mój pierwszy wyjazd

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
forumowicz

Re: mój pierwszy wyjazd

Post autor: forumowicz »

przytulam wszystkich na forum internetowo... :roll: ;) :)
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: mój pierwszy wyjazd

Post autor: biedroneczka »

........my też się przytulamy :D
Załączniki
kotki.jpg
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: mój pierwszy wyjazd

Post autor: Selene »

Krasiano witaj na forum :)

Forumowicze nazbyt wesoło podeszli do Twojego pytania. W części forum "Na każdy temat" jest... bardzo wesoło :)
Krasiano byłam w Iwoniczu kilka lat temu. Jest to małe, urocze miasteczko. Ośrodek, do którego otrzymałeś przydział jest najwyżej położony, zatem będzie trochę biegania ale widoki są cudne. Twoim "sponsorem" jest ZUS zatem nie ponosisz żadnych opłat nadto otrzymasz zwrot kosztów podróży.
Twój turnus będzie trwał 24 dni. Po przyjeździe i zakwaterowaniu zgłaszasz się do pielęgniarki a następnie udajesz się do lekarza. Lekarz na podstawie dokumentacji medycznej zleci Tobie zabiegi stosowne do Twojego schorzenia. Możesz lekarzowi zasugerować jakie zabiegi chciałbyś mieć.
Łącznie będziesz mieć 80 zabiegów co średnio wypada około 6 do 8 dziennie. W trakcie trwania turnusu będziesz mieć badania środkowe i badania końcowe.
W dniu wyjazdu otrzymasz wypis i zwolnienie lekarskie.
Jeżeli chodzi o strój to koniecznie zabierz dres, obuwie sportowe, klapki basenowe, spodenki kąpielowe. Strój sportowy jest bardzo wygodny na zabiegach.
Przyda się kilka t-shirtów a reszta odzieży wg własnego gustu i uznania. Po prostu zabierz to w czym czujesz się wygodnie i swobodnie.
W soboty i niedziele zabiegów nie ma. Zatem w wolnym czasie można pozwiedzać. Okolica jest piękna i mnóstwo miejsc godnych zwiedzenia. Możesz np. wybrać się na wycieczkę do Lwowa (konieczny paszport) lub Budapesztu i oczywiście do Czech po piwko.
Nie wiem jakie warunki są w tym ośrodku zatem w tej kwestii zdania zabierać nie będę. Jeżeli chodzi o wi-fi to proponuję zadzwonić do ośrodka i zapytać.
Jeżeli będziesz miał pytania to zapraszam, pytaj :)

Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: mój pierwszy wyjazd

Post autor: forumowicz »

Niewiem jak jest w Iwoniczu ale od tego roku ZUS wprowadziL zabiegi również w soboty tak że wolne w niedzielę :)
krasiano
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 30 sty 2013 10:31

Re: mój pierwszy wyjazd

Post autor: krasiano »

Bardzo dziękuję Selene za opis, który sporo mi wyjaśnił.Pozdrawiam wszystkich na forum.
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: mój pierwszy wyjazd

Post autor: ewa11 »

Witaj krasino, byłam w tym sanatorium w ubiegłym roku. Miło wspominam pobyt, ale jak już inni pisali atmosferę tworzą ludzie.Baza zabiegowa jest raczej uboga.Możesz liczyć na borowinę, magnetronik, kioterapię miejscową, żelki ciepłe lub zimne, kąpiele w wannie. Basenu nie ma, ale może Ci lekarz zlecić i będziesz mogła chodzić do innego saanatorium. Natomiast jedzonko jest rewelacyjne. Życzę Ci miłego pobytu
eleri
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 139
Na forum od: 01 lut 2013 13:01

Re: mój pierwszy wyjazd

Post autor: eleri »

Witajcie kuracjusze ja w przeciągu półtora roku jadę czwarty raz są dla mnie tak wspaniali ciągle mnie wysyłają teraz wyruszam od 19 lutego do Uniejewa pozdrawiam Eleris. Przyznaje że spacer w miłym towarzystwie kawa w przytulnej knajpce bardzo relaksuje , życzę więc dużo spacerów i dobrej kawy i oczywiście towarzystwa :lol:
forumowicz

Re: mój pierwszy wyjazd

Post autor: forumowicz »

Witam serdecznie, również jadę jako nowicjusz, a przeglądanie wszystkich opinii wciąga jak dobra lektura, i bardzo przydatne wskazówki. Proszę o radę zatem, czy warto targać ze sobą np. laptopa? Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: mój pierwszy wyjazd

Post autor: wiktor64 »

Zdar-ek1 pisze: 19 gru 2017 21:06 Witam serdecznie, również jadę jako nowicjusz, a przeglądanie wszystkich opinii wciąga jak dobra lektura, i bardzo przydatne wskazówki. Proszę o radę zatem, czy warto targać ze sobą np. laptopa? Pozdrawiam. :)
Oczywiscie !!!
forumowicz

Re: mój pierwszy wyjazd

Post autor: forumowicz »

Witaj Zdar-ek ,

jeśli jest Ci niezbędny to tak , wybór i decyzja należy do Ciebie :)

Ja nie zabierałam
ODPOWIEDZ