USTKA 8.10-29.10.2017

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: alien »

Dobry sztormiak weź...no i szpilki ;) na wypadek W...Jak się ma transport to pakuj wszystko. Nawet narty..a co.. :shock:
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: gosiam »

O sztormiaku nie myślałam...jak będzie mocno wiało lub padało...wskoczę pod kołderkę z drineczkiem w łapce :lol: :lol: A tak w ogóle, nie wiem czy zabiorę sztormiak. Zastanowię się. Alien, mam do Ciebie pytanie odnośnie wielkości pokoju. Czy pokoje dwuosobowe są takie, że jak jedna osoba chodzi po pokoju, to druga z podwiniętymi nogami sieci na łóżku, czy raczej można w nich normalnie poruszać się i funkcjonować. Kiedyś byłam w maciupkim pokoiczku i to było niezbyt wygodne. :(
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: alien »

Pokoje od strony południowej (nie od morza) są w okolicach 15 m/kw czyli spokojnie. Są dwa łóżka,szafa,wieszak naprzeciw drzwi łazienki,stoliczek z TV szafeczki przy łóżkach i półki nad. Warto zabrać własny kubeczek,kawę i herbatę,czajnik w środkowej części korytarza,wiec jak masz transport i ochotę zabierz swój.Brak lodówki,warto się też zaopatrzyć w mini suszarkę na kaloryfer,są zajęci mokre a i bielizn trzeba wysuszyć ....sam kaloryfer na dwie osoby to mało.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: gosiam »

Dzięki za info. Kawka, herbatka, kubeczki, nożyk, talerzyki, czajnik, żelazko, suszarka już zapakowane. Igła, nici, sznurek, klamerki, latarka, żarówka także :P Jeszcze dorzucę szklaneczki do drinków, jakąś ściereczkę do wycierania naczyń, może fajne świece (ostatnio zabrałam i było bardzo sympatycznie) i chyba wszystko. :P Chyba, że w trakcie coś wpadnie do głowy. Cieszę się, że pokój nie jest maleńką klitką. 15m2 to całkiem przyzwoity pokój. Mam nadzieję, że nie będę miała :o i pokój będzie na mnie czekał. Właśnie od strony południowej. Szkoda, że nie ma chociaż po jednej lodowce na piętrze, ale obecna pora roku jest taka, że lodówkę można mieć na balkonie (jeśli są) a jeśli nie poradzę sobie w inny sposób. Może za oknem. Mleczko do kawusi trzeba gdzieś przechować. Damy radę :P Jeszcze raz dziękuję za wszelkie informacje i porady. :P
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: gosiam »

No...i dla szpilek i kreacji wieczorkowych miejsce w mojej walizce także się znalazło :lol: i to na całe 3 tygodnie :lol:
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: gosiam »

Ludwika TG 46 pisze: 22 paź 2017 17:33 Widzę tutaj, że są różne możliwości na wyjazdy z dofinansowaniem, nie tylko z NFZ.
Jakie kryteria obowiązują w ZUSie, aby dostać skierowanie do sanatorium. Słyszałam, że tylko po leczeniu szpitalnym, ale tutaj widzę, że pracujące osoby mają też takie możliwości. Jak emeryci? Z orzeczeniem o niepełnosprawności?
Chyba muszę sie dokładniej dowiedzieć. A jeszcze jest PFRON?
Kochani, jeśli wiecie coś więcej na ten temat będę wdzięczna .
Pozdrawiam. Ślązaczka.
Witam, z NFZ...jak przypuszczam wiesz jak to działa. Jeśli chodzi o ZUS...mogą wyjeżdżać osoby, które nie są na emeryturze. Jest to wyjazd w ramach tzw. prewencji rentowej. Wypełniasz wniosek, który opisuje również Twój lekarz. Potem czekasz na wyznaczenie komisji. Idąc na komisję zabierasz wszelką dokumentację. Ja na komisję czekałam ok. 1 m-ca. Na komisji lekarz orzecznik od razu informuje Cie czy jesteś zakwalifikowana na leczenie. Potem karze przejść do innego pokoju a tam pani podaje Ci termin i miejsce wyjazdu. Mnie zaproponowano 2 terminy w lutym ..jedno do Uniejowa k/Lodzi, a drugie do Wieńca Zdrój, ale nie chciałam. Trzecie było od 1 maja do Ciechocinka i na to się zgodziłam. Za wyjazd z ZUS nic nie płacisz, wszystko pokrywa ZUS. Jesli chodzi o wyjazd POFRON musisz mieć przyznaną grupę niepełnosprawności. Termin, miejscowość i uzdrowisko wybierasz sobie samemu. Jeśli chodzi o odpłatność, to zależy czy dostaniesz dofinansowanie z tzw. Ośrodka Pomocy. U mnie mieści się przy Urzędzie Miasta Składasz odpowiedni wniosek i czekasz na odpowiedz. Ja takie dofinansowanie dostałam raz w 2007r, Od tej pory nie udało mi się otrzymać gdyż jak mnie informują mam lekki stopień niepełnosprawności i nie maja kasy. Dlatego jadąc na leczenie z PFRON placę całą kwotę. Jednakże jest ona niższa, niż gdyby miało się jechać typowo komercyjnie. Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania pisz, ale odpowiem juz po powrocie z Ustki. Sorry, za chaotyczny wpis.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: gosiam »

26.10. mam nadzieje, że około południa będę spacerowała promenadą w Ustce. Kto jeszcze w tym czasie się wybiera :?:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: alien »

Lepsza plaża niż deptak
[ obrazek zewnętrzny ]
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: alien »

Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: USTKA 8.10-29.10.2017

Post autor: alien »

A tak wyglądają pokoje od strony południowej

[ obrazek zewnętrzny ]

[ obrazek zewnętrzny ]
ODPOWIEDZ