Ustroń-Równica 02.01.2018 Z ZUS

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń-Równica 02.01.2018 Z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

czy już ktoś otrzymał skierowanie z ZUS na mój turnus?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń-Równica 02.01.2018 Z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Ponawiam pytanie o chętnych na turnus ZUS.Mam świeże informacje z Równicy. Telewizor w pokoju kosztuje 5 zł. dziennie, parking oczywiście płatny w/g cennika za 24 dni to 164 zł. Oczywiście karty parkingowe inwalidy nie są honorowane- to informacja dla Sztaniego. Kolega, który w chwili obecnej jest na miejscu parkuje, gdzieś koło kościoła. Na razie nie wiem, gdzie to jest, bo nie znam Ustronia. W okolicy samego sanatorium Równica nie ma możliwości parkowania bez opłaty. Na stołówce, jak się dowiedziałem jest ok. 134 stoliki i każdy po 6 miejsc. Żeby znałeżć swój stolik trzeba trochę przejść się po stołówce. Kolega z zabiegów jest zadowolony/reumatologia/. Jedzenie da się przeżyć, trochę zimne bo już zupa w wazie czeka, a ziemniaki również są nałożone. Nie wiem czy jest w drugiej turze, bo obiad ma o 13.30. W sanatorium był. ok. godz. 14.00 w dniu przyjęcia czyli wg. mnie dość póżno. Oczywiście jest z NFZ na trzecim piętrze, pokój jedynka, który wcześniej rezerwował pisząc maila.W pokoju ciepło, jest ciepła woda. Do warunków mieszkaniowych nie ma zastrzeżeń. Tańce oczywiście już zaliczył w Klubie Kuracjusza. Rozmawiałem z nim telefonicznie w wczoraj przed obiadem. Internet ma swój z Play i nie ma problemów z zasięgiem. To na razie wszystko co udało mi dowiedzieć od przebywającego na miejscu kolegi .Najbardziej niezadowoleni są kuracjusze przebywający w innych obiektach,np. Rosomak - mamy tam również znajomą, gdyż na zabiegi muszą iść kawałek drogi, a jest już zimno.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń-Równica 02.01.2018 Z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

W dalszym ciągu szukam osobę, która wybrała datę mojego turnusu, lub dostała skierowanie na ten turnus. Pozostały jeszcze dwa miesiące do wyjazdu. Może ZUS znajdzie jeszcze kogoś chętnego, który jest"internetowy" jak ktoś na forum pisał. Pozdrawiam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń-Równica 02.01.2018 Z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Mojego turnusu ZUS pewnie jeszcze nikomu nie przydzielił. Dalej czekam.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1376
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ustroń-Równica 02.01.2018 Z ZUS

Post autor: Pancernz »

Ten kościół gdzie twój kolega parkuje dość daleko powiem tak oby się nie przejechał gdy ja byłem też szukałem po bokach jak i inni z ubogim portfelem ale jak się fama podniosła ,że włam bym do aut stojących tak z boku wszyscy woleli zapłacić i na parking.Nie wiem czy to działanie celowe było kogoś kto ma w tym interes lub nie ale czy warto należy samu sobie odpowiedzieć i nie mieć większych kłopotów i nie mieć czym wrócić do domu lub mieć uszkodzone coś ,można w takie uliczce zaparkować jest na lewo od wjazdu na parking gdzie jeszcze bardziej w lewo jest przejście do źródła "żelaziste" no ale to jak mówię czy warto co dnia się martwic ?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń-Równica 02.01.2018 Z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Jestem tego samego zdania co ty. Tylko myślę jeszcze czy nie lepiej jak ktoś mnie odwiezie i póżniej przyjedzie. Jest to tylko 190 km, a jak policzę parking ok. 200 zł i zwrot kosztów przejazdu przez ZUS to nie wiele dopłacę, a może wyjdę na zero. Będę miał spokojną głowę, nie mając na parkingu samochodu, a przy wyjeżdżie jeszcze to ośnieżanie mnie ominie.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń-Równica 02.01.2018 Z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Ponieważ coś się ruszyło w przydziałach ZUS ponawiam swój temat wyjazdu do Równicy w styczniu.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń-Równica 02.01.2018 Z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Może w tym tygodniu ZUS obdarzy kogoś skierowaniem na styczniowy turnus do Ustronia
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń-Równica 02.01.2018 Z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Ponawiam temat, bo widzę, że jest coraz więcej skierowań na styczeń z ZUS.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń-Równica 02.01.2018 Z ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Ponawiam temat wyjazdu na turnus ZUS do Równicy.
ODPOWIEDZ