. To była zmora,
ODPOWIEDZ