Święta w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
wojtek11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 614
Na forum od: 14 gru 2012 14:45
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Święta w sanatorium

Post autor: wojtek11 »

Święta w sanatorium :?: święta spędziłem w sanatorium w Iwoniczu Boże Narodzenie atmosfera była bardzo rodzinna nie żałuję pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Święta w sanatorium

Post autor: Fionka »

Właśnie o ten święty spokój idzie.Spedzamy ten czs wypoczeci,mamy czas na zadume,wspomnienia,nie biegając wokół garów i gości.To jest nasz czas.Oprawa.....tworzymy ją sami.Przez wiele lat spędzaliśmy święta w Ustroniu w Złocieniu.Cudne święta
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Święta w sanatorium

Post autor: emik »

Kilka lat temu spędziłam święta w Lądku w sanatorium wojskowym. Moja rodzina nie dojechała, mieli za daleko. Tęskniłam, ale daliśmy radę, a atmosfera w sanatorium była bardzo dobra. Elementy świąteczne w dekoracjach pokoju, pasterka, uroczysta wigilia - panowie mieli nawet garnitury i krawaty, panie eleganckie stroje ( z wyjątkiem jednego pana w klapkach gumowych i powyciąganych dresach, no ale cóż, może tak lubił). Było naprawdę świątecznie.
dariuszciesla
Posty: 2
Na forum od: 12 lis 2018 08:07
Oddział NFZ: Śląski

Re: Święta w sanatorium

Post autor: dariuszciesla »

Witam, w tym roku święta spędzam w sanatorium w Truskawcu w terminie 22.12 - 29.12
W pakiecie mam: wyżywienie 3 x dziennie w formie szwedzkiego stołu, wstęp do SPA: 11 basenów, 20 saun, kilka jacuzzi, konsultację lekarską, 4 badania diagnostyczne, maksymalnie 5 zabiegów dziennie, wieczorek gruziński, wieczorek włoski, i oczywiście dodatkowo płatna wigilia Bożego Narodzenia. Cały pakiet kosztuje tylko 850 zł, wigilia dodatkowo płatna 80 zł.
Awatar użytkownika
11Jacek11
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 12 sty 2018 15:50
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Święta w sanatorium

Post autor: 11Jacek11 »

Widzę że są różne poglądy( bardzo dobrze na tym polega dyskusja ).
Dostałem propozycję wyjazdu do Horyńca w okresie 9-29 i ciągle się waham czy ją przyjąć,mam mieszane odczucia.
Z jednej strony magia świąt,z drugiej od dłuższego czasu święta to jedna wielka komercja.
Może w sanatorium można by się wyciszyć,i mieć czas na bardziej duchowe przeżycia.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Święta w sanatorium

Post autor: Atina »

Jacku jak nie spróbujesz nie będziesz miał zdania na ten temat :)
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Święta w sanatorium

Post autor: Petrosj »

No ja mam tez trudny orzech do zgryzienia bo ZUS wyznsczyl mi turnus od 28.11 do 21.12.2018. Jade do takiej dziury ze tam raczej prezentu nie uda mi sie kupic, musialbym miec ogromne szczescie. A wracam 21.12. W nocy o polnocy i to jest piatek a w poniedzialek wigilia. Wiec widze juz ze te swieta tez beda inne niz zazwyczaj. Gdyby to byl turnus NFZ to wrocilbym 1-2 dni wczesniej i juz, ale przy prewencji rentowej zus po prostu nie chce robic uników.
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Święta w sanatorium

Post autor: Petrosj »

11Jacek11 pisze: 12 lis 2018 14:19 Widzę że są różne poglądy( bardzo dobrze na tym polega dyskusja ).
Dostałem propozycję wyjazdu do Horyńca w okresie 9-29 i ciągle się waham czy ją przyjąć,mam mieszane odczucia.
Z jednej strony magia świąt,z drugiej od dłuższego czasu święta to jedna wielka komercja.
Może w sanatorium można by się wyciszyć,i mieć czas na bardziej duchowe przeżycia.
Tam jest takie zadupie, ze na pewno sie wyciszysz. Jedyny znany zabytek to cerkiew w Radrużu.zajrzyj sobie na Googlemaps to ci sie wsjo wyjasni
Awatar użytkownika
11Jacek11
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 12 sty 2018 15:50
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Święta w sanatorium

Post autor: 11Jacek11 »

Ja już kiedyś tam byłem i wiem jak tą wygląda ,nie chodzi mi o sanatorium(bo to jest ok) ale o czas.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Święta w sanatorium

Post autor: smuga »

Petrosj pisze: 12 lis 2018 23:35 No ja mam tez trudny orzech do zgryzienia bo ZUS wyznsczyl mi turnus od 28.11 do 21.12.2018. Jade do takiej dziury ze tam raczej prezentu nie uda mi sie kupic, musialbym miec ogromne szczescie. A wracam 21.12. W nocy o polnocy i to jest piatek a w poniedzialek wigilia. Wiec widze juz ze te swieta tez beda inne niz zazwyczaj. Gdyby to byl turnus NFZ to wrocilbym 1-2 dni wczesniej i juz, ale przy prewencji rentowej zus po prostu nie chce robic uników.
no nie :o ....z czym masz problem , prezenty kup już dzisiaj do świąt masz tyle czasu że i kasę z 6 w totolotka byś zdążył wydać :lol: :lol: . A z tą dziurą to bym się nie zgodziła , to że nie jest to kurort na miarę Krynicy czy Kołobrzegu a mała cicha miejscowość to masz w gratisie piękną białą zimę z cudnym powietrzem i tylko od ciebie zależy czy się zintegrujesz z kuracjuszami i pozwiedzasz okolicę , czego ci życzę :kwiat:
ODPOWIEDZ