USTKA 8.10-29.10.2017

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Ludwika TG 46
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 09 kwie 2017 08:47
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: Ludwika TG 46 »

Witaj Gosia, miło, ze sie odezwałaś.
Może znajdziesz chwile i chociaż tak ogólnie powiesz coś więcej o „Radości”.
Jakie warunki, zabiegi i wyżywienie?
Na pogodę oczywiście nie mamy wpływu, więc nie pytam.
Życzę miłego wypoczynku i skutecznej rehabilitacji.
Pozdrawiam serdecznie. :serce:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: alien »

Gosia,sorry,że nie odpisałem ,ale nie mogłem. Zresztą sama już teraz wiesz jak jest. Jak byłem i chciałem jedynkę to ,,uprzejma" recepcjonistka poinformowała mnie iż koszt całkowity dopłaty wyniósłby ok 1350 PLN ( a miało być 758 ) ,co uważam,za paranoję,ponieważ na skierowaniach jesteśmy dokładnie informowani iż możemy za dopłatą tam wymienioną (w zależności od sezonu) otrzymać pokój jednoosobowy,ale nie w takiej kwocie! Cennik poniżej.
[link]
Jak wrócisz napisz jak było
Ostatnio zmieniony 16 paź 2017 23:22 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: gosiam »

jan19557 pisze: 13 paź 2017 19:53 Gosiam skrobnij kilka aktualnych słów o sanatorium po remoncie, jakie są teraz warunki , pokoje, co i gdzie tzn. na którym piętrze było robione.
Oczywiście..odezwę się po powrocie i zdam relacje "co i jak" :lol:
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: gosiam »

alien pisze: 16 paź 2017 11:40 Gosia,sorry,że nie odpisałem ,ale nie mogłem. Zresztą sama już teraz wiesz jak jest. Jak byłem i chciałem jedynkę to ,,uprzejma" recepcjonistka poinformowała mnie iż koszt całkowity dopłaty wyniósłby ok 1350 PLN ( a miało być 758 ) ,co uważam,za paranoję,ponieważ na skierowaniach jesteśmy dokładnie informowani iż możemy za dopłatą tam wymienioną (w zależności od sezonu) otrzymać pokój jednoosobowy,ale nie w takiej kwocie! Cennik poniżej.
[link]
Jak wrócisz napisz jak było
Zadzwoniłam do Radości i usłyszałam, że "jedynkę" mogę dostać w drodze wyjątku...oczywiście za dopłatą, ale mnie powiedziano, że mam dopłacić 750zł lub 780zł + moje łózko, co razem daje kwotę ok. 1.150zł. Piszę ok. bo nie pamiętam kwoty "co do złotówki". Mnie Pani recepcjonistka nie udzieliła info, tylko od razu przełączyła do dyżurki pielęgniarek i z nimi rozmawiałam. :P
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: alien »

Wysokość dopłaty do pobytów w sanatoriach z puli NFZ jest określona przez Ministra Zdrowia i wynosi :

I okres rozliczeniowy (od 1 października do 30 kwietnia) - pokój 1-osobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym - 28.80 PLN ,co za turnus 21 dniowy daje 604,8 PLN (bez opłaty klimatycznej ,która też nie powinna być pobierana)

II okres rozliczeniowy (od 1 maja do 30 września) - pokój 1-osobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym - 36,10 PLN ,co za turnus 21 dniowy daje 758,1 PLN nadal bez opłaty klimatycznej.

Jeżeli jedziesz w I okresie rozliczeniowym i chcesz być sama w pokoju dwuosobowym ( z pełnym węzłem sanitarnym) jak sugerują Ci w recepcji to koszt dopłaty wynosi za jedną osobę wynosi 17.30 PLN i nawet dopłacając za drugie łózko czego raczej nie powinno być koszt całkowity za taki pokój to 726.60 PLN.
Opieram się dane Ministerstwa Zdrowia ,która to tabela jest na każdym skierowaniu wydanym przez NFZ . Zawsze możesz podać te wyliczenia i niech uzasadnią Ci na jakiej podstawie oni liczą tak wysokie kwoty i co to jest droga wyjątku jeśli masz prawo za dopłatą mieć odrobinę prywatności.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: gosiam »

alien pisze: 18 paź 2017 08:24 Wysokość dopłaty do pobytów w sanatoriach z puli NFZ jest określona przez Ministra Zdrowia i wynosi :

I okres rozliczeniowy (od 1 października do 30 kwietnia) - pokój 1-osobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym - 28.80 PLN ,co za turnus 21 dniowy daje 604,8 PLN (bez opłaty klimatycznej ,która też nie powinna być pobierana)

II okres rozliczeniowy (od 1 maja do 30 września) - pokój 1-osobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym - 36,10 PLN ,co za turnus 21 dniowy daje 758,1 PLN nadal bez opłaty klimatycznej.

Jeżeli jedziesz w I okresie rozliczeniowym i chcesz być sama w pokoju dwuosobowym ( z pełnym węzłem sanitarnym) jak sugerują Ci w recepcji to koszt dopłaty wynosi za jedną osobę wynosi 17.30 PLN i nawet dopłacając za drugie łózko czego raczej nie powinno być koszt całkowity za taki pokój to 726.60 PLN.
Opieram się dane Ministerstwa Zdrowia ,która to tabela jest na każdym skierowaniu wydanym przez NFZ . Zawsze możesz podać te wyliczenia i niech uzasadnią Ci na jakiej podstawie oni liczą tak wysokie kwoty i co to jest droga wyjątku jeśli masz prawo za dopłatą mieć odrobinę prywatności.

Też tak mysłałam i uważam tak samo jak Ty. Skoro pokój jednosobowy kosztuje 604.80zł, pomyślałam, że wezmę dwuosobowy do swojej dyspozycji i dopłacę za drugie łóżko, tzn. łącznie za pokój 726,60zł. Tym bardziej, że i tak będą mieli zysk, gdyż jedno z łóżek byłoby niewykorzystane więc nie musieliby zmieniać pościeli, z wody korzystałaby tylko jedna osoba itp. Niestety, gdy zadzwoniłam i popytałam, usłyszałam, że tak nie jest i chcąc mieć pokój dwuosobowy dla siebie muszę łącznie ponieść koszty w wysokości 1.180zł. Nie umiano odpowiedzieć jak to jest wyliczone. Nie ukrywam, że bardzo mnie to nurtuje i będąc na miejscu nie omieszkam popytać na ten temat. Skoro jest ustalony cennik Ministerstwa Zdrowia, na jakiej podstawie wyliczają inne stawki. :?: Jedna Polska, a przepisy różnie interpretowane. Samo życie :oops:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: alien »

Można by zadzwonić do Biura Obsługi Klienta w swoim NFZ ,może oni będą wiedzieli czy to co wysyłają na skierowaniach to jest aktualne i czy ośrodki ,które mają z nimi podpisane umowy mają się do tego stosować czy też do własnych cenników. Bo faktycznie to jest lekkie przegięcie...a nie wyjaśnili Ci co to znaczy ,że ,,w drodze wyjątku" możesz mieć jedynkę?
Ciekawe jakby zareagowali ,by przedstawili wyliczenia jakby zadzwonił ktoś z inspektoratu NFZ ?
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: alien »

Gosiam,jest jeszcze taka opcja,że dany ośrodek sam ustala sobie cenę,a zależy to jaką umowę mają podpisaną z NFZ tzn. jaką ilość pokoi jedno i dwu osobowych u nich dzierżawi fundusz. A z drugiej strony może powinno być to jawne i Fundusz powinien oficjalnie na stronie podać iż z danym ośrodkiem mają podpisaną umowę na taką to a taką ilość pokoi jednoosobowych i wtedy jak jedziemy wiemy, na czym stoimy,a tak to budzi niedomówienia i spekulacje.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: gosiam »

Masz rację, powinno być wszystko dokładnie sprecyzowane. Do swojego NFZ nie będę dzwonić, bo jak go znam nie będą w stanie udzielić odpowiedzi. Odnośnie "w drodze wyjątku" - usłyszałam, że najpierw muszą wszystkich ulokować i dopiero wówczas będzie wiadomo, czy mogę mieć "dwójkę" do swojej dyspozycji. Poza tym nie byłam już tak bardzo dociekliwa, ponieważ udało mi się zarezerwować pokój telefonicznie, a dla mnie to bardzo dużo, gdyż nie muszę pędzić do Ustki skoro świt. :P
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: gosiam »

może każde uzdrowisko ustala sobie indywidualnie ceny :?: podobnie jak opłata klimatyczna..która w każdej miejscowości jest inna. Chociaż ta ustalana jest przez Radę Miasta lub Gminy.
ODPOWIEDZ