Sport w sanatorium.

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
anton68
Posty: 4
Na forum od: 04 mar 2013 14:37

Sport w sanatorium.

Post autor: anton68 »

Wyjeżdżam pierwszy raz do sanatorium i w zwiazku z tym mam nietypowe pytanie . Czy w sanatorium po południu można biegac ? . Czy nikt się nie czepia. A może jest tak że w sanatorium się leczy , a biegać to można w domu?.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sport w sanatorium.

Post autor: andrzej1955 »

Witaj Anton, w sanatorium zapewne będziesz miał czas wolny, i jak go wykorzystasz to Twoja sprawa, o ile lekarz przyznający zabiegi nie będzie miał obiekcji co do Twojego biegania, najczęściej kuracjusze biegają po kolacji na .....tańce- jest to kwestia upodobań, miłego pobytu i dobrego biegania, a gdzie :?: sam wybierzesz,pozdrawiam :!: :) :)
forumowicz

Re: Sport w sanatorium.

Post autor: forumowicz »

anton68 pisze:Wyjeżdżam pierwszy raz do sanatorium i w zwiazku z tym mam nietypowe pytanie . Czy w sanatorium po południu można biegac ? . Czy nikt się nie czepia. A może jest tak że w sanatorium się leczy , a biegać to można w domu?.
Witaj :) Jak trafisz na sanatorium gdzie zabiegi,a tak czasem się zdarza,rozrzucone są po kilku budynkach to nabiegasz się dodatkowo :lol: Jak zdrowie tylko pozwala to wszystkie formy sa dozwolone,zimą narty,jak ciepło...rower,pływanie,kijki....wybór zalezy od miejsca i czasu pobytu.....sanatorium to nie więzienie...sami organizujemy sobie wolny czas według upodobań i chęci.Pozdrawiam :)
anton68
Posty: 4
Na forum od: 04 mar 2013 14:37

Re: Sport w sanatorium.

Post autor: anton68 »

Dzięki za odpowiedż. W takim razie dzień w sanatorium już sobie zaplanowałe -śniadanie, zabiegi,obiad , rozruch w terenie, kolacja , rozrch na parkiecie .Może przeżyje.
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sport w sanatorium.

Post autor: Mask »

Moim głównym celem wyjazdów do sanatoriów, to korzystanie z uroków miejsc w jakich się znalazłem. W zimie oczywiście narty, biegówki, skiturowe i zjazdowe. Od wiosny do jesieni, rower i kijki NW. Z takim sprzętem można dokładnie przeczesać okolice.
Sobota, niedziela, wypady na cały dzień.
Kiedyś będąc w Cieplicach wyskakiwałem w okolice Strzegomia, ponurkować w zalanych kamieniołomach.
Wieczorem obowiązkowo balety.
Po intensywnie spędzonym dniu, poranne zabiegi, to czysta przyjemność dla umęczonego ciała.
To jak spędzisz turnus, zależy od Ciebie.
Życzę udanego pobytu.
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sport w sanatorium.

Post autor: Asik »

A czy można przywieźć swój rower? I gdzie go trzymać?
forumowicz

Re: Sport w sanatorium.

Post autor: forumowicz »

To naprawdę zależy od ośrodka.Będąc w Wysowej w Gliniku miałam swój rower i jeszcze pare osób.Za zgodą kierownictwa trzymaliśmy je w pomieszczeniu gospodarczym ,ale wcześniej dzwoniłam aby upewnic sie czy będzie taka możliwość.Radzę tak zrobić.Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sport w sanatorium.

Post autor: Asik »

Krysiu, dziękuję. :kwiat:
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sport w sanatorium.

Post autor: Mask »

Jak tylko pora roku pozwala, to zawsze mam rower ze sobą. Nie dzwonię do ośrodka, bez problemu znajduję jakieś miejsce.
W Iwoniczu, w Górniku, było małe pomieszczenie gospodarcze.
W Szczawnie, w Domu Zdrojowym, nieczynna szatnia.
W Lądku w Wasamie, rower na korytarzu, przypięty do kaloryfera.
Kolega trzymał rower w pokoju, miał jedynkę, później przenieśli Go do dwójki, to trzymał rower w samochodzie.
AleksandraWroclaw
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1645
Na forum od: 08 wrz 2011 21:34
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sport w sanatorium.

Post autor: AleksandraWroclaw »

SPORT i RUCH to zdrowie i w niczym nie przeszkadza w sanatorium bieganie,szybkie marsze,aqua aerobik
czy gra w tenisa. Byle sie za bardzo nie forsowac
:!: :lol:
ODPOWIEDZ