ZIMOWIT Rymanów Zdrój 16.11.2017

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
iks
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 30 wrz 2017 17:27
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ZIMOWIT Rymanów Zdrój 16.11.2017

Post autor: iks »

Ja akurat chciałbym trochę z wagi zrzucić , ale jak dla mnie wyżywienie ok. Bez przesady.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1230
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ZIMOWIT Rymanów Zdrój 16.11.2017

Post autor: Joni123 »

iks pisze: 30 wrz 2017 17:35 Ja jade na turnus 16.11 , po raz drugi do Rymanowa .Poprzedni turnus przed dwoma laty bardzo mi pomógł , więc jak widać zabiegi skuteczne Nie ma na co narzekać , może tylko na problemy z internetem . Telewizja płatna ,pokoje do przyjęcia , posiłki wystarczające , urozmaicone , wiadomo to nie dom wczasowy .Co do miejscowości , to w tym terminie wszędzie może być nieciekawie , ale liczę na pogodę. Basen mały ok 8 osobowy ale do zabiegów wystarcza. Zabiegi zamykają się do obiadu , basen wieczorem. Nie ma źle.
Iks co to znaczy zamykają się do obiadu??
Czy popołudniu nie ma zabiegów? Byłoby fajnie ;)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: ZIMOWIT Rymanów Zdrój 16.11.2017

Post autor: jan19557 »

Kuracjusze NFZ w zasadzie kończą zabiegi przed obiadem a ZUS ma zabiegi również wieczorem( pogadanki tematyczne o dietkach, serduszku itp. po kolacji). Sanatoria różnie do nich podchodzą , jedni sprawdzają listy inni nie. Kolega może przyjść z kilkoma kartami zabiegowymi i podpisują. Spoko.
iks
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 30 wrz 2017 17:27
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ZIMOWIT Rymanów Zdrój 16.11.2017

Post autor: iks »

Ja tak miałem , do obiadu , potem jakieś zajęcia z psychologiem ( odpuszczałem sobie ) , jakaś wycieczka itp . W okolicach kolacji basen , ale nie każdego dnia.Tych dodatkowych zajęć nie ma na karcie.
Agnieszkam75kg
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 230
Na forum od: 26 gru 2015 22:19
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: ZIMOWIT Rymanów Zdrój 16.11.2017

Post autor: Agnieszkam75kg »

byłam w Rymanowie w 2016 zimą, w Kasztanowym więc w samym centrum tej dziury, gdzie wiatry chyba tam wiać nie przestają. raz doszłam do Zimowitu i więcej nie dałabym rady. schodów pod górkę mnóstwo, wtedy oblodzonych, to jest po prostu najdalsze sanatorium pod górkę w lesie. koleżanka mnie tam zaprowadziła bo była tam rok wcześniej. nie narzekała na nic, więc warunki i baza zabiegowa dobra, tylko na ten kontakt ze światem. wszędzie daleko. a powrót pod górę. najgorzej jak na tańce się wybierali po kolacji, to pół godz. w jedną stronę, bo do Kasztanowego Dworu, lub 200m bliżej zielony domek. ale tam często był wstęp płatny. więc czasu na tańce im mało zostawało, bo wracać trzeba było :lol: :lol: :lol: później na powrót organizowali sobie jakiegoś miejscowego busa :)
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1230
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ZIMOWIT Rymanów Zdrój 16.11.2017

Post autor: Joni123 »

Agnieszkam75kg pisze: 02 paź 2017 22:57 byłam w Rymanowie w 2016 zimą, w Kasztanowym więc w samym centrum tej dziury, gdzie wiatry chyba tam wiać nie przestają. raz doszłam do Zimowitu i więcej nie dałabym rady. schodów pod górkę mnóstwo, wtedy oblodzonych, to jest po prostu najdalsze sanatorium pod górkę w lesie. koleżanka mnie tam zaprowadziła bo była tam rok wcześniej. nie narzekała na nic, więc warunki i baza zabiegowa dobra, tylko na ten kontakt ze światem. wszędzie daleko. a powrót pod górę. najgorzej jak na tańce się wybierali po kolacji, to pół godz. w jedną stronę, bo do Kasztanowego Dworu, lub 200m bliżej zielony domek. ale tam często był wstęp płatny. więc czasu na tańce im mało zostawało, bo wracać trzeba było :lol: :lol: :lol: później na powrót organizowali sobie jakiegoś miejscowego busa :)
Mi tam schody nie przeszkadzają :) biorę trapery i heja pod górę może jakiejś kondycji nabiorę :lol: :lol: :lol: czego bym sobie życzyła :P
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1230
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ZIMOWIT Rymanów Zdrój 16.11.2017

Post autor: Joni123 »

iks pisze: 02 paź 2017 22:18 Ja tak miałem , do obiadu , potem jakieś zajęcia z psychologiem ( odpuszczałem sobie ) , jakaś wycieczka itp . W okolicach kolacji basen , ale nie każdego dnia.Tych dodatkowych zajęć nie ma na karcie.
Iks, widziałeś tam jedynki? jest szansa?
iks
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 30 wrz 2017 17:27
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ZIMOWIT Rymanów Zdrój 16.11.2017

Post autor: iks »

Jest , ale to się załatwia chyba przed wyjazdem .
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: ZIMOWIT Rymanów Zdrój 16.11.2017

Post autor: jan19557 »

Tańce w tej chwili są wszędzie płatne. Zielony Domek, Kasztanowy Dwór i Stomil. Dojście do niego idąc od was za mostem w lewo i pod górkę ale tam były tańce tylko we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Ne wiem na ile zmieniła się sytuacja po oddaniu do użytku nowego budynku Stomilu. Powodzenia.
Piotr86
Posty: 3
Na forum od: 14 wrz 2017 22:31
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 2

Re: ZIMOWIT Rymanów Zdrój 16.11.2017

Post autor: Piotr86 »

Ja się wybieram do Zimovita od 23 października z ZUS. Mam nadzieję że te 24 dni szybko zlecą. Może się ktoś wybiera w tym terminie?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