Święta w sanatorium...

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
jasio1962
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 30 maja 2012 08:54

Święta w sanatorium...

Post autor: jasio1962 »

Zbliża się magiczny czas świąt.Zastanawia mnie jak święta obchodzi się w sanatorium,czy zachowane są nasze ,polskie tradycje,oraz jaka atmosfera towarzyszy kuracjuszom?Pozdrawiając wszystkich forumowiczów,bardzo proszę o refleksje a może wspomnienia..WESOŁYCH ŚWIĄT
Awatar użytkownika
lukas385
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 105
Na forum od: 26 mar 2012 15:54

Re: Święta w sanatorium...

Post autor: lukas385 »

Założyłem już temat Święta w Sanatorium, więc nie wiem po co drugi na dokładnie ten sam temat.

PS.: Pozdrawiam serdecznie z Sanatorium Bryza w Dźwirzynie, w którym przyjdzie mi spędzić tegoroczne Boże Narodzenie.
dorotka65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 352
Na forum od: 20 sty 2018 18:33
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Święta w sanatorium...

Post autor: dorotka65 »

Spędzę święta wielkanocne w sanatorium.Mam pytanie do Tych co już mają takie doświadczenia,jak wygląda Wielkanoc w Continentalu w Krynicy Zdrój.
Dotka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 103
Na forum od: 17 sty 2018 23:48

Re: Święta w sanatorium...

Post autor: Dotka »

Ja też będę na święta w sanatorium, chociaż trochę mnie korci, żeby iść na przepustkę. Zobaczę na miejscu i zdecyduję. Na wszelki wypadek zabieram jednak eleganckie ubranie, żebym się chociaż trochę świątecznie poczuła ;) Nie mam pojęcia jednak czy święta w sanatorium są w jakikolwiek sposób celebrowane
forumowicz

Re: Święta w sanatorium...

Post autor: forumowicz »

nie licz Dotka na specjalne celebrowanie . moze bedzie jakis akcent wielkanocny na stoliku i to pewnie wszystko . zabierz kościółkowe ;) ciuchy i świętuj w tej krynicy po swojemu :D
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Święta w sanatorium...

Post autor: lubelanka64 »

Trzy lata wstecz byłam w okresie świąt wielkanocnych w sanatorium w Ciechocinku. Z przyjemnością wspominam ten pobyt. Święta były celebrowane w formie i treści....pięknie udekorowana jadalnia w wiosenne akcenty /kwiaty, pisanki, kolorowe obrusy/ i menu iście świąteczne łącznie m.in. z tradycyjnym żurkiem i białą kiełbasą na śniadanie, ciasto i desery. Święta były w późniejszym terminie więc i aleja obsadzona bzami pięknie rozkwitała i pachniała. Miałam okazję przeżyć czas wielkiego postu i święta bez pośpiechu i gonitwy kuchenno-zakupowej. Polecam i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Święta w sanatorium...

Post autor: Ewucha »

Ja równieź Wielkanoc spędzę w sanatorium po raz pierwszy jak będzie to się okaże choć powiem że wolę w domku w tym roku pierwszy raz z mężem sami ,dzieci i wnuczka wyjeżdżają więc moźe nad morzem niebędzie nam smutno roll:
melka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 07 sty 2018 15:13
Oddział NFZ: Śląski

Re: Święta w sanatorium...

Post autor: melka »

Parę lat wstecz spędziłam święta w sanatorium Wisła w Iwoniczu Zdrój.Klimat był świąteczny - śniadanie również było świąteczne,ksiądz przybył i poświęcił pokarmy./zebraliśmy parę złotych za usługę/Ogólnie było ok.
Pozdrawiam
forumowicz

Re: Święta w sanatorium...

Post autor: forumowicz »

z tym księdzem to lekka przesada :shock: na dodatek traktował to jak wykonaną usługę i wziął zapłate
melka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 07 sty 2018 15:13
Oddział NFZ: Śląski

Re: Święta w sanatorium...

Post autor: melka »

Waldek to nie był wymysł kuracjuszy tylko personelu zaprzyjaźnionego z księdzem. Miło wspominam ten pobyt. :)
ODPOWIEDZ