Truskawiec/Ukraina/

Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Sloneczko »

Ja tam kocham swój Iwonicz Zdrój :serce: :D
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Truskawiec/Ukraina/

Post autor: jacky6 »

Drogi Maxie.
Nie byłeś w Truskawcu w sanatorium ale w tzw. hotelu kurortowym - a to jest już różnica.
Detale wytłumaczę a.s.a.p.
:mrgreen: to przyjemnie żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
Riki52
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 11 paź 2017 09:25
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Riki52 »

Sloneczko pisze: 24 sie 2017 18:06 Ja tam kocham swój Iwonicz Zdrój :serce: :D
Witam zgadzam się z tym pod warunkiem że się mieszka w Górniku i codziennie odwiedza się Krakowiaka + spacer po uroczym parku !
Awatar użytkownika
Riki52
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 11 paź 2017 09:25
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Riki52 »

Max pisze: 24 sie 2017 09:47 witam,wczoraj wróciłem z Truskawca,oto moje wspomnienia,opinie:
z Krakowa wyruszyłem pociągiem do Przemyśla/cena biletu 45zł/,z Przemyśla do granicy/Medyka/ bus/2zł/ po przejściu granicy pierwsze rozczarowanie,kilku chętnych panów aby nas podwieś do Truskawca za 100zł!!/a marszruta kosztuje do Lwowa 5zł,w końcu znalazł się chętny bus i zawiózł nas za 15zł do Lwowa potem za 7zł do Truskawca/musieliśmy jechać dookoła przez Lwów ponieważ most był zepsuty i nie wiadomo kiedy naprawią,podsumowując zajechaliśmy na miejsce po 11 godz jazdy,drogi beznadziejne same dziury,przejazd Kraków-Truskawiec -Kraków w sumie kosztował mnie 120zł/polskie biura podroży liczą sobie 300zł! w tym dłuższe czekanie na granicy/w recepcji wszystko poszło ok zapłaciłem za pokój 1 osobowy z wyżywieniem i niby zabiegami 86zł/dobę w tym szwedzki stół,polskie biura biorą 115zł za dobę za miejsce w pokoju dwu osobowym i do tego jedzenie dietetyczne/kiepskie/,szwedzki stół dużo kasz,gotowanych warzyw,,zero wędlin ,ryby czyli śledzie,ja nie narzekałem na jedzenie,co do zabiegów,to te darmowe to co drugi dzień 3 zabiegi byle jakie,kąpiel w wodzie z dodatkiem soli,prądy nie wiadomo na co,i masaż szyi/10 min/no i wizyty u lekarza,wszystko reszta płatne/nie rzadko do łapy w gabinecie/ robiłem szczegółowe badanie krwi,na wejściu medsestra powiedziała 500 hr czyli 75zł,zrobiłem jeszcze USG żołądka,wątroby/płatne w rejestracji 17zł/,jak do lekarza nie poszedłem kolejny raz bo po co,to widząc mnie udawał ze mnie nie widzi/zasada jest taka ze płacisz mu na końcu turnusu/kolega rok temu zapłacił 100$oprócz zabiegów popiłem wody leczniczej tzw Naftusii i Maryji,około 1litr dziennie/za darmo/.[...] jeśli chodzi o ceny to są podobne jak w Polsce,co ciekawe w supermarkecie drożej jak w małym sklepiku,leki w aptece 2x droższe jak w Polsce! jedynie maliny tanie 1zł pojemnik,ciuchy wciskają im ze niby oryginalne a to podróby chińskie za ceny kosmos koszulka 80 euro! spodnie 60 do 100 euro,tanich sklepów z odzieżą nie ma,na telebimie mówią cały czas ze wszystko jest ekskluzywne,a tak naprawdę jedna wielka ruina i bieda,jest tylko jedno sanatorium zbliżone standardem do polskiego/Szachtar/ ,zarobki np masażystka w sanatorium 100$ miesięcznie! z czego oni żyją nie wiem to tyle,byłem widziałem i nigdy już tam nie pojadę! bieda zniszczyła Ukrainę,zostawili ją samą sobie jeszcze wojna,tragedia szkoda ludzi! są plusy czysto,dużo koszy,nie widziałem nikogo pijanego!
Witaj Max .....rozbawiłeś mnie do łez twoim opisem pobytu na Ukrainie i powiem ci że ja się tam w 2018 r jednak wybieram nie zraziłem się bo wiem że nie ma porównania ....nasze kraje się różnią ale jesteśmy Słowianami to pewnie nas zdecydowanie łączy.Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 18 sty 2020 22:28 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: [...] usunięto treści naruszające dobre obyczaje
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Sloneczko »

