Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Piniu »

Długa przerwa między zabiegami... nie chce mi się nigdzie łazić... macie szczęście :lol: :D ;)

Basenik dla niedowiarków... z temperaturą pomieszczenia i wody, oraz wyposażeniem :shock: :shock: :shock:
Załączniki
IMG_20171128_090101.jpg
IMG_20171128_090049.jpg
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Piniu »

Długa przerwa między zabiegami... nie chce mi się nigdzie łazić... macie szczęście :lol: :D ;)

Basenik dla niedowiarków... z temperaturą pomieszczenia i wody, oraz wyposażeniem :shock: :shock: :shock:

Dla niedowidzących... Jacuzzi (niekumatym... bez obrazy, ;) to taka wanna z bąbelkami powietrza w wodzie) po prawej i strumień wody pod ciśnieniem z rury po lewej, ku uciesze kuracjuszy. a drugie foto, to tzw. wodospad ( strumień wody pod ciśnieniem szerokości metra, ale bardzo cienki).
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Małgosia69 »

Piniu masz rację. Przepraszam. Nie pomyślałam , że możesz mieć kłopoty z mojego powodu. Udanej rehabilitacji. Pozdrawiam
:)
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Piniu »

Spoko.
Podpowiedź dla mających okłady borowinowe, po zabiegu powinno się pół godziny odpoczywać ( możliwość osłabienia, zależnie od organizmu), więc jeśli po borowinach które trwają około 20 min. macie od razu inne zabieg planowany który wymaga kondycji to zmieńcie sobie godziny w "Planowaniu zabiegów( pokój na pierwszym piętrze przed gabinetami zabiegowymi w korytarzyku).
Niby błahostka ale jak macie problemy z sercem , ciśnieniem lub podobne to radzę uważajcie. To nic nie kosztuje :lol: :D ;) .

Po rozmowach stołówkowych usłyszałem że poprzedni tydzień był troszkę gorszy żywieniowo jak teraz, więc na mój przyjazd poprawiło się żarełko :lol: :D ;) ... a może jakiś szpieg z ZUSu sprawdza jak się ośrodek wywiązuje z umowy, namierzyli delikwenta i poprawa jest :lol: ;)

Motto na dzisiejszy dzień...
Kto se z rana piwko machnie, temu ładnie z buzi pachnie, :lol: :twisted: :oops:
Mano
Posty: 4
Na forum od: 30 lis 2017 23:29

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Mano »

Będę w Kujawiaku od 3.01.2018. Przeczytalam wszystkie posty i jestem spokojna. Będzie :kwiat: dobrze. :D
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Piniu »

Mano pisze: 30 lis 2017 23:48 Będę w Kujawiaku od 3.01.2018. Przeczytałam wszystkie posty i jestem spokojna.
To z pewnością "mi(g)niemy" się gdzieś na korytarzu, zabiegach czy stołówce. :D

Jeśli moje wpisy nie we wszystkim,oraz u wszystkich, lub u każdego z osobna, nie będą się pokrywać z jego zdaniem, to tylko dlatego, że każdy jest inny i inne oczekiwania ma i wizję własnej rzeczywistości.
Jestem do tej pory bardzo zadowolony. No może gdyby nie to moje łóżko, to dałbym 9 na 10 punktów w skali zadowolenia.
Wy musicie najpierw określić skalę od 1-10 dla samych siebie, a im większe będziecie mieć oczekiwania, tym wam punktacja się obniży. Więc więcej wiary i dobrej myśli wam życzę.


Teraz sobie pomyślałem, jeśli ktoś dołączy do mojego turnusu , a mój opis z jego wizją nie będzie spójny z powodu jego innego punktu widzenia ;) :lol: , to możecie we mnie rzucać jajkami na stołówce...

Jestem niebieskookim blondynem ;) wiek 70+ ;) , 198 cm wzrostu ;) , szczupłej budowy ciała ;), ze specyficzną blizną na czole w kształcie pioruna ;) :lol:

Proszę tylko o jedno, nie myślcie źle o mnie jeśli po waszemu będzie inaczej, bo mnie tu czkawka zamęczy :lol: ;)
A tak na poważnie to zapraszam was wszystkich...
Dla każdego znajdzie się coś miłego.

Drogie kuracjuszki i kuracjusze, nie wiem jak będzie na waszych turnusach, ale na tym teraz w okresie Andrzejkowym, w lokalach jest ścisk i tłok i wszędzie trzeba się rezerwować.
Każdy ma prawo do radości i zabawy i nie oceniając nikogo to w Inowrocławskich sanatoriach do tego opisu najbardziej pasuje przedział wiekowy 50+ z naciskiem i to dużym na 65+ ( tu chyba działa druga młodość), bo słysząc rozmowy, to codzienni bywalcy dancingów, wieczorków tanecznych , fajfów i wszystkiego co z tańcem związane).
Pozazdrościć zdrowia... :lol: :D ;) oops... przecież to pacjenci sanatorium. Czasem się zastanawiam , czy aby na :lol: :oops: pewno...

motto na dzisiejszy dzień...
... a co tam, kto bogatemu zabroni. ;) :lol: ( o doświadczeniu myślę ;) )
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Piniu »

Wskazówka dla dociekliwych...

posiłki są jak już wiecie na dwie "tury", a ...
pokoje przyznawane według posiłków, nieparzysty nr pokoju do posiłków wcześniejszych czyli 7:30 , 12:30 , 17:30
pokoje z parzystymi numerami na posiłki o późniejszej porze czyli 9:00 , 14:00 , 19:00

Tak więc dla budynku ZUS i NFZ, czyli A3 jest to związane również z widokiem z okna jeśli parter i balkonów jeśli piętra od pierwszego w górę.
... i tak nieparzyste są z widokiem na odział szpitalny A1 tam gdzie jest fontanna,
a parzyste z widokiem częściowo na Medical Spa oraz na Dolce Vita kawiarnię i częściowo ulicę Zygmunta Wilkowskiego.

Do Dolce Vita nie ma łącznika, więc trzeba wyjść na zewnątrz, a do pozostałych budynków można się dostać bez wychodzenia na dwór.
Załączniki
Plan Sanatorium Kujawiak Inowrocław
Plan Sanatorium Kujawiak Inowrocław
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Piniu »

Wskazówki odnośnie korzystania z basenu i jacuzzi...
Na basen i jacuzzi radzę przychodzić parę minut przed wyznaczonym czasem.
Dlaczego? Otóż przed wejściem do szatni basenowej trzeba iść do tzw. portierni za szatniami i tam zostawiając kartę zabiegową otrzymujemy bransoletkę na rękę z nr. szafki w szatni.
By dostać się na basen trzeba przybliżyć bransoletkę do czytnika przy drzwiach do szatni a po wejściu do czytnika koło szafek by otworzyła się szafka.

Dla zapominalskich radzę od razu w portierni założyć ją na rękę i dopiero po wyjściu zdjąć w portierni.

Byłem świadkiem niezbyt miłej sceny, gdy jedna z pań źle wsadziła rzeczy, do innej pozostawionej otartej szafki i zaczęły się problemy z portiernią gdy nie mogła jej otworzyć swoim kodem z bransoletki.

Na basen proponuję chodzić już w strojach kąpielowych w szlafrokach, z ręcznikiem i czepkiem pływackim oraz w klapkach basenowych ( z gumy itp)

Większość tak przychodzi ze swoich pokoi, a zmarzluchy mają dodatkowo skarpetki.
Przed wejściem do wody w basenie powinno się opłukać. Ciepła woda z prysznica jest na basenie koło szatni i płyn przeciwgrzybiczny do stóp zaraz obok pryszniców w specjalnym dozowniku na pedał.
Lepszym rozwiązaniem było by przejście przez brodzik do stóp z taki środkiem wychodząc z szatni do basenu bo jak widuję nie każdy z niego korzysta o zgrozo. A tyle się mówi o higienie na basenach. Sami ludzie narzekają, a się nie stosują wymagając higieny od innych.

Przyjemnych ćwiczeń basenowych wam życzę... a są naprawdę fajne.
Awatar użytkownika
Piniu
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 201
Na forum od: 09 maja 2013 08:51
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Piniu »

Z racji że zabrnęliśmy już tak daleko, pozwalam sobie na przeniesienie moich wpisów do innego miejsca forum, mianowicie do zakładki
Forum>> Sanatoria>> Oceń sanatorium. Opinie o sanatoriach>> Kujawiak Inowrocław ZUS opinie>tu link bezpośredni https://www.forum.nasze-sanatorium.pl/viewtopic.php?f=3&t=17552 .

Będzie to miejsce lepsze, dotyczące nie określonej daty wyjazdu jak tutaj, a ogólnych info o ośrodku Kujawiak w Inowrocławiu.
Dzięki Małgosia69 za użyczenie swojego tytułu na forum i zapraszam na dalszy ciąg relacji już do mojego Nowego Tematu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Kujawiak Inowrocław od 27 stycznia 2018r z ZUS

Post autor: Małgosia69 »

Bardzo proszę Piniu. :) Będę teraz śledziła Twoje wpisy w innym miejscu. pozdrawiam. :)
ODPOWIEDZ