Basen i tańce

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Wysowa Zdrój-wasze wrażenia

Post autor: Hipokryt »

Andrzeju 1955 masz 100% rację :D
i dziękuję za genialne stwierdzenie, że:
andrzej1955 pisze: 17 paź 2018 19:57 ...sztywniaki i smutasy siedzą po zabiegach w pokojach i unikają kontaktu z ludźmi a potem piszą pierdoły o tym jak to rozpustni są kuracjusze ;) :roll:
To cenny materiał szkoleniowy dla hipokrytów, czyli mojej specjalności :lol: :lol: :lol:
... no i dotyczy sanatoryjnych zachowań nie tylko w Wysowej ;)
A może te "sztywniaki" kryjąc się po pokojach też biorą jakieś "zabiegi" :?:
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Basen i tańce

Post autor: Małgosia69 »

Pozwolę sobie i ja wtrącić swoje trzy grosze, choć tego na ogół unikam na forum. Czytam i owszem ,ale rzadko coś komentuje. Ale ad rem, myślę ,że Zbigniew 165 miał zupełnie co innego na myśli. Nie jest On żadnym smutasem,ale wie doskonale,że forum czytają też pracownicy ZUS I NFZ. I gdy wielokrotnie pierwszym pytaniem o jakieś uzdrowisko jest czy są miejsca z tańcami ,to i rzeczywiście wygląda na to ,że jeździmy tam głównie w tym celu. A przecież kuracjusze bywający na takich turnusach wiedzą ,że tak nie jest. :) Pewnie ,że korzystamy i z tej formy rehabilitacji. Ja baaaardzo chętnie, do czego się przyznaję. ;) Ale i tak NAJWAŻNIEJSZA jest dla mnie i wielkiej WIĘKSZOŚCI rehabilitacja. :!: I zabiegi. Dla mnie też najważniejsze są tzw. mokre,ale rozumiem też tych, którzy ich unikają. Każdy z nas sam najlepiej zna swój organizm i wie co mu najbardziej służy , lub nie. 8-) Nie oceniajmy więc Kochani pochopnie innych, abyśmy sami nie byli oceniani. ;) W każdym uzdrowisku znajdzie się coś miłego i dobrego dla każdego. Czego sobie i Wam życzę. :serce: Uff , ale się rozpisałam. Sorki. :lol:
annaw142
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 15 cze 2018 22:33
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Basen i tańce

Post autor: annaw142 »

Jadę z ZUS, nie chcę basenu. Będzie z tym problem?
forumowicz

Re: Basen i tańce

Post autor: forumowicz »

dobre :lol: :lol: osoba ktora nie chodzi na tance to smutas i gbur :evil: :mrgreen: wiekszej bzdury nie czytalem
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Basen i tańce

Post autor: sztani »

Ja też :) :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Basen i tańce

Post autor: Fionka »

Kocham basen , lubię tańce. Pierwsze słyszę aby basen solankowy aby astmatycy nie mogli korzystać z basenu solankowego . Jestem alergiczką i to prawie w 100% wydaniu i potrafiłam mieć napady astmy powodujące stan zagrożenia życia (niektórzy forumowicze niestety byli świadkami a są i tacy którym zawdzięczam , że jeszcze mogę z Wami popisać )zawsze korzystam z basenu. Owszem zbyt duża ilość chloru może nie korzystnie wpływać ale ozonowana woda i solanka w połączeniu z ruchem to super zabieg. Duszna sala , nadmiar zapachów , kurz na baletach może przeszkadzać ale w mieście , w tramwaju , sklepach jest tego więcej . Więc nie przesadzajmy . Zakazy i wskazania ZUS bywają dziwne. Nie wiem kto wymyślił -pulmonologie w Wieńcu , gdzie otoczenie lasów liściastych (Olcha , Leszczyna Topole ) , wilgotne podłoże a co za tym idzie rozmnażanie wszelakich grzybów powoduje wzmożenie astmy , nie wspomnę o samym obiekcie , gdzie przeważają dywany i tapety.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Basen i tańce

Post autor: zbigniew165 »

Małgosia 69 dziękuję Ci za "wsadzenie swoich trzech groszy" do tego tematu. Ja też lubię gimnastykę w basenie, solankowym cz innym, ale w obiekcie zamkniętym. Tutaj, gdzie jadę muszę dochodzić, a każdy widzi jaka robi się pogoda. W chwili obecnej wychodzę z ciężkiego przeziębienia i nie mam zamiaru spędzić pobytu w budynku biorąc antybiotyk. Ale na miejscu będę wiedział co zrobić. Nie wiem, jaka odległość jest z Bałtyku do Trzygłowa, bo w Bałtyku są baseny solankowe. Nikt mi tego nie potrafił podać na forum. Muszę sam sprawdzić te odległości. Tak samo na posiłki do Światowida. Mówią, że blisko ale ile metrów, to też niewiadoma. Lekarz pulmonolog wpisała mi do wniosku leczenie sanatoryjne i klimatyczne i tego klimatycznego będę zażywał na równi z zabiegami w Rusałce-Zakład Przyrodo-Leczniczy.
Dziękuję także Sztaniemu i Waldeklat45 za wtrącenie swoich"trzech groszy".
Fionka dlatego wiosną chcę jechać z ZUS do Wysowej, chyba, że będzie też morze. Mam alergię na drzewa liściaste i to będzie podstawą do reklamacji w razie przydzielenia Wieńca. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Basen i tańce

Post autor: Fionka »

Byłam w Wieńcu kilka dni . Super ośrodek ale na 3 dzień 4 tabletki Encortonu 20 i Telfexo 180 po 3 razy dziennie . Podziękowałam w 4 dniu . Co będzie na wiosnę zobaczymy . Wiem że w maju zawsze uciekam z centrum nad morze , aby uniknąć alergenów . jak wracam , to mija przesilenie . Zima najlepsza w górach . Nie podam Ci w metrach odległości ale mnie przejście tego dystansu zajmowało 2, 3 minuty.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Basen i tańce

Post autor: Felice »

Mam alergię na drzewa liściaste
Na wszystkie :shock:
Liściaste pylą od marca do maja,pozostałe miesiące można jechać.
Do Bałtyku masz 300 metrów i tyle samo do Energetyka.Rusałkę masz po drugiej stronie ulicy.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Basen i tańce

Post autor: Małgosia69 »

Zbyszku 165 czasami i ja muszę ....inaczej się uduszę. ;) Wiem jak to bywa, gdy za oknem szaro i zimno, a trzeba dochodzić na zabiegi do innego ośrodka. Dlatego i mnie trochę przeraża wyjazd do Lądka, gdzie jadę już w piątek. Tam też trzeba chodzić na basen i chyba nie tylko na basen. :roll: Mam nadzieję Zbyszku ,że oboje wrócimy zadowoleni, podleczeni, a przede wszystkim nie przeziębieni. :) Czego Tobie i sobie życzę. Pozdrawiam serdecznie. :kwiat:
ODPOWIEDZ