przepustka

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
danuska
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 26 cze 2015 23:19
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

przepustka

Post autor: danuska »

witam. proszę napiszcie czy jest możliwe otrzymanie pozwolenia na opuszczenie sanatorium konkretnie wyjazd w sobote a powrót w niedziele.
Pytanie dotyczy sanatorium w Ciechocinku na NFZ. Ja musze w połowie pobytu przyjechać godzin do domu.
Jak uzasadnić ewentualną prośbę o pozwolenie na wyjazd.
pozdrawiam
danuta
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

przepustka z sanatorium...

Post autor: jacky6 »


Podpinam się pod pytanie, gdyż w przyszłym roku szykuje się nam wypad z sanatorium do domku a tam czeka nas uroczystość Komunii Św. synka bratanicy maryli...

:mrgreen: :ugeek:

Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: przepustka

Post autor: jan19557 »

W szczególnych sytuacjach życiowych nie ma problemu aby otrzymać przepustkę tylko trzeba porozmawiać z lekarzem prowadzącym bo tylko za jego zgodą można otrzymać przepustkę. powodzenia. Sanatoria nie robią większych problemów. Powodzenia.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: przepustka

Post autor: sztani »

Są ośrodki gdzie nie ma problemu z załatwieniem przepustki na weekend (sam korzystałem) ,nie robią trudności ale bylem w takim sanatorium gdzie wręcz na samym początku zapowiedziano ,że przepustek nie ma . Piszę o turnusach z ZUS jak jest z NFZ nie wiem . Nastaw się raczej pozytywnie jeśli ważna sprawa nie powinno być problemu tym bardziej ,że to dotyczy soboty i niedzieli . wypisuje się przepustkę którą podpisuje lekarz w sanatorium .musza mieć podkładkę jak by co .
forumowicz

Re: przepustka

Post autor: forumowicz »

Dodam do wypowiedzi przedmówców , że w wielu ośrodkach pobierana jest opłata za taką nieobecność.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1702
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: przepustka

Post autor: p-siak »

Odpłatność za dni zabiegowe,za niedzielę chyba nie wezmą.Chociaż co kraj, to obyczaj.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: przepustka

Post autor: Dzia_dek »

Otrzymanie takiej przepustki jest jak najbardziej możliwe, ale zgoda na taki wyjazd jest uwarunkowana zasadami
w danym obiekcie. W jednym taki wyjazd jest uzależniony od ważnej sprawy rodzinnej, życiowej, a w innym wystarczy
tylko Twoja chęć wyjazdu. Z podpisem zgody na wyjazd też bywa różnie. Spotkałem się z takimi sytuacjami, że zgodę
musiał podpisać ordynator (szpital uzdrowiskowy), dyrektor, siostra oddziałowa (sanatoria uzdrowiskowe) w przypadku
pobytu z ZUS-u (hotel) wystarczyło tylko napisać wniosek o taką przepustkę i oddać pielęgniarce dyżurnej. Tutaj można
było "czmychnąć" już w piątek po zabiegach, aż do poniedziałku rano (warunek - odpracować lub być na zabiegach w sobotę).
Najpewniej będzie jak zadzwonisz sobie do sanatorium, w którym masz turnus i myślę, że siostra oddziałowa powinna
bez problemu udzielić takich informacji.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: przepustka

Post autor: zbigniew165 »

Mogę powiedzieć, że w chwili obecnej w Uzdrowisku Świnoujście opuszczenie sanatorium na czas powyżej 12 godzin kosztuje 70 zł. za każdy dzień. Przy przyjęciu podpisuje się odpowiednie oświadczenie. Obowiązuje to we wszystkich obiektach sanatoryjnych tego uzdrowiska. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: przepustka

Post autor: Dzia_dek »

zbigniew165 pisze: (...) Obowiązuje to we wszystkich obiektach sanatoryjnych tego uzdrowiska.
Zbigniewie, tak pod warunkiem, że pod nazwą: uzdrowisko kryje się przedsiębiorstwo, a nie miejscowość.
Bo dla przykładu w "Energetyku" nie tylko nie ma żadnej opłaty za opuszczenie obiektu, ale jeszcze bez
problemu otrzymasz suchy prowiant przy wszelkich wyjazdach organizowanych przez biura turystyczne.
danuska
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 26 cze 2015 23:19
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: przepustka

Post autor: danuska »

Jednego nie mogę zrozumieć tj jak sanatorium może pobierać opłaty za czas przepustki. Logicznie patrząc oszczędzają chociażby na moich posiłkach.
Oszczędzają na prądzie - nie będę korzystała z elektryczności tid... :)
ODPOWIEDZ