Riki52 pisze: 11 paź 2017 09:51
Sloneczko pisze: 24 sie 2017 18:06 Ja tam kocham swój Iwonicz Zdrój :serce: :D
Witam zgadzam się z tym pod warunkiem że się mieszka w Górniku i codziennie odwiedza się Krakowiaka + spacer po uroczym parku !
Riki :kwiat: właśnie mam zamiar to robic :twisted: pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Riki52
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 11 paź 2017 09:25
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Riki52 »

Cześć słoneczko ty jednak wiesz co jest dobre dla ciebie :kwiat: :kwiat: :kwiat: odwzajemniam!R.
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: maria123 »

czy do Truskawiec potrzebne jest skierowanie od lekarza na zabiegi? Czy wystarczy tylko zarezerwować i zapłacić i jechać? :mrgreen:
szajan
Posty: 1
Na forum od: 14 paź 2017 13:36
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: szajan »

Witam wszystkich forumowiczów jako, że "oficjalnie" czyli po rejestracji piszę po raz pierwszy, chociaż muszę powiedzieć, że tak od ok. roku jestem stałym bywalcem na tym forum - zatem jeszcze raz - WITAM.
Mario nie wiem czy obowiązuje to we wszystkich sanatoriach, na pewno nie potrzeba skierowania w "Beskid-Dnipro" (byłem w tym roku, znajomi w ubiegłym roku) ; w "Karparti' (znajomi w ub. roku)
forumowicz

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: forumowicz »

Tam się jedzie prywatnie,płaci się ,to po co skierowanie,to jest potrzebne Ukraińcom,bo mają pobyt za darmo,lub mało płacą
Gość

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Gość »

Max pisze: 24 sie 2017 09:47 witam,wczoraj wróciłem z Truskawca,oto moje wspomnienia,opinie:
z Krakowa wyruszyłem pociągiem do Przemyśla/cena biletu 45zł/,z Przemyśla do granicy/Medyka/ bus/2zł/ po przejściu granicy pierwsze rozczarowanie,kilku chętnych panów aby nas podwieś do Truskawca za 100zł!!/a marszruta kosztuje do Lwowa 5zł,w końcu znalazł się chętny bus i zawiózł nas za 15zł do Lwowa potem za 7zł do Truskawca/musieliśmy jechać dookoła przez Lwów ponieważ most był zepsuty i nie wiadomo kiedy naprawią,podsumowując zajechaliśmy na miejsce po 11 godz jazdy,drogi beznadziejne same dziury,przejazd Kraków-Truskawiec -Kraków w sumie kosztował mnie 120zł/polskie biura podroży liczą sobie 300zł! w tym dłuższe czekanie na granicy/w recepcji wszystko poszło ok zapłaciłem za pokój 1 osobowy z wyżywieniem i niby zabiegami 86zł/dobę w tym szwedzki stół,polskie biura biorą 115zł za dobę za miejsce w pokoju dwu osobowym i do tego jedzenie dietetyczne/kiepskie/,szwedzki stół dużo kasz,gotowanych warzyw,,zero wędlin ,ryby czyli śledzie,ja nie narzekałem na jedzenie,co do zabiegów,to te darmowe to co drugi dzień 3 zabiegi byle jakie,kąpiel w wodzie z dodatkiem soli,prądy nie wiadomo na co,i masaż szyi/10 min/no i wizyty u lekarza,wszystko reszta płatne/nie rzadko do łapy w gabinecie/ robiłem szczegółowe badanie krwi,na wejściu medsestra powiedziała 500 hr czyli 75zł,zrobiłem jeszcze USG żołądka,wątroby/płatne w rejestracji 17zł/,jak do lekarza nie poszedłem kolejny raz bo po co,to widząc mnie udawał ze mnie nie widzi/zasada jest taka ze płacisz mu na końcu turnusu/kolega rok temu zapłacił 100$oprócz zabiegów popiłem wody leczniczej tzw Naftusii i Maryji,około 1litr dziennie/za darmo/.[...] jeśli chodzi o ceny to są podobne jak w Polsce,co ciekawe w supermarkecie drożej jak w małym sklepiku,leki w aptece 2x droższe jak w Polsce! jedynie maliny tanie 1zł pojemnik,ciuchy wciskają im ze niby oryginalne a to podróby chińskie za ceny kosmos koszulka 80 euro! spodnie 60 do 100 euro,tanich sklepów z odzieżą nie ma,na telebimie mówią cały czas ze wszystko jest ekskluzywne,a tak naprawdę jedna wielka ruina i bieda,jest tylko jedno sanatorium zbliżone standardem do polskiego/Szachtar/ ,zarobki np masażystka w sanatorium 100$ miesięcznie! z czego oni żyją nie wiem to tyle,byłem widziałem i nigdy już tam nie pojadę! bieda zniszczyła Ukrainę,zostawili ją samą sobie jeszcze wojna,tragedia szkoda ludzi! są plusy czysto,dużo koszy,nie widziałem nikogo pijanego!
Witaj Max,
To co opisałeś to jest dokładnie to samo co sam zobaczyłem będąc turystycznie w Truskawcu w czerwcu 2017. Ja byłem w hotelu Wiosna w samym centrum. Hotel wtedy był w remoncie ale dostałem odnowiony pokój z dużym łożem za 110 zł z całodziennym wyżywieniem w formie bufetu szwedzkiego i muszę przyznać że jedzenie było całkiem dobre i można było jeść ile kto może a ja lubie sobie zjeść. Zabiegów nie brałem ale widziałem tam ludzi którzy na zabiegi chodzili. Jako że Ukraina to moje hobby to postanowiłem trochę porozmawiać z ludzmi z Truskawca i o dziwo opowiedzieli mi dosłownie to samo na temat Azerów co Ty opisujesz (podobno Mirotel to ich hotel i Wiosna). Będąc w Szajbie na potańcówce było dokładnie tak jak piszesz a powiem nawet więcej bo poznana tam przeze mnie kobieta 35l opowiedziała mi o polowaniu przez ukrainki na czarnych bo oni rządzą Truskawcem. Co do przyjazdu dziewczyn na tzw. Polowanie z innych stron ukrainy to też prawda z tym że nie każda ma u nich szanse bo ukrainki też są różne i ładniejsze i mniej ładne. Będąc w Szajbie przez chwilę zatrzymałem sie koło pięknych ukrainek tańczących z ciemniejszymi panami no niestety musiałem przejść dalej bo panowie wzrokiem kazali mi przechodzić dalej - a po wygladzie to ja przy nich to jak Bradtt- i oczywiście dalej było taj jak piszesz z tym że ja zapoznałem sie z w/w kobietą i jestem jej bardzo wdzięczny bo nastepnego dnie pokazała mi Schodnicę - ok 20 km od truskawca - która jest przepięknym uzdrowiskiem i co najważniejsze posiada źródła wody chyba z 15 lub 17 (piłem kilka z tych wód i polecam sodówkę) i z tego co mi ta znajoma opowiadała to właśnie jak ktoś chce sie leczyć to jedzie do Schodnicy bo tam są najlepsze wody natomiast jak ktoś chce się rozerwać to do Truskawca. Jako cielawostkę jeszcze dodam że ceny jakichś pamiątek czy wyrobów z drewna i skóry są o wiele tańsze w Schodnicy niż w Truskawcu nie mówiąc już o Lwowie. W Morszynie jeszcze nie byłem ale zamierzam w najbliższym czasie pojechać.
Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku
Ostatnio zmieniony 18 sty 2020 22:32 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: [...] usunięto treści naruszające dobre obyczaje
ODPOWIEDZ