Busko-Zdrój

Wszystko co związane z walorami Buska-Zdrój.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Busko-Zdrój

Post autor: Dzia_dek »

Wybieram się w najbliższym czasie na kilka dni do Buska a że będę tam po raz pierwszy to
w związku z tym mam kilka pytań do osób tam bywających i znających to miasto:
W której restauracji można zjeść dobre obiady(tradycyjna polska kuchnia)?
Gdzie można wypić małą czarną i zjeść dobre ciacho (też tradycyjne np. szarlotka itp)?
Który lokal polecacie jak dobre miejsce na dancing (dobra muzyka na żywo lub DJ)?
Oczywiście mam na myśli uzdrowiskową część Buska Zdroju.
O nocleg nie pytam bo znalazłem (mam nadzieję) dobre miejsce korzystając
z podpowiedzi w temacie "Noclegi w miejscowościach uzdrowiskowych".
Czy znajdzie się ktoś, kto pomoże swoim doświadczeniem w mojej niewiedzy?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko-Zdrój

Post autor: Felice »

Jeżeli chodzi o gastronomię to akurat w części miejskiej można dostać lepsze jedzonko za bardzo przyzwoitą cenę niż w samym zdroju.Jeżeli na miejscu to zdania są podzielone,część woli kuchnię w Belwederskiej inni chadzają do Słowackiego - w którym polecam świetnie robioną jajecznicę i rosół.
Wybór kawiarni z deserami też jest duży,obok Wojskowego Dolce Vita,w wyżej wymienianych lokalach też dobrą kawę robią.Jest też przy deptaku kawiarenka,ale z jej usług nie korzystałam.Świetne ciacha są przy poczcie w cukierni Banatkiewicz,w rynku cukiernia Łyżwińskich.
Tańce w zależności od preferencji - Belwederska,Trzy Kroki,Wiktoria,Słowacki,Włókniarz,Piwniczka.Najlepsza muzyka jest w Astorii.
To pokrótce mój przewodnik.
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Busko-Zdrój

Post autor: Anka »

Witam
W Słonecznym Bistro można zjeść domowe obiady.Jest to mały kameralny lokal z tyłu sanatorium Michał,Nie znam nazwy ulicy ale idąc deptakiem w stronę miasta chyba pierwsza uliczka w prawo

W Wiktorii w parku zdrojowym gra ukraiński zespół bardzo dobrzy muzycy warto tam zajrzeć

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko-Zdrój

Post autor: Felice »

Do Wiktorii a i owszem ale raczej ze swoim towarzystwem.
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Busko-Zdrój

Post autor: Anka »

Witam
przepraszam muszę nanieść sprostowanie to sanatorium nie nazywa się Michał tylko Mikołaj :kwiat:

Pozdrawiam
forumowicz

Re: Busko-Zdrój

Post autor: forumowicz »

8-) Sanatorium "Mikołaj" w Busku zdroju, mieści się w budynkach z XIX wieku. Oczywiście jest po generalnym remoncie. W każdym pokoju jest łazienka, telewizor i lodówka. Telefon stacjonarny na korytarzu. Sanatorium posiada zakład przyrodoleczniczy, gdzie wykonywane są zabiegi. Jednak na niektóre trzeba podejść do innego sanatorium /najczęściej "Marconiego"/. Personel jest uprzejmy i miły, a wyżywienie dobre. Przynajmniej ja, nie mam zastrzeżeń. Są /jak wszędzie/ osoby co im nic nie odpowiada.. Dla takich, to komercyjnie "Bristol", ewentualnie "Marconi"..
forumowicz

Re: Busko-Zdrój

Post autor: forumowicz »

bea33,
Co fajnego jest w "Marconim" oprócz koncertów muzycznych?
forumowicz

Re: Busko-Zdrój

Post autor: forumowicz »

8-) W zasadzie to nic nadzwyczajnego. Sam budynek jest bardzo okazały. Bardzo szeroka gama zabiegów. Marconi jest najbardziej w Busku promowany, choć i pozostałe sanatoria w niczym mu nie ustępują. Ale to moje zdanie. W części uzdrowiskowej ładny jest park. Poza tym, to typowe uzdrowisko, z dość ostrym klimatem. Szczerze mówiąc, wolę Ciechocinek, lub Cieplice, czy Kołobrzeg.
forumowicz

Re: Busko-Zdrój

Post autor: forumowicz »

Remonty i prace budowlane - zmora wczasowiczów i kuracjuszy w każdym uzdrowisku.
W Busku zrobiono tzw. nowy park zdrojowy. Są tam posadzone drzewa i krzewy, ustawiono ławki. Utwardzonymi alejkami można sobie pospacerować. Nie ma tłoku jak w tzw. starym parku zdrojowym. Jednak komuś zachciało się wykonać kolejną inwestycję. Będą budować tężnię i pijalnię wód mineralnych :!: Owszem, bardzo fajna sprawa, tylko dlaczego to ma stanąć w nowym parku? Przez to park zmniejszy swój obszar i utraci status cichej spacerowni. Przecież w Busku są inne miejsca na lokalizację takich atrakcji. Myśleć trzeba :idea:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Busko-Zdrój

Post autor: Zbigniew- I »

ODPOWIEDZ