sanatorium z ZUS-pytanie

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

sanatorium z ZUS-pytanie

Post autor: forumowicz »

Witam,mam pytanie/najlepiej jak by napisali Krakusi/:po jakim czasie wyjeżdża się do sanatorium z ZUS u od momentu złożenia wniosku? i czy dostaje się do wyboru kilka miejscowości czy z góry przydzielone jedno miejsce? szczegółowo to chodzi o ZUS z Krakowa,dzięki za odpowiedzi!
Chamader
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 12 lis 2017 16:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: sanatorium z ZUS-pytanie

Post autor: Chamader »

Max jesteś niepoprawnym marzycielem. Już twój <awator> na to wskazuje!!!!
Nie ma takich możliwości w żadnym regonie ..... Wniosek przewiduje oznaczeni: morze, niziny, góry !
A czas oczekiwania ,to 28-30 miesięcy. Pozdrawiam.
forumowicz

Re: sanatorium z ZUS-pytanie

Post autor: forumowicz »

z ZUSu kolego! czeka sie około 3-4 miesięcy tylko nie wiem jak w Krakowie,dlatego pytam
Gocha
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 19 lis 2017 12:48
Oddział NFZ: Łódzki

Re: sanatorium z ZUS-pytanie

Post autor: Gocha »

Mylisz pojęcia :) Taki okres oczekiwania to jest z Funduszu. Ja na komisji w ZUS byłam w czerwcu a teraz wyjeżdżam więc sama policz. Co prawda trochę się wydłużyły kolejki ale bez przesady :D
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: sanatorium z ZUS-pytanie

Post autor: Dzia_dek »

Chamader zagalopowałeś się trochę. Pytanie jest o sanatorium z ZUS-u, a nie z NFZ-u.
Od złożenia wniosku zazwyczaj komisja do 30 dni. Wyjazd natomiast do sześciu miesięcy
(max) od komisji. Co do możliwości wyboru miejscowości, lub sztywnego przydziału muszą
się wypowiedzieć "Krakusi" ponieważ z tym bywa bardzo różnie w różnych oddziałach.
Chamader
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 12 lis 2017 16:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: sanatorium z ZUS-pytanie

Post autor: Chamader »

Sory .... masz racje . Galopowałem z NFZ-u .
Dzia-dek > dzięki za twoją spostrzegawczość.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: sanatorium z ZUS-pytanie

Post autor: zbigniew165 »

W łódzkim na komisję czekałem dwa tygodnie, 20 10.2017 miałem komisję, a d sanatorium w Ustroniu mam od 2 .01.2018 r. Miałem do wyboru datę wyjazdu, a co do miejsca, to nie czekałem na propozycję. Ustroń mi odpowiadał i za pierwszym strzałem zgodziłem się na Równicę bez grymaszenia.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: sanatorium z ZUS-pytanie

Post autor: sztani »

Z ZUS komisja 2-3 tygodni oczekiwania ( spotkanie z orzecznikiem ) . jeśli składasz sam o turnus to w miarę możliwości dają do wyboru kilka ośrodków i termin do wyboru od dnia komisji do około 6 miesięcy do przodu . .zawsze jak mam wybór to mówię ,że urlop mam planowany w pracy od mniej /więcej i podaje miesiąc i przydzielają (jak mają termin w tym czasie) dziś najważniejszy jest orzecznik i jego zgoda.
forumowicz

Re: sanatorium z ZUS-pytanie

Post autor: forumowicz »

dzięki Sztani,ale to chyba zależy od miejscowości,ile się czeka,podobnie jak i z wyborem miejsc
Awatar użytkownika
okkasia1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 148
Na forum od: 13 lut 2016 14:13
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: sanatorium z ZUS-pytanie

Post autor: okkasia1 »

w Krakowie masz możliwość wyboru miejsca i terminu nie przekraczając jednak 6 miesiecy :)
ODPOWIEDZ