POLANICA-ZDRÓJ, "WIELKA PIENIAWA", 27.10 - 17.11.2017

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

POLANICA-ZDRÓJ, "WIELKA PIENIAWA", 27.10 - 17.11.2017

Post autor: Nierob »

Jestem w wielkim szoku :o
Skierowanie zarejestrowane w NFZ 13.07.17, dzisiaj 31.07.17 zawiadomienie o zakwalifikowaniu na uzdrowiskowe leczenie szpitalne.
Zerkam szybciutko w przeglądarkę skierowań, a tam:
Status: skierowane do realizacji;
Zakład lecznictwa: SZPITAL UZDROWISKOWY NR I PAWILON "WIELKA PIENIAWA"
POLANICA-ZDRÓJ, PARKOWA 4
Termin leczenia: 2017-10-27 - 2017-11-17 (liczba dni: 21)

Nie wiem czy się cieszyć czy płakać :roll:
Termin nieciekawy, ale z drugiej strony czytałem dużo pozytywnych opinii, chociaż zdarzały sie też mało pozytywne. :roll:
Zastanawiam się czy przy leczeniu szpitalnym są jedynki lub czy można dopłacić?
Oczywiście ciekawy jestem czy ktoś się wybiera w tym terminie? Jakie są Wasze opinie?

P.S. Oczywiście przeszukałem forum w tym temacie, ale może coś ponad to ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: POLANICA-ZDRÓJ, "WIELKA PIENIAWA", 27.10 - 17.11.2017

Post autor: Felice »

Byłam na takim samym skierowaniu w tym samym sanatorium.Lepszego na pobyt leczniczy nie mogłabym sobie wymarzyć.
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: POLANICA-ZDRÓJ, "WIELKA PIENIAWA", 27.10 - 17.11.2017

Post autor: Nierob »

Dziękuję Felice :D Czy orientujesz się jak tam z jedynkami ?
Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: POLANICA-ZDRÓJ, "WIELKA PIENIAWA", 27.10 - 17.11.2017

Post autor: Felice »

Ja miałam jedynkę ze wskazań medycznych.Generalnie mają ich dość dużo,ale trzeba odpowiednio wcześnie załatwiać.Odpowiada za rozdział pokoi recepcja.
Jedynki są różne.Te od podwórka trochę gorsze,ale do przeżycia.Ja na nic nie narzekałam.Pokój miałam narożny z widokiem na dużą fontannę i kulę,na I piętrze z bezpośrednim prawie wejściem na bazę zabiegową.Można na pobyt wypożyczyć za kaucją szlafrok.Jedzenie dla mnie bardzo ok,można zrobić dopłatę do szwedzkiego stołu.
DORO
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 443
Na forum od: 22 wrz 2015 08:23
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: POLANICA-ZDRÓJ, "WIELKA PIENIAWA", 27.10 - 17.11.2017

Post autor: DORO »

Nierob, byłam w Wielkiej Pieniawie w Szpitalu Uzdrowiskowym, miałam jedynkę bez dopłat - zadzwoniłam dużo wcześniej i "wynegocjowałam" :D. Najlepsze sanatorium w jakim byłam. Piękna okolica o każdej porze roku, byłam w podobnym terminie i było super. Zgadzam się z Felice, że trudno jest tam na cokolwiek narzekać :)
Chętnie bym tam jeszcze raz pojechała :) Pozdrawiam,
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: POLANICA-ZDRÓJ, "WIELKA PIENIAWA", 27.10 - 17.11.2017

Post autor: Nierob »

Felice, DORO dziękuję Wam bardzo za info :D Telefon został właśnie wykonany i jedyneczka zarezerwowana bez problemu :mrgreen:
Pogoda mi nie straszna :twisted: , bez codziennych tańców też wytrzymam :lol: , zabieram ze sobą dobry humor, mase książek na czytniku, małego laptopa i nadzieję na spotkanie miłych i sympatycznych kuracjuszy. Cieszę się, że wszystko w obrębie jednego budynku, a z wyżywieniem nie będzie problemu bo i tak mam dietę :mrgreen:
Średnia wieku podobno 60+, ale jak mówią w "starym piecu diabeł pali", więc mimo różnicy wiekowej (jeszcze nie pokoleniowej 8-) ) będzie wesoło i przyjemnie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: POLANICA-ZDRÓJ, "WIELKA PIENIAWA", 27.10 - 17.11.2017

Post autor: Felice »

Z tą średnią wieku to raczej przesada.Ponieważ jest i ZUS i oddział szpitalny to nie jest tak źle.
W kwestii diety musisz dogadać się z dietetyczką.Mnie mimo specyfiki dostosowała wszystko.Czasem kelnerki zapominały i stawiały to co wszystkim,ale przypominałam im,że dla mnie jest porcja nieco inna.
Fajnie,że udało się z tą jedynką.Jest jeszcze trochę czasu więc i możliwości były.
Tańczyć jak lubisz też jest gdzie.
Ja zakładałam pobyt na totalnym luzie,chciałam po prostu odpocząć,wyciszyć się...i tak w zasadzie się stało,ale czasu nie było na nic.Mieliśmy grupkę bridżową,czasem jechaliśmy do kina w Kłodzku,łaziliśmy po okolicznych górach no i wieczorem wpadaliśmy czasem pokręcić się na parkiecie.
Czytałam zdecydowanie mniej niż w domu - nie było kiedy :lol:
Fajny na wszelkie integracje jest ten zabudowany ogrzewany taras.My za przyzwoleniem decydentów korzystaliśmy też z tego tylko zadaszonego (październik wtedy bardzo ciepły)
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: POLANICA-ZDRÓJ, "WIELKA PIENIAWA", 27.10 - 17.11.2017

Post autor: Nierob »

Cenne rady Felice :D Chyba jednak nie naczytam dużo :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: POLANICA-ZDRÓJ, "WIELKA PIENIAWA", 27.10 - 17.11.2017

Post autor: Felice »

Oj też mi się tak wydaje.Książki zostaw na koniec listopada i długie dżdżyste wieczory.
Co prawda rok później dokładnie w takim czasie jak Ty jedziesz byłam w Busku na 28 dniowym turnusie...tam jeszcze mniej czasu na czytanie miałam :lol: a pogoda zdecydowanie piękna była.
krzysztof100
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 421
Na forum od: 07 kwie 2013 11:38
Staż sanatoryjny: 5

Re: POLANICA-ZDRÓJ, "WIELKA PIENIAWA", 27.10 - 17.11.2017

Post autor: krzysztof100 »

Jadę do Wielkiej Pieniawy ale trochę wcześniej bo od 14 września, mam nadzieje ze pogoda i towarzystwo dopisze, zresztą Polanica ma swój urok o każdej porze roku.
ODPOWIEDZ