Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Piniu »

Do kawiarni "Dolce Vita" można wejść od Medical SPA lub od recepcji Kujawiaka przez podwórko parkingu między budynkami pod filarami.
Znalazłem jeszcze miesięczny opis organizowanych imprez przez Kujawiaka więc wrzucam ( jak widać to co będzie w styczniu to nie wiem, być może "repertuar" się powtarza co miesiąc).
Załączniki
IMG_20171127_135958.jpg
IMG_20171127_135916.jpg
IMG_20171127_135849.jpg
IMG_20171127_135806.jpg
IMG_20171127_135738.jpg
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Piniu »

Jad dojść do kawiarni Dolce Vita ... dwie możliwości.
Załączniki
Medical SPA.jpg
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Piniu »

Agnieszkam75kg Faktycznie bardzo Cię przepraszam, to Dertieen jest takim narzekaczem.
Trzeba być pozytywnie nastawionym, uprzejmym oraz wesołym wśród i dla ludzi, a odpłacą tym samym.
Nie należy się na przód przejmować czymś czego się jeszcze nie doświadczyło.




Mądrość Pinia na dziś...
Z głodu się jeszcze nikt nie zesr...ł, z bólu już nie jeden... :lol: ;)
Agnieszkam75kg
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 230
Na forum od: 26 gru 2015 22:19
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Agnieszkam75kg »

Piniu pisze: 27 lis 2017 14:21 Jad dojść do kawiarni Dolce Vita ... dwie możliwości.
no super rozpiska. tak jak lubię :D :D :D dzięki :kwiat: :kwiat: :kwiat:
rozumiem, że najlepiej w A3 być zakwaterowanym. tak :? :? :? a Ty gdzie jesteś :?:
zabiegi i basen w A2 :?: a co w A5 :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Piniu »

Taka drobna wskazówka. W łazience jest jedno gniazdo elektryczne i w pokoju też jedno POJEDYNCZE więc pomimo że w moim pokoju ( nie wiem jeszcze jak w innych) jest przedłużacz z czterema wtykami to jeden zajęty jest przez telewizor. Proponuję jeśli ktoś ma dużo urządzeń do podłączenia w tym samym czasie to lepiej by zaopatrzył się w rozdzielacz. Czajnik jest podłączony w osobne pojedyncze gniazdko więc w pokoju są dwa.
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Piniu »

A1- to część szpitalna, czyli dla kuracjuszy ze skierowaniem po szpitalnym
W tej części są : terapia grupowa relaksacyjna ( na pewno dla ZUS, inni nie wiem) i
psychoedukacja na czwartym piętrze

A2- To budynek zabiegowy gdzie:
na pierwszym piętrze- są prądy magnetostymulacje, laser, ćwiczenia w podwieszkach i inne
Na parterze - basen i masaże
na niskim parterze (czyli na moje w piwnicy)- są opłady borowinowe, hydromasaże solankowe i tam też jest Jacuzzi i grota solna

A3- To budynek z pokojami dla ZUS i NFZ ale jak rozkładają ludków po piętrach to już nie ogarniam

A4 - tylko stołówka

A5- dla prywatnych za kasę ale słyszałem że również NFZ tam dostają nieraz, tutaj się odbywają niektóre prelekcje na temat zdrowego życia i odżywiania- diety itd w sali kryształowej :lol: ;)

A6 - Tak jak pisze restauracja - kawiarnia "Dolce Vita"

i tyle...
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Małgosia69 »

Piniu Dziękujemy!!!! Jesteś super pomocnym kuracjuszem!!! Tyle czasu nam poświęcasz. :) Wiem już który masz pokój,tak myślę, czy to jest pierwszy pokój od schodów po lewej stronie. Numeru niestety nie pamiętam. Ale byłam w nim codziennie, bo tam mieszkała moja kumpela. Ciesze się,że jesteś taki zadowolony. :) Wcale Ci się nie dziwię. Mnie też tam sie podobało, no może oprócz godzin zabiegów,ale przy takiej dużej ilości kuracjuszy to niemożliwe,żeby wszyscy mieli zabiegi do 12.00.
Agnieszka wydaje mi się,że jesteś fajna babka, bardzo pozytywnie nastawiona do świata i ludzi. 8-) 8-) Szkoda,że nie wyjeżdżamy w jednym terminie. :?
Faktycznie basen jest zwykły, a przy basenie solankowe jacuzzi. Miałam jako zabiegi i to i to, może dlatego mi się pomyliło. :lol: Pamiętałam tylko,że doszczętnie zniszczyłam kostium kąpielowy. :lol: :lol: Jeśli chodzi o głębokość basenu, to ja jestem nieduża , drobna kobietka, więc i basen wydawał mi się głęboki. Dla mnie to i kałuża byłaby duża. :lol: :lol: :lol:
Miłego wieczorku dla Was wszystkich. A szczególnie dla Dertieen. :) :) :) Będziemy miały super pobyt , rehabilitację i duuuużo miłych chwil. :) :) Zobaczysz,że tak będzie. :serce: :serce: :serce:
Dertieen
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 21 maja 2017 22:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Dertieen »

Piniu, ja się po prostu obawiam po tym, co przeszłam w Almie, z której wróciłam w katastrofalnym stanie (zresztą opisałam swoje przeżycia w innym wątku, dziwiąc się szczerze, że ten ośrodek w ogóle funkcjonuje). Ale Twoje wypowiedzi jakoś mnie podnoszą na duchu. ;)
I jasne, że organizacja może czasem zaszwankować, ale wady organizacji to najmniejszy problem, ja tam mogę siedzieć na zabiegach nawet do północy, noł problem. ;) Ale jak w jedzeniu się znajduje robale, a po ćwiczeniach (z którymi byłam kilka razy u lekarza żaląc się, że czuję się coraz gorzej, i słysząc, że "musi teraz boleć") dowiaduje się od ordynatora, że "rzepka się Pani oderwała", to ja naprawdę nie mam na swojej liście marzeń kolejnego pobytu w sanatorium ;) A lista "przewinień" jest naprawdę o wiele dłuższa.
Na szczęście jesteś na tym forum i dzięki Tobie jestem nieco spokojniejsza. Dziękuję! ;)


I PS. Nie mam problemów z nawiązywaniem kontaktów z innymi, raczej dam się lubić (podobno :) ), z poprzedniego pobytu wróciłam bogatsza o 8 fantastycznych kumpeli, z którymi mamy kontakt do dziś. Ja się boję samych zabiegów, bo nieludzko się nacierpiałam ostatnio :D
(ketonal w tabletkach i w zastrzykach, dodatkowe zabiegi przeciwbólowe a w wypisie ani słowa! ;) ).
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Piniu »

Dertieen pisze: 28 lis 2017 00:17 Piniu, ja się po prostu obawiam po tym, co przeszłam w Almie, z której wróciłam w katastrofalnym stanie (zresztą opisałam swoje przeżycia w innym wątku, dziwiąc się szczerze, że ten ośrodek w ogóle funkcjonuje). Ale Twoje wypowiedzi jakoś mnie podnoszą na duchu. ;)
I jasne, że organizacja może czasem zaszwankować, ale wady organizacji to najmniejszy problem, ja tam mogę siedzieć na zabiegach nawet do północy, noł problem. ;) Ale jak w jedzeniu się znajduje robale, a po ćwiczeniach (z którymi byłam kilka razy u lekarza żaląc się, że czuję się coraz gorzej, i słysząc, że "musi teraz boleć") dowiaduje się od ordynatora, że "rzepka się Pani oderwała", to ja naprawdę nie mam na swojej liście marzeń kolejnego pobytu w sanatorium ;) A lista "przewinień" jest naprawdę o wiele dłuższa.
Na szczęście jesteś na tym forum i dzięki Tobie jestem nieco spokojniejsza. Dziękuję! ;)


I PS. Nie mam problemów z nawiązywaniem kontaktów z innymi, raczej dam się lubić (podobno :) ), z poprzedniego pobytu wróciłam bogatsza o 8 fantastycznych kumpeli, z którymi mamy kontakt do dziś. Ja się boję samych zabiegów, bo nieludzko się nacierpiałam ostatnio :D
(ketonal w tabletkach i w zastrzykach, dodatkowe zabiegi przeciwbólowe a w wypisie ani słowa! ;) ).
I tak trzymaj. O takie podejście chodzi.
Nie wkładajmy wszystkich ośrodków do jednego wora.
Owszem miałaś cholernego pecha, przykro mi, ale żyje się dalej. Zostaw to co za tobą i zaiwaniaj do przodu.
Ja również miałem nie lekko, ale co nas nie zabije to nas wzmocni.
Jeśli mogę Ci coś poradzić to zapewne po tym wszystkim co Ci się przydarzyło jesteś tzw. "świadomym pacjentem". Dlatego korzystaj z doświadczenia i nie daj się "zepsuć konowałom", a masz świadomość już co dobre, a co złe. Ale daj popracować nad sobą innym "trzymając rękę na pulsie", bo świadomość złych przeżyć niszczy naszą psyche gorzej niż same zabiegi. Będę trzymał kciuki za twoją rehabilitację by była udana, a pobyt jeszcze bardziej :D ;) . :kwiat:
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Piniu »

Małgosia69 pisze: 27 lis 2017 21:03 Wiem już który masz pokój,tak myślę, czy to jest pierwszy pokój od schodów po lewej stronie. Numeru niestety nie pamiętam.

Faktycznie basen jest zwykły, a przy basenie solankowe jacuzzi. Miałam jako zabiegi i to i to, może dlatego mi się pomyliło. :lol: Pamiętałam tylko,że doszczętnie zniszczyłam kostium kąpielowy. :lol: :lol: Jeśli chodzi o głębokość basenu, to ja jestem nieduża , drobna kobietka, więc i basen wydawał mi się głęboki.
Pozwólcie że poproszę Was o nie zadawanie pytań które mogą wpłynąć na mój wpis.
Obecnie jestem w ośrodku, a forum przeglądamy nie tylko MY, ale również pracownicy ośrodków.
Jeśli mam być całkowicie szczery i bezstronny to muszę być nieco anonimowy. Moje wypowiedzi mogą mieć wpływ na mój pobyt tutaj, a tego nie chcę "spartolić". Więc odpowiadać będę na pytania całkowicie bezstronnie i uczciwie, ale na te dotyczące mojej osoby i samej mojej obecności, pozostawię odpowiedzi na zakończenie turnusu.
Jak na kilka dni pobytu to za mało by oceniać całokształt, ale na obecną chwilę jest naprawdę SPOKO.
Czytałem wypowiedzi z innych wątków i kuracjuszy którzy narzekali również, ale wszystko przed nami... może się odwrócić szala na niekorzyść ośrodka tego bym nie chciał, bo na razie jest fajnie.

Co do basenu to jak już wiecie, to basen do rehabilitacji, więc nie wymagajmy aquaparku :lol: ;) :D i tak jest dosyć ciekawie jak to mówią zdizajnowany :lol: przez obecność jacuzzi, to kuna nyny, troszkę ma z aquaparku :lol: a bym zapomniał najciekawsze, jest nawet wodospad i ciśnieniowy wyrzut wody to bez kozery brak tylko zjeżdżalni... naprawdę!!! :D
Ło matko teraz dopiero skumałem dlaczego basen mi się tak spodobał. :lol: :shock: :serce:

Co do niszczenia strojów kąpielowych to fakt, przestrzegam kuracjuszy, solankowe kąpiele potrafią namotać, a wypasiony strój za niezłą kasiorę można policzyć na straty.

No dobra... dla tych co zerkną na godzinę tego wpisu, a teraz to już pewnie wszyscy... problem ze spaniem mam ogólny, chociaż łóżko mogło by być wygodniejsze. Chyba którejś nocy , (spać nie mogę, to spróbować można... :lol: ;) )przelecę się na inne piętra i skubnę grubszy materac z tych pokoi po remoncie. :lol: ;)
A teraz, tym czasem, borem lasem... bo się temat wyczerpał.
ODPOWIEDZ