Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON. (wyjazd)

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: medi »

Jadzia49 pisze:Poszłam wczoraj do jednego z miejscowych biur podróży zapytać czy organizują turnusy rehabilitacyjne. Pani spojrzała na mnie zdziwionym wzrokiem, po czym odparła, że pierwsze słyszy i że jestem pierwszą osobą, która o coś takiego pyta. :)
Polonus ma siedzibę w Łodzi ale wszystko można przecież załatwić przez internet :D On organizuje turnusy rehabilitacyjne np w Niwie Kołobrzeg i ....na dopłaty z PFRON :D
Pewnie z wyjazdem z Łodzi ale jest i wersja bez dojazdu i wtedy pociąg z Kielc i jesteś na miejscu :D :D :D A wszystkie te co są z dojazdem to i tak proponują dojazd autokarem (nie polecam),podróżowałam tak ,masakra :evil:
Jadzia49
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 22 paź 2015 16:09
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: Jadzia49 »

Do Buska mam nadzieję, że pojadę z NFZ. Dostałam skierowanie do sanatorium od neurologa dwa dni temu, więc muszę odczekać te dwa lata i może tym razem trafię do Buska. :) Przeglądam ofertę kieleckich biur podróży i już prawie coś wybrałam. Zadzwonię do nich w poniedziałek, bardzo dziękuję za ich namiary.
Jadzia49
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 22 paź 2015 16:09
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: Jadzia49 »

Czy możecie mi napisać jak jest z dofinansowaniem... Czy przelewają dofinansowaną kwotę na konto ośrodka wypoczynkowego a ja tylko dopłacam różnicę? I jak jest w przypadku biura podróży, czy wtedy im płacę całość :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: Hipokryt »

Witaj Jadziu - widzę że nadal masz problem z załatwieniem formalności związanych z turnusem. Też miałem stres z tym związany gdy szykowałem się do pierwszego turnusu. Było to 16 lat temu - teraz jest łatwiej bo jest internet i nasze Forum.

Dokładniej wyjaśnię jaka powinna być kolejność działań gdy się wybierasz na turnus z dofinansowaniem PFRON:
1. w PCPR wraz z decyzją o dofinansowaniu dostajesz formularz, który musisz wypełnić i oddać do 30 dni
2. wchodzisz na stronę empatia MPIPS i znajdujesz "Twój" rodzaj schorzenia, potem wybierz miejsce i ośrodek (wejdź na www ośrodka i poszukaj opinii na forach)
3. dzwonisz do ośrodka i ustalasz dogodny termin i Ośrodek kontaktuje Ciebie z Organizatorem (jeśli jest inny niż ośrodek)
4. po potwierdzeniu wyjazdu na turnus z organizatorem regulujesz opłatę, czyli różnicę ceny turnus i dofinansowania PFRON
5. udajesz się do lekarza aby wypełnił formularz o aktualnym stanie zdrowia
6. w tym samym oddziale PCPR oddajesz te dwa formularze i kwota dofinansowania zostanie przelana na konto organizatora
7. gdy zbliża się termin wyjazdu pakujesz walizki i zabierasz ze sobą dobry humor

Właśnie w taki sposób niedawno załatwiałem formalności związane z wyjazdem na turnus w listopadzie.
A jeśli chcesz polecenia to proszę bardzo: wybrałem Damis w Krynicy a organizatorem był Wielspin Puszczykowo.
Wszystko sprawdzone, więc mogę polecić, lecz reklamy im nie robię
Pozdrawiam :D
Jadzia49
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 22 paź 2015 16:09
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: Jadzia49 »

Dziękuję i również pozdrawiam. :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: Hipokryt »

Jadzia49 pisze:Dziękuję i również pozdrawiam. :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Cieszę się, że mogłem pomóc Tobie i być może innym.
Winien jestem małe sprostowanie do pkt 6: aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia lepiej jest mieć ze sobą aby oddać lekarzowi na samym początku turnusu.
Aby turnus był udany życzę podjęcia trafnego wyboru i skorzystania tylko ze sprawdzonych ośrodków.
Pozdrawiam - Marek
Jadzia49
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 22 paź 2015 16:09
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: Jadzia49 »

Zadzwoniłam dziś do jednego z poleconych biur turystycznych. Jeszcze nie wiedzą czy będą robić taki turnus, miałam ewentualną ofertę dostać na meila, czekam od rana i nadal nic....Zaczęłam zatem czytać opinie o drugim z tych poleconych biur i na 10 opinii 8 jest negatywnych :shock: :? Zatem ponawiam temat ;) pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: Hipokryt »

Jadzia49 pisze:Zadzwoniłam dziś do jednego z poleconych biur turystycznych. Jeszcze nie wiedzą czy będą robić taki turnus, miałam ewentualną ofertę dostać na meila, czekam od rana i nadal nic....Zaczęłam zatem czytać opinie o drugim z tych poleconych biur i na 10 opinii 8 jest negatywnych :shock: :? Zatem ponawiam temat ;) pozdrawiam.
Jadziu -nie wiem po co tracisz czas i nerwy chodząc po biurach turystycznych szukając turnusu? Podziękuj temu kto Cię tam wysłał i skorzystaj z mojej porady powyżej. Nawet nie musisz wychodzić z domu bo wszystko załatwisz przez Internet i telefon.
Zaufaj poradom doświadczonego uczestnika turnusów rehabilitacyjnych. :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: Felice »

Marek samo dofinansowanie załatwić to już jest problem.W Warszawie tylko w jednym miejscu wnioski,a kolejka codziennie na kilkaset osób bez gwarancji złożenia w danym dniu.Jak już przyznają,co wcale tek krótko nie trwa to dopiero można zacząć szukać ośrodka.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z PFRON.

Post autor: Hipokryt »

Felice - udzieliłem porady dla osób, które już dostały decyzję o dofinansowaniu i nie wiedzą co robić dalej. Wiem, że na początku zawsze jest z tym problem. Jesteśmy na Forum po to, aby dzielić się doświadczeniem i wzajemnie pomagać.
ODPOWIEDZ